Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzielenie chello przez router bezprzewodowy
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-03-2005, 11:51   

A co podłanczającemu się przeszkadza jakiś tam komunikat on przecież wie, że podłącza się nielegalnie, i gdzie jest napisane, że będzie on używał windowsa.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-03-2005, 11:54   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 24-06-2005, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-03-2005, 15:07   

Już pisałem jeśli osoba podłączająca się będzie ostrożna, osoba poszkodowana o niczym się nie dowie (już prędzej administrator całej tej minisieci się połapie niż ofiara).
Bawiłem się trochę i muszę przyznać, że szyfrowanie nawet słabym szyfrem jest pewną przeszkodą zwłaszcza gdy posiada się tak starego laptopa jak ja (a biorąc pod uwagę to że ponad połowa sieci nie jest szyfrowane wcale, jest szansa na to, że komuś nie będzie się chciało i włamie się gdzie indziej), ale uwierzytelnianie na podstawie mac karty sieciowej (czyli nawet trochę więcej niż omawiane przez nas dhcp) wprawdzie jest uznawane za jakąś formę zabezpieczenia ale w praktyce nie daje prawie nic (zauważ, że numery mac kart sieciowych nie są nigdy szyfrowane czyli znamy je jeszcze zanim złamiemy szyfr- można łatwo wyłapać jakie komputery są w sieci i kiedy są włączone).
Jeśli przykładowo któryś z użytkowników poblokował sobie jakieś porty na firewalu możemy nawet ustawić sobie wszystkie parametry (mac, ip, i tak dalej) identyczne z tym użytkownikiem tylko zablokować sobie dokładnie te porty które ofiara ma odblokowane i w ten sposób będą 2 komputery w jednej sieci robiły za jeden (musimy również pamiętać aby nasz komputer nie odpowiadał na żadne brodcasty pingi itp) wówczas do czasu użycia przez ofiarę jakiegoś bardziej zawansowanego programu do monitorowania sieci pozostaniemy nie wykryci.
Wiem, że się powtarzam ale zachęcam do przeczytania artykułu z gazety którym pisałem na początku tego wątku, pisał go człowiek który podobno podłączył się do ponad stu sieci bezprzewodowych w całej Warszawie i nie został wykryty.
  marekd@jabberpl.org
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-09-2005, 14:26   

Odświeżę trochę wątek moim pytaniem.
We wszystkich powyższych wątkach była mowa o szyfrowaniu WEP.
Ja niedawno kupiłem też Linksysa WRT54G i jako router sprawuje mi się znakomicie, zasięg w całym (betonowym) mieszkaniu. Co prawda trochę ubogo w opcje konfiguracji, np w porównaniu z tym z wbudowanym ADSL (więcej opcji bezpieczeństwa i ustawień firewalla). Ale do rzeczy. Będąc pomnym na słabość szyfrowania WEP ustawiłem sobie WPA2 Personal (TKIP+AES). Hasło ma rózne znaczki, cyfry, małe i duże litery. Zastanawiam się na jak długo wystarczy bez zmiany?
I druga sprawa związana z WiFi. Oczywiście mam wyłączone rozgłaszanie SSID, wyłączony DHCP na sieć lokalną, ustawione filtrowanie MAC z dopuszczonym tylko jednym laptopem. Czy konieczne jest często (raz na tydzień, raz na miesiąć...) zmienianie SSID? Czy też lepiej skupić się na regularnej zmianie klucza WPA? A może obie zmiany powinny być równie często?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2005, 18:21   

WPA2 jest stosunkowo trudny do złamania, a częstość zmiany haseł powinna zależeć od ilości przesłanych danych (również w sieci lokalnej między komputerami) o ile do złamania szyfru wep wystarczyły pojedyncze gigabajty ja jak ktoś miał pecha nawet mniej to w przypadku wpa2 możesz spokojnie przesyłać całe terabajty.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: