Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Netia - obniżony transfer
Autor Wiadomość
Marines 
Klikacz

Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 04-07-2011, 20:08   Netia - obniżony transfer

Od wczoraj miałem zaniżony transfer z 6mb do 1mb więc zgłosiłem sprawę do Netii i następnego dnia przyjechali panowie techniczni, podpięli się pod sieć i stwierdzili że na mojej linii nie można uzyskać więcej niż 3.5mb no to ja się pytam jakim cudem od 2 lat mam 6mb :lol: Powiedzieli że stan linii telefonicznej mógł ulec pogorszeniu i że mam czekać na telefon. Co mam w takiej sytuacji robić, przecież to jest bez sensu że nagle "stan linii mógł ulec pogorszeniu" i że będę miał teraz wolniejszy internet.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 04-07-2011, 21:47   

A to przypadkiem tak nie działa w Netii? Obojętnie, czy ci linia uciągnie 20Mb, czy 1Mb to płacisz tyle samo. Im już nie zależy na polepszaniu jakości linii, bo kasa i tak taka sama. Chyba, że masz jeszcze jakieś starsze usługi internetowe, gdzie określona była prędkość połączenia.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-07-2011, 21:51   

Chodzi zapewne o to, że korzystasz z dzierżawionego łącza od trzeciego operatora (tepsy - tak przynajmniej można się domyślić po tym co ustawiłeś w profilu na forum) to jemu musisz zgłosić usterkę i to od niego domagać się potem zwrotu opłaty za linię i ewentualnej rekompensaty.
Netia nie może zrobić nic więcej poza przekazaniem sprawy dalej.
Ewentualnie jeśli to dłużej potrwa (tak ponad miesiąc) można renegocjować umowę z Netią, ponieważ z powodów niezależnych od Ciebie oraz od nich nie jest możliwe świadczenie usługi na poprzednich zasadach powinieneś dostać tańszy, wolniejszy pakiet (1 albo 2Mbity zależy ile będzie działać stabilnie).

[ Dodano: 04-07-2011, 21:55 ]
bulek, w netii są i takie i takie umowy, jak komuś linia nie pozwalała na więcej niż 6Mbitów to bardziej mu się opłaca umowa z określoną prędkością - dopiero na szybszych ludzie biorą tą drugą opcję.
  marekd@jabberpl.org
 
Marines 
Klikacz

Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 08-07-2011, 01:27   

Panowie kopiący kanalizacje w mojej miejscowości uszkodzili linie ale już wszystko wróciło do normy. Umowę miałem jeszcze na starych warunkach podpisywaną.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: