Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello na linux
Autor Wiadomość
wolferin 
Klikacz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 15
Wysłany: 25-08-2005, 12:47   chello na linux

witam
chello mam juz jaki dłuższy czas i raczej działa bez zarzutu, ale przyszła mi ochota zainstalowania linuxa i zobaczyc jak działa internet na pingwinie.
Z tego co wyczytałem to modem arris 450 trzeba podłączyć przez karte sieciową tylko ja mam troche kłopotów z tym. Karta sieciowa którą posiadam to Pentagram horNET na układzie Realtek RTL8139c mam nadzieje że może być, windows XP znalazł ja bez problemu, ale o wina tu nie idzie .Co musze zrobić i jak żeby poprawnie zainstalować to na linuxie prosze o pomoc .Linux który posiadam to mandrake 9.1
pozdrawiam młodociany pingwin
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 25-08-2005, 15:06   

hmm ja mam na debianie@thinkpad bez problemu..
poszukaj sobie na goglach mandrake + internet, wystarczy ze Ci zlapie karte i powinno polaczenie samo (jakis basic kreator) wysmerfowac ;)
 
 
wolferin 
Klikacz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 15
Wysłany: 25-08-2005, 17:42   

hmm a zastanawia mnie jeszcze jaedna rzecz bo jak podłączyłem kabel sieciowy do karty i do modemu to wydaje mi się ze powina chyba zapalić się dioda ETHERNET na modemie czy może się myle???
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2005, 18:36   

Tak powinna się zapalić sprawdź czy kabel jest dobrze wetknięty (po obu stronach) i czy karta działa.
  marekd@jabberpl.org
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 25-08-2005, 18:41   

cholera wie jak te wszystkie modemy dzialaja ;)
moze karta nie jest aktywna? wtedy nie bylo by polaczenia a co za tym idzie nie palila by sie dioda (zakladajac ze normalnie przy czyms takim ma sie swiecic)

jezeli instalowales cala dystrybucje to albo podczas instalki albo po 'siakims' adsl configuratorem powinno Ci sie bez problemu udac sconfigurowac wszystko

za gleboko w temacie linuxow nie siedze ale imho powinienes troche wiecej napisac co robiles co nie zadzialalo
AFIK z realtekiem nie powinno byc problemow, ja mialem drobne bo to stara 'pcimcia' pod starego laptopa ale na desktopie zawsze dzialalo od reki
_________________
 
 
wolferin 
Klikacz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 15
Wysłany: 25-08-2005, 18:48   

wiedzie właśnie chciałem spóbować podłączyć się przez karte sieciową na winie ale taki sam efekt. windows widzi karte ale wywala że kabel sieciowy jest odłączony no i na modemie też nie pali się ta ch.... dioda co jest??? a jak podłączam ten modem przez usb to wszystko gra #@$^&^%##!!!!!!
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2005, 18:52   

chello to nie jest żadne adsl ani nic podobnego !
Przez komputer jest widziane jak zwykłe połączenie ethernetowe nic nie trzeba konfigurować zwłaszcza w mandrake gdzie wszystko robi automat, niestety nie znam na pamięć klikanych kreatorów w mandrake aby napisać co masz kliknąć (najprawdopodobniej nic po podłączeniu karty gdy zostanie ona podczas startu wykryta połączenie się samo skonfiguruje)

Przynajmniej we wszystkich wersjach uruchamianych bezpośrednio z płyty internet działa już zaraz po starcie i kompletnie nic nie trzeba robić samemu.


Wolferin widocznie masz popsuty kabel (zakładam, że sprawdziłeś czy dioda z tyłu na karcie sieciowej się świeci i się świeci)
  marekd@jabberpl.org
 
wolferin 
Klikacz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 15
Wysłany: 25-08-2005, 19:13   

zaczynam świrować bo próbuje tego samego na windowsie i nic .
a dioda na karcie chyba będzie świecic jeśli pobiera dane i wysyła???
na windowsie karta jest tylko wywal że kabel sieciowy jest odłączony a kabel mam prawie nowy.
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 25-08-2005, 19:24   

wolferin napisał/a:
na windowsie karta jest tylko wywal że kabel sieciowy jest odłączony a kabel mam prawie nowy.

Po pierwsze: rozumiem, że po zmianie połączenia (z USB na ethernet) zrestartowałeś modem, prawda?
Po drugie: rozumiem, że karta sieciowa jest zainstalowana w systemie prawidłowo.
Po trzecie: rozumiem, że połączenie przez kartę sieciową ma odpowiednie ustawienia, czyli "pobierz adres IP automatycznie", tak samo dla DNS.
Po czwarte: rozumiem, że sprawdziłeś, czy strona testowa modemu działa a więc, czy istnieje połączenie z modemem.
Po piąte: rozumiem, że jeśli powyższe są spełnione, próbowałeś reinstalacji infrastruktury.
Po szóste: rozumiem, że nie zostałeś przycięty z powodu przekroczenia limitu i przez to nie możesz spróbować re-rejestracji.
Po siódme: rozumiem, że wszystko powyższe cię nie dotyczy, a kartę sieciową masz sprawną - zadzwoń na 9480 i powiedz, że mimo reinstalacji infrastruktury, nie nie możesz pracować z nowym komputerem.

pozdrawiam
LadyRoot
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-08-2005, 19:28   

wolferin, jeżeli przełączałeś pomiędzy USB-sieciówka, to musisz zrestartować modem (inaczej będą objawy 'kabel odłączony').
Druga sprawa, że kabel pomiędzy modemem i komputerem nie może mieć przeplotu. Musi być 1-1.

Jacek
 
 
wolferin 
Klikacz


Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 15
Wysłany: 25-08-2005, 19:55   

Jacek napisał/a:

Druga sprawa, że kabel pomiędzy modemem i komputerem nie może mieć przeplotu. Musi być 1-1.

Jacek


No i chyba rozwiązał się problem.Właśnie sprawdziłem kabel i uwaga jest z przeplotem.
Narazie dziękuje za pomoc bo muszę zaopatrzyć się w nowy kabelek i sprawdzić czy to zacznie chodzic , a jak będzie to dam znac ,a jak nie to dalej będe wiercił dziure w brzuchu.
Pozdrowienia
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-08-2005, 20:26   

A nie mówiłem, że ma popsuty kabel :)
  marekd@jabberpl.org
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 25-08-2005, 21:19   

wolferin napisał/a:

No i chyba rozwiązał się problem.Właśnie sprawdziłem kabel i uwaga jest z przeplotem.


ehh :lol:

Marek napisał/a:
chello to nie jest żadne adsl ani nic podobnego !


oj tam nie podniecajmy sie, chodzilo mi o to ze z tego co pamietam jak uzywalem gui tam jakis konfigurator mial adsl w nazwie czy cos podobnego w kazdym razie configurowal karte i polaczenie
 
 
linuxlover 
easy master


Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2005, 15:55   

chello na linuxie dziala wysmienicie szczegolnie jesli masz modem podlaczony przez karte sieciowa (wszystko automatycznie zalatwia dhcp). Sam mam karte oparta na chipie realteka i wiem ze linux nie ma zadnych problemow z obsluga tych kart, w jadrach 2.4.x jak i 2.6.x standardowo sa sterowniki do nich.

Pozdrawiam LinuxLover
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: