Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TP atak na internet w kablówkach
Autor Wiadomość
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 11-02-2010, 08:00   

Teraz opłata "za kabek", jak to nazwałeś" jest niższa niż podane przez Ciebie 36,60 zł/m-c.
_________________
 
 
damnian 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-02-2010, 11:04   

Heh, ja sadze ze ludzie na wsi maja telefon stacjonarny i to w 99% maja go po to zeby dzwonic, a nie zeby zakladac jakas tam neostrade, takze nie mozna liczyc do ceny internetu ceny za usluge telefoniczna.
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 16-12-2010, 16:19   

W pewnym sensie to prawda, bo telefon był zakładany dla kontaktu z cywilizacją więc jeżeli ktoś założy internet to powinno się liczyć go jako oddzielną usługę bez dodatkowych kosztów, tak mi się wydaje. Tak samo jak powinno się uwzględniać dodatki jako oddzielną formę marketingu, bo bony które są oferowane nie są przecież wliczane w ceny abonamentu
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-12-2010, 19:52   

Tylko, że mając internet/komórkę nie jest już potrzebny telefon stacjonarny.

Na zamianie telefonu stacjonarnego na voip zaoszczędzi się ponad 30zł /mieś więc nawet w sytuacji w której ktoś musiał by dopłacać za kabel 29zł nie będzie mu się ten telefon stacjonarny opłacał.

A jeśli potrzebuje telefonu do celów alarmowych zawsze może skorzystać z komórki (wystarczy jedno doładowanie za 5zł na rok).
  marekd@jabberpl.org
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 16-12-2010, 22:39   

Cytat:
więc nawet w sytuacji w której ktoś musiał by dopłacać za kabel 29zł nie będzie mu się ten telefon stacjonarny opłacał.


Zamiast płacić opłatę 29zł za utrzymanie łącza pod Neo, można skorzystac z opcji zawieszenia usługi telefonicznej. Zostaje kilka zł w kieszeni.

Aczkolwiek nadal jest to spora suma...
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 17-12-2010, 15:19   

Zawieszenie linii jest dobrym rozwiązaniem jak ktoś nie chce korzystać z telefonii stacjonarnej, wtedy można mieć dostęp do sieci po kosztach a bony przy podpisaniu umowy, w pewnym sensie redukują tą opłatę.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 17-12-2010, 20:12   

Witam,

Moim zdaniem Marek ma rację. Czytam ostatnią ofertę TP - śmieciowata pseudonawigacja "Lark" "Made in PRCh" jest mi zbędna, dopóki pracuję stać mnie na lepszą i droższą, zbędna mi również klawiatura Logitecha itp. "prezenty".
Wolałbym - sam obecnie wmanewrowany podstępnie w terminówkę w UPC, ale gdy się ona skończy biorę ponownie umowę bezterminową - szybki stabilny internet w niskiej konkurencyjnej cenie i - koniecznie - na bezterminową umowę, bez spamowania mojej osoby i rodziny "nowymi korzystnymi ofertami" i bez "zawracania d..".

Tymczasem - przypominam - normalny, nie spamiarski cennik TP wygląda nadal tak: http://www.tp.pl/b/binari...y_366661809.pdf - czyli np. opcja 256 kB/s bez 'promocji" to wydatek 119,58 zł netto (bez utrzymania linii lub abonamentu) miesięcznie, zaś opcja 6144 kB/s to wydatek 240 zł (z VAT) ...

Czyli o "ataku na kabłówki" (czyli obecnie około 80zł za 25 MB/s bezterminowo miesięcznie) trudno tu nadal pisać. Może kiedyś?..

Btw. Internet to już normalne medium, podobnie jak woda czy gaz - niestety nie dla TP - gdzie jest źródlem olbrzymich zysków przy małych nakładach.
Czy ktokolwiek z Was zdecydowałby się na "promocję" terminową dostawę np. energii elektrycznej, gazu lub ciepla?
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 20-12-2010, 12:55   

Peterek, ale podajesz ceny przy umowach na czas nieokreślony, nieobjęte promocyjnymi stawkami i dodatkowymi bonusami. Powiedź mi kto dziś bierze umowę na czas nieokreślony, nie mówię oczywiście wyłącznie o telekomach.. Zdecydowanie bardziej opłaca się wziąć Neostradę w promocji z bonami i niższe stawki niż komfortowe warunki umowy bezterminowej z wiadomymi wyższymi cenami abonamentowymi.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-12-2010, 13:29   

Cytat:
Powiedź mi kto dziś bierze umowę na czas nieokreślony

Każdy kto tylko ma taką możliwość

W kablówkach jest taka możliwość, w neostradzie możliwość ta została zablokowana przy pomocy zaporowych cen.
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 23-12-2010, 11:27   

UPC też ma umowy terminowe, patrz nowe promocje więc różnicy dużej nie ma. Umowy w TP są na 12 lub 24 miesiące, nikt nie bierze cennikowej standard bo to okradanie samego siebie z kasy. Z tego co zauważyłem to i vectra ma umowy terminowe nawet 3 letnie ;) Generalnie czy kablówka czy TP to promocja wiąże nas z operatorem i trzeba się z tym pogodzić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: