Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oferta Nplay - Lublin
Autor Wiadomość
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 03-02-2009, 19:23   Oferta Nplay - Lublin

Witam.
Otóż niedługo kończy mi się umowa na internet i telefon w UPC. Mogę przejść od innego operatora (UPC) do NPlay za symboliczną złotówkę i wziąć 4 megabity za 19 zł na pół roku. Co prawda u mnie w bloku jeszcze nie położyli światłowodu i będzie to 2 mega, ale chyba można by to przeboleć. UPC chyba na chwilę obecną nie zaproponuje mi nic lepszego. Po pól roku mogę zrezygnować całkowicie z NPlay lub wziąć coś na 36, 24, 12 m-cy lub na czas nieograniczony lub wrócić na łono UPC :) Jak myślicie warto?
Oferta Nplayklik
_________________
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-02-2009, 18:22   

Ja bym na twoim miejscu zaryzykował i wziął nplay na te 6 miechów na testy. Najlepiej popytaj się sąsiadów blisko ciebie może ktoś z nich ma i może powiedzieć jak to chodzi. Osobiście uważam że NPLAY (stary it-net +pronet) to jedyna sensowna alternatywa jeśli chodzi o dostęp do netu w Lublinie pod względem cen i jakości. Tylko o jednym trzeba pamiętać że transfer w godzinach 12:00 do 24:00 spada o połowę. Zresztą sam się zastanawiam nad przyspieszeniem łącza i ewentualnie przejściem do nich, tylko na razie nie mam czasu się tym zająć:)
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 18-02-2009, 08:58   

Podoba mi się też prędkość uploadu, mimo iż w godzinach 12-24 jest o połowę niższa to i tak szybciej niż w UPC przy podobnych prędkościach downloadu.
Pakiet Playnet 12 Mb
Pobieranie danych do 12288 kbps, wysyłanie danych do 5120 kbps w godzinach od 24:00 do 12:00. Pobieranie danych do 6144 kbps, wysyłanie danych do 2560 kbps w godzinach od 12:00 do 24:00.
Pakiet Playnet 20 Mb
Pobieranie danych do 20480 kbps, wysyłanie danych do 8192 kbps w godzinach od 24:00 do 12:00. Pobieranie danych do 10240 kbps, wysyłanie danych do 4096 kbps w godzinach od 12:00 do 24:00.
_________________
 
 
bimber 
easy master

Dołączył: 31 Mar 2007
Posty: 49
Wysłany: 26-02-2009, 18:28   

Ten pakiecik 40Mb to już wypas, no i ten upload :twisted: Ciekawe jaki upload jest w opcji 100Mb, dokładnie nie napisali. Myślę, że ten pakiet dostępny jest nie wszędzie, ze wzgledu na możliwości techniczne i dlatego dokładnie go nie opisali. Posiada ktoś wogle taką rurę od nich(40 lub 100) :?: Dają zewnętrzne ip? Na stronie nie widziałem info, możliwe, że przeoczyłem.
 
 
ozys 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Lip 2006
Posty: 164
Skąd: Lublin
Wysłany: 27-02-2009, 10:30   

bimber napisał/a:
Ciekawe jaki upload jest w opcji 100Mb
, akurat mam ulotkę na ten temat: Pobieranie danych do 102400kbps, wysyłanie danych do 32768 kbps w godzinach od 24:00 do 12:00.
Pobieranie danych do 51200 kbps, wysyłanie danych do 16385 kbps w godzinach 12:00 do 24:00.
_________________
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 01-03-2009, 12:03   

Jeszcze na korzyść nplay przemawia sieć lokalna, można z sąsiadami powymieniać się plikami albo pograć w gierki po lanie. Jeszcze przed połączeniem pronetu i it-netu w it-necie był postawiony hub dcc dla użytkowników, teraz nie wiem czy dalej jest.
 
 
jedzio 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: 03-03-2009, 17:48   

Odradzam calkowicie, jesli chcesz pograć w gry na necie, nie podpisuj. Szybkosc sciagania racja, jest mniej wiecej taka jak powinna, jednak gry się strasznie lagują, często dostaje się disconnecty. Nie radze podpisywac z nimi umowy. Sam niestety podpisalem i żaluję tego bardzo. Wczesniej mialem UPC i nie mialem takich problemow...
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 16-03-2009, 19:17   

Jedzio: jaki masz pakiet ?
Mógłbys zrobic jakiegos screena z predkosciami ?

Mi zalezy w 90% na solidnych transferach, a nie na niskich pingach czy grach online.

Drugie pytanie. Czy Nplay jest wyłącznie w lublinie ?
 
 
misiek60 
Klikacz

Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1
Wysłany: 18-01-2010, 15:54   nplay na czas nieokreślony

mam internet z dawnego PRONET 4,5 około MB bo wziąłem ognistą promocje na 3 lata co było moim błędem. jak zrobić że by zerwać umowę bez dużych kosztów i można było wziąć promocje ??
 
 
 
sss 
Klikacz

Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: 18-08-2010, 14:05   

Ta firma to szajs na najniższym poziomie. Częste przerwy w dostawie i brak internetu nawet po kilka dni, wysokie koszty, ekstra opłaty za nie wiadomo co (pytałam na początku i oczywiście odpowiedziano mi, ze place jedynie abonament a potem przychodziły rachunki abonament+ dwukrotność abonamentu), niemiła obsługa i wszystko trzeba załatwiać w biurze. które jest na zad***u. SZCZERZE NIE POLECAM!
 
 
Icebreaker 
Klikacz

Dołączył: 14 Paź 2010
Posty: 6
Wysłany: 14-10-2010, 15:55   

NPlay to jedno, masz jednak wielu innych dostawców z których kilku ma naprawdę niezłą ofertę.
Zobacz dostawców z Lublina : http://www.dostawcy-inter...p--,Lublin.html
 
 
hal 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 12-08-2011, 15:15   

Całkowicie się zgadzam z sss i odradzam nplay.

Sensowną ofertą jest UPC, może jest nieco droższe ale przynajmniej nie ma lipy szczególnie w pakiecie z kablówką. Pronet po fuzji z nplay zszedł na psy.

Znacznie się pogorszył transfer, niby statystyki sprawdzania łaczą są ok ale przy codziennym użytkowaniu czuć różnicę. Podejrzewam że są porobione myki na usługach portach i protokołach żeby okraść z transferu. Poza tym zrobił się moloch jak firmy telefoni komórkowych, stosują różne socjotechniki i kruczki, wszystko obwarowane prawnie i nie popuszczą na 3 grosze na swoją niekorzyść. Już o przerwach w dostawie i zrywaniu pakietów nie wspomnę.

Jestem w Pronecie od samego początku i mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że nigdy nie było tak źle. Jak skończy się umowa to się przenoszę.
 
 
dizel 
light master

Dołączył: 11 Kwi 2005
Posty: 129
Skąd: Lublin
Wysłany: 14-08-2011, 07:13   

Mój dobry kolega zrezygnował z upc i wziął ostatnio internet od nplay wraz z tv, płaci mniej niż ja za sam internet, umowa na rok i jak narazie nie narzeka, chodzi to całkiem znośnie, testowałem neta (ma 5Mb) i transfery oscylowały w granicach 650 KB/s, jak narazie wszystko chodzi jak powinno. Wiem też o kilku znajomych którzy też porzucili albo lada moment porzucą upc na rzecz nplay przede wszystkim rolę gra tu cena usług.
Co do jakości to wiem że jest różnie i zależy też od lokalizacji ale co by nie mówić przynajmniej widać że nplay się rozwija, internet , tv, telefon. Powoli rośnie kolejny moloch :) ,
nie wiem czy to dobrze czy źle ale przynajmniej jest jakaś konkurencja dla upc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: