Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy warto zakładać chello ??
Autor Wiadomość
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 08-03-2005, 22:30   Czy warto zakładać chello ??

Witam,
W tej chwili jestem w sieci lokalnej :) Nawet jest fajna ale chciałem założyć swoja szybszą i tańszą dla ludzi :P
Aktualnie mam
-Lan- 100 Mbit 2 Serwery 270 GB z filmami i Uploadem gdzie wszyscy wymieniamy się filmami na sieci :) a jest ich ogromelnie duzo :)
-www- 512 Kbit przez serwer Proxy
-p2p- 64 Kbit Płacę za to 59 zł :)

Teraz myślę o założeniu sobie chello (tzn. stworzenie własnej sieci :) ze 4 komputerki
Chciałbym was spytac o kilka rzeczy :) (podawajcie równiez swój pakiet chello i ile kopów z niego korzysta)
1. Jakie miewacie pingi w grach przez neta :)
2. Czy szybko chodzi net (transfery na www oraz w sieci p2p) - słyszałem że do p2p wystarczy ustawić port 80 żeby szybciej sciagac bo jest to troche przyblokowane :P
3. Czy jestescie zadowoleni z Netu i czy nie chcecie przejść np. na NEO albo cos innego :)
4. Na jakiej zasadzie działa chello ?? Tzn. Jak to wygląda :) dobry byłby jakiś rysunek :) dla przykładu napiszę :) np. komputer podłączony przez kartę sieciową do switcha który jest podłaczony do modemu a potem do telefonu :) ?? Czy tak ?? Czy inaczej ??

Pozdrawiam,
Krzysiek
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 08-03-2005, 22:51   

Poszukaj sobie na forum a znajdziesz na wszystkie swoje pytania odpowiedzi
_________________
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 08-03-2005, 22:56   

Ale ja chciałbym tak ogólnie w moim poscie :)
Bo zbieram informacje o dostawcach internetowych :)
Zreszta na wszystkie to chyba nie. Bo duzo szukałem i troche dziwne niektóre wypowiedzi nie do końca opisujace.
Znajdzie się ktoś tak miły kto mi napisze ??
Bende bardzo wdzięczny

Pozdrawiam,
Krzysiek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-03-2005, 23:29   Re: Czy warto zakładać chello ??

krzyszko napisał/a:
Witam,
Teraz myślę o założeniu sobie chello (tzn. stworzenie własnej sieci :) ze 4 komputerki
Chciałbym was spytac o kilka rzeczy :) (podawajcie równiez swój pakiet chello i ile kopów z niego korzysta)
1. Jakie miewacie pingi w grach przez neta :)
2. Czy szybko chodzi net (transfery na www oraz w sieci p2p) - słyszałem że do p2p wystarczy ustawić port 80 żeby szybciej sciagac bo jest to troche przyblokowane :P
3. Czy jestescie zadowoleni z Netu i czy nie chcecie przejść np. na NEO albo cos innego :)
4. Na jakiej zasadzie działa chello ?? Tzn. Jak to wygląda :) dobry byłby jakiś rysunek :) dla przykładu napiszę :) np. komputer podłączony przez kartę sieciową do switcha który jest podłaczony do modemu a potem do telefonu :) ?? Czy tak ?? Czy inaczej ??

Pozdrawiam,
Krzysiek

Odpowiem Ci krótko i jasno:
Ad 1. Nie gra w gry przez neta, ale większość niezależnie od rodzaju chello narzeka na pingi w grach np w CS.
Ad 2. Ogólnie net chodzi jak burza, bywają ogólne "przymulenia" że tak powiem. To zależy od wielu czynników (za dużo opisynia). WWW chodzi bezproblemowo (nawet po przycięciu). Czasami ustawienie na port 80 pomaga, czasem nie. Ale oficjalnie UPC nie blokuje żadnych portów.
Ad 3. Ja jestem ogólnie zadowolony, mało awarii. Jedynie na początku każdego miesiąca net wyrażnie wolniej chodzi - wszyscy chellowcy rzucają się na P2P po odblokowaniu przycięcia. I nigdy nie przejdę na żadną usługe oferowana przez TPSA :)
Ad 4. Ogólnie jest tak:
SKRZYNKA (na klatce schodowej) -> rozdzielacz sygnału modemowego i telewizyjnego -> modem kablowy -> karta sieciowa / USB (czyli komp.) :)

Internet idzie z kabla telewizyjnego :) Szok nie? :D

Pozdrówka :D
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-03-2005, 23:30   

Cytat:
1. Jakie miewacie pingi w grach przez neta

zazwyczaj 60-80ms
czasem do szybkiego serwera potrafi być i 8ms (ale to tylko ja tak mam :) i tyko kilka razy tak mi się zdarzyło
czasem ponad 300ms i gubi pakiety (ale to też rzadko)
dużo tez zależy od tego gdzie serwer się znajduje bo na jakiś odległych albo obciążonych będzie napewno dużo gorzej
krzyszko napisał/a:
2. Czy szybko chodzi net (transfery na www oraz w sieci p2p) - słyszałem że do p2p wystarczy ustawić port 80 żeby szybciej sciagac bo jest to troche przyblokowane

Zazwyczaj z ftp idzie tyle ile ma iść czyli 1,5Mbita/s
z www zazwyczaj też coś koło tego ale czasem proxy mocno utrudnia życie
z p2p prędkość zależy tylko i wyłącznie od źródła z którego się ciągnie NIC nie jest blokowane zamiana portów nie ma najmniejszego sensu, pamiętaj jednak, że zazwyczaj nie ściągniesz więcej niż wysyłasz a upload jest niewielki w porównaniu z downloadem i dlatego tak wszyscy narzekają na p2p

Cytat:
4. Na jakiej zasadzie działa chello ?? Tzn. Jak to wygląda dobry byłby jakiś rysunek dla przykładu napiszę np. komputer podłączony przez kartę sieciową do switcha który jest podłaczony do modemu a potem do telefonu ?? Czy tak ?? Czy inaczej ??

Zazwyczaj komputer -> zwykła karta sieciowa -> modem -> kabel antenowy
albo do wyboru komputer -> usb -> modem -> kabel antenowy
w chello plus
3 komputery, karty sieciowe -> hub (lub switch) -> modem -> kabel antenowy
lub gdy są tylko 2 komputery można też
1 komputer karta sieciowa, 1 komputer usb -> modem -> kabel antenowy

krzyszko napisał/a:
-Lan- 100 Mbit 2 Serwery 270 GB z filmami i Uploadem gdzie wszyscy wymieniamy się filmami na sieci a jest ich ogromelnie duzo
-www- 512 Kbit przez serwer Proxy
-p2p- 64 Kbit Płacę za to 59 zł
Teraz myślę o założeniu sobie chello (tzn. stworzenie własnej sieci ze 4 komputerki

moim zdaniem nie warto
  marekd@jabberpl.org
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 09-03-2005, 20:22   

Dziwi mnie ten UPLOAD :/
Ja mam 64/64 Kb/s i sciaga pełna prędkością nawet gdy nikt odemnie nic nie sciąga ( i to jest najczęściej), mój kumpel na Neo 128/64 równiez niema z tym problemów mimo niskiego Uploadu. Sam sciaga z DC++ pełno filmów i idzie pełną parą ok 15-16 KB - u niego żadko się zdarza żeb ktoś coś ściagał :) bo duzo nie udostepnia.
CZy to oby napewno przez Upload ??
Mi się wydaje że nie :)
Może warto by było sprubowac tak:
Udostępnić i Shaszować wszystkie filmy i gry i muzyke w emule. - może pomoże :)
w DC++ proponował bym używanie rmDC++ :) ja uzywam od prawie pół roku i dzięki niemu sie zaj..ie sciągaja pliki :) (do tego nigdy nie dostałem bana) - głównie po 8-9 KB :P A Uploady zmniejsza bardzo żeby nie przeciążać Downloadu :) Bo gdy ktos od ciebie Uploaduje to Download równiez na rzecz tego spada :) - proszę o tym pamiętać :)
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 09-03-2005, 21:45   

A jaki polecasz klient DC++ ?? Moze wyprubóje :)
Tylko żeby był po polsku lub było do niego jakies spolszczenie :P
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-03-2005, 22:14   

krzyszko, valknut (dawny dcgui). Ale będziesz miał (chyba) problemy ze znalezieniem wersji na swój system ;)

Jacek
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 09-03-2005, 22:46   

Gównie siedze na Windowsie :]
Chociaz z Linuxa tez korzystam ale rzadko z Suse
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 10-03-2005, 12:56   

Przydała by mi się jakaś starsza wersja :)
Czemu ??
Bo w nowych wersjach jest wprowadzone Hashowanie :( A ja mam ok 120 GB zajętych na dysku :] Wiec potrwa to pewnie wiele dni :( .
Jak masz namiary na starsza wersję wraz z spolszczeniem :) To czekam na namiary bo szukałem i nic znaleźć nie mogę :(
 
 
krzyszko 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 9
Wysłany: 10-03-2005, 13:44   

No ja w tej chwili mam udostepnione jakieś 10-15 GB plików ISO i nic więcej. Bo nie chce mi się czekać na dokończenie Hashu.
Jesli chodzi mój dysk to mam Samsung 160 GB, 7200 obrotów,8MB cache i ATA133 (chociaz niewiem co to jest :P )

Próbowałem zgrywać pliki 2 jakieś z oznaczeniami Hashu z DC++ ale nic to nie dało :(
 
 
pablog 
Klikacz

Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 1
Wysłany: 23-06-2005, 17:59   hashowanie

hashowanie nie jest problemem - jest wykonywane tylko raz... U mnie DC++ 120GB hashuje z godzinke lub dwie, ale aby wejsc na wiekszosc hubow potrzebne jest 20-30GB, co jest hashowane w kilka minut (zalezy jeszcze czy to filmy czy cos mniejszego ;) ).
pozdrawiam
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 23-06-2005, 19:19   

Hahaha dzisiaj bym wstrzymal sie z zakladaniem chello chyba ze zadowala kogos on-line w godzinach 00:00 - 18:00 :mrgreen:
_________________
 
 
 
DrA-GoN 
Klikacz


Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 11
Skąd: Wawa-Mokotow-SND
Wysłany: 23-06-2005, 22:07   

No popieram kolege nademna chello od pewnego czasu w godzninach wieczoranych nie daje tego co pownino :wink: :wink: , co do pingow to jesli chello wycisak max co ma to sa wyczesane na polske okolo 30-40 zagranice 50-80 , no ale i server na jakim sie gra musi byc w spoko :wink:
_________________
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 26-08-2005, 14:58   

rcube napisał/a:
Hahaha dzisiaj bym wstrzymal sie z zakladaniem chello chyba ze zadowala kogos on-line w godzinach 00:00 - 18:00 :mrgreen:


u mnie czelo dziala tak ze w 4 dni sciagajac tylko z p2p i torrentow(jeszcze okolo 1GB z http sciagnalem), wykorzystalem prawie caly limit... :( :mrgreen: a kompa nie mam wlaczonego 24 na 24....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: