Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Włączanie Telewizora i Dekodera tym samym Pilotem
Autor Wiadomość
Tomek321pl 
Klikacz

Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1
Wysłany: 04-08-2010, 16:10   Włączanie Telewizora i Dekodera tym samym Pilotem

Witam mam pewien problemik. Otóż posiadam Telewizor Samsung LCD Tv Series 6 i Dekoder Cyfrowego Polsatu.
Chciałbym się dowiedzieć Jak włączyć dekoder i telewizor np. Pilotem od Telewizora a nie włączanie tego tym pilotem a tego tym ponieważ jest to denerwujące.
I też chciałbym się dowiedzieć jak uśpić jednocześnie dekoder i telewizor. Czyli Wyłączenie obu urządzeń po określonym czasie.

Jeśli w złym dziale dałem ten temat to przepraszam.

Za pomoc z góry dziękuję
 
 
lowermann 
Klikacz

Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 18
Wysłany: 03-11-2010, 12:05   

Na Twoim miejscu zainteresował bym się listwą z gniazdkiem master. Do mastera podłączasz dekoder, do gniazdek slave podłączasz telewizor, nagłośnienie itp. Przy załączaniu dekodera załączają się pozostałe gniazdka włączając telewizor, zestaw stereo itp. Plus tego jest taki że w ogóle nie musisz używać pilota od telewizora, a drugi plus taki, że urządzenie podłączone do slave po wyłączeniu nie pobierają prądu na czuwaniu. Dodatkowo gdy ustawisz timer na wyłączenie to przy wyłączaniu dekodera wszystko inne się wyłączy. Najlepiej kupić taką listwę z możliwością ustawienia progu wyłączania. Ponieważ nie wiem ile dokoder prądu bierze. Ewentualnie do gniazda master podłąćzyć telewizor jeżeli nie dałoby się ustawić odpowiednio niskiego napiecia przełączania na listwie. Ale myślę, że się da ponieważ dekoder zapewne w trybie pracy pobiera ze 20 watt, a w trybie stand by około 2 watt :) .

Myślę, że to najlepsze rozwiązanie. Takie listwy na allegro od 40 do 60 zł kosztują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: