Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Torrent "zamraza" Internet.
Autor Wiadomość
w_war 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 26-02-2011, 11:36   

Witam
Szwagier ma taki sam problem UPC 50MB/S i modem Thompsona z WIFI ja posiadam zwykłą Atlante i niema problemu (mieszkam klatkę obok), u niego nawet 1 torrent pobierany 10KB/s i internet przestaje działać. Jak się wyłączy Utorrent to za jakąś minutę wszystko hula aż miło. System to 7 64BIT. Próbowałem różne ustawienia Utorrenta -przycinałem Download i upload i nic. Czy może to być wina tego modemu? a może trzeba zmienić jakieś ustawienia w windzie?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 26-02-2011, 12:30   

w_war, na tym Thomsonie pokombinuj z ustawieniami firewalla, bo soft w tym routerze jest lipny i często przeszkadza w używaniu Internetu.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 26-02-2011, 13:05   

w_war, wylacz IP Flood Detection w zakaldce firewala
a ogolnie proponuje odznaczyc wszystko
_________________
  precel@wtw.im
 
Azazello 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 26-02-2011, 14:26   

KeFaS napisał/a:
Azazello, no a co z ilością jednoczesnych połączeń w samym kliencie torrent?


Zmniejszylem omawiana liczbe wlasnie w opcjach utorrenta. Obcialem wszystko (download, upload, ilosc polaczen) docelowo o 90% coby spawdzic jak to bedzie dzialac. Nic sie nie zmienilo. Korzystajac z utorrenta zawsze po kilkudziesieciu sekundach "zawiesza" polaczenie.

Czyli podsumowujac:
- utorrent natychmiastowo "zamraza" Internet
- Bitlord jako tako dziala chyba ze chce jednoczesnie przegladac strony intenetowe (skutkuje to najczesciej wystapieniem problemu).

Pozdrawiam.
 
 
kubas33 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lip 2006
Posty: 135
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 26-02-2011, 14:36   

Azazello napisał/a:


Czyli podsumowujac:
- utorrent natychmiastowo "zamraza" Internet


w prawym dolnym rogu znajduje się ikonka, która w normalnym właściwym działaniu utorenta jawi sie na ziolono

a jak jest z tym u Ciebie, tam kryje się kreator ustawień, który poprzez test konfiguruje, a w przypadku niewłaściwości wskazuje powody do naprawy stany konfiguracji

co zatem po teście on wskazuje ?
 
 
 
w_war 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 26-02-2011, 23:15   

KeFas, Precelos Wielkie dzięki podziałało :)
Aczkolwiek najchętniej wyłączył bym całkiem ten modem i wywalił za okno -co za hała.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 27-02-2011, 00:39   

w_war, jeżeli masz umowę na czas nieokreślony to możesz go wymienić na zwykły modem bez funkcji routera i kupić własny router, który będzie lepiej działać.
 
 
w_war 
Klikacz

Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 5
Wysłany: 27-02-2011, 07:35   

KeFaS napisał/a:
w_war, jeżeli masz umowę na czas nieokreślony to możesz go wymienić na zwykły modem bez funkcji routera i kupić własny router, który będzie lepiej działać.


Ja właśnie tak mam zwykły modemi + Tp-Link TL-WR1043ND i nie nażekam :)
Niestety te problemy to u szwagra, a on jak przedłużał umowę to nie zapytał mnie o zdanie :evil: przez co siedziałem ostatnio ciągle u niego i walczyłem z jego kompem, jedyny + że piwo zawsze przy okazji stawiał ;)
Teraz dzięki waszej pomocy będę miał więcej czasu, ale skończy mi się darmowe piwko :)
Umowę dopiero co przedłużył więc będzie musiał z tym modemem się zaprzyjaźnić :lol:
 
 
Azazello 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 8
Wysłany: 27-02-2011, 16:53   

Kubas33 - dziala prawidlowo.
Coraz bardziej jestem przekonany ze to problem wynikajacy z przestarzalego modemu. Dzisiaj przegladajac strony internetowe zauwazylem ze polaczenie sie zawiesza rowniez gdy otwieram kilka stron w tym samym czasie. Czyli de facto problem nie tyczy sie tylko torrentow ale ogolnie polaczenie z Internetem.

Pozostaje mi czekac na nowy modem i wtedy sie przekonamy.
Dzieki wszystkim za odzew.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: