Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Wrocław] Spadający transfer -> DC++
Autor Wiadomość
narf 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 04-09-2005, 12:04   [Wrocław] Spadający transfer -> DC++

Od niedawna (3 dni) mam chello light, osiągane prędkości na serwerach ftp stabilizują się w granicach 120 KB/s startując od 250 KB/s to jeszcze można zrozumieć dodam że to praktycznie jedyny przypadek kiedy łącze się ustabilizowało na tym poziomie w innych jest znacznie gorzej z 80KB/s do 9KB/s. Posługując się DC++ (najnowsza wersja) transfer z nawet 100 KB/s sukcesywnie spada nawet do 7 KB/s. Nie pomagają zmiany huba, powtarza się to praktycznie z każdym użytkownikiem. Testowałem też różne złącza (USB i RJ45). Mam wyłączonego firewalla sprawdzałem to w obu trybach (passive i active) i jest to samo. Czy ktoś miał podobny problem ? Jak sobie z tym poradzic ?

Pozdrawiam Narf
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2005, 12:52   

Tak już po prostu jest z ftp ciągniesz z szybkiego serwera i spokojnie można te 120kB/s uzyskać w dc natomiast ciągniesz od innej osoby która najczęściej ma łącze podobne do Ciebie czyli zasadniczo nie będzie wysyłać więcej niż 10-14kB/s. Jak se z tym poradzić albo poszukać kogoś z bardzo szybkim i nieobciążonym łączem (szansa na znalezienie kogoś takiego bardzo mała) albo nie korzystać z dc i przerzucić się na coś innego.
  marekd@jabberpl.org
 
narf 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 04-09-2005, 13:07   

Uzywam już DC kilka lat i zawsze udawało się znależć kogoś z szybkim łączem tymrazem też się udaje ale problem tkwi w tym że ta prędkość spada. Na ftp też spada, tylko raz utrzymała się na poziomie 120 KB/s. Problem polega na coraz mniejszym transferze.

Pozdrawiam Narf
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2005, 14:20   

Nie spada 120kB/s to jest prędkość maksymalna w więcej nie będzie (no może minimalnie więcej pamiętaj, że masz łącze 1024kb/s=128kB/s po odliczeniu od tego jeszcze kilku % narzuty protokołu nie zostaje wiele ponad te 120kB/s)
  marekd@jabberpl.org
 
narf 
Klikacz

Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 3
Wysłany: 04-09-2005, 14:23   

Ehh niepotrzebnie o tym pisalem bo caly watek przycmilo. Wiem o tym podalem tylko jako przykladże to był jedyny raz. Caly czas mi transfer spada :( teraz zwiekszyłem limit połączeń ktory blokuje SP2 w Xp zobaczymy moze cos pomoze

Pozdrawiam Narf
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-09-2005, 14:30   

Możesz też spróbować puścić to wszystko na jakimś niestandardowym porcie, wprawdzie u nas nic nie blokują ale nigdy nie wiadomo czy nie blokują czegoś u osoby od której ściągasz.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: