Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Transfer a Sygnał?
Autor Wiadomość
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 20-12-2004, 13:55   Transfer a Sygnał?

Czy sygnał w kablu do modemu ma wpływ na przepustowość łącza?
Bo przy zakładaniu widziałem jak instalator zmieniał opór w kablu do downloadu i uploadu iczy to ma jakiś wpływ na to?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2004, 14:36   Re: Transfer a Sygnał?

prizon napisał/a:
Czy sygnał w kablu do modemu ma wpływ na przepustowość łącza?
Bo przy zakładaniu widziałem jak instalator zmieniał opór w kablu do downloadu i uploadu iczy to ma jakiś wpływ na to?

Tak - poziom sygnału ma znaczący wpływ na działanie łącza (TV i internetu).
A technik zakładał zapewne tłumiki na jednym kablu, a nie osobno dla downloadu i osobno dla uploadu ;)

Jacek
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 20-12-2004, 15:56   

Z jakiej usługi chello korzystasz?
Light, Classic czy Plus
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2004, 16:08   

prizon napisał/a:
Z jakiej usługi chello korzystasz?
Light, Classic czy Plus

Nie ma to żadnego znaczenia (w danym temacie). Tak samo (z sygnałem) jest dla chello light, classic i plus. Jego zakłócenie (zniekształcenie) wpływa tak samo "szkodliwie" na działanie całej sieci (u Ciebie w domu).

Jacek
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 20-12-2004, 18:04   

W takim razie jak ja mam łącze chello light, czyli 512kbps nie jest dziwne to że na testach on line na numion.com moja maksymalna przepustowość łącza to 460kbps?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2004, 19:45   

prizon napisał/a:
W takim razie jak ja mam łącze chello light, czyli 512kbps nie jest dziwne to że na testach on line na numion.com moja maksymalna przepustowość łącza to 460kbps?

Nie, nie jest to dziwne. Ja mam classic i na numionie pokazuje mi max 100kbps (kilobitów na sekunde) a mam pobierając plik z www/ftp prędkość nawet 180KB/s (kilobajtów/s) czyli około 1440kbps.
Ponadto, jest to pomiar z jednego serwera który nawet w czasach, kiedy to jeszcze classic miał 512kbps, pokazywał zaniżone wartości.

Sprawdź (wyłączając wszystkie inne programy!) prędkość pobierania plików:
ftp://ftp.icm.edu.pl/pub/...Win32-ux.pl.zip
oraz
http://ftp.icm.edu.pl/pub...Win32-ux.pl.zip (celowo podałem 2 różne linki, aby nie było problemów, że zostało przechwycone przez proxy).
U mnie pierwszy plik idzie z prędkością około 160KB/s, drugi link - 180KB/s (w tej chwili)

Jacek
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 20-12-2004, 21:44   

na obu mam ok. 60kb\s. Powiedz mi na czym to polega że np. ty masz szybsze łącze (chello classic), chodzi mi o to czy ty masz np. inny modem, albo właśnie większy sygnał w kablu? Bo przecież jak teraz ostatnio przyspieszali to nikt nie przychodził do mnie wymieniać modemu, albo go jakoś przestawiać. Więc jak to sie robi?
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2004, 21:53   

prizon napisał/a:
na obu mam ok. 60kb\s.

Czyli maksymalna prędkość osiągalna na chello light.
prizon napisał/a:
Powiedz mi na czym to polega że np. ty masz szybsze łącze (chello classic), chodzi mi o to czy ty masz np. inny modem, albo właśnie większy sygnał w kablu? Bo przecież jak teraz ostatnio przyspieszali to nikt nie przychodził do mnie wymieniać modemu, albo go jakoś przestawiać. Więc jak to sie robi?

Nie - modem mam cały czas ten sam (tak jak wszyscy przed przyspieszeniem).
Przy każdym logowaniu się modemu do sieci (czyli również resecie) modem pobiera od providera (tutaj z serwera UPC) plik konfiguracyjny z informacjami m.in.: max download, max upload, ilość komputerów jakie można podłączyć itp.
Stąd po zrestartowaniu modemu (co UPC może również zrobić zdalnie - ze swojego komputera), modem pobiera nowy plik, a w związku z tym masz większą prędkość. Czyli wizyta osoby z chello jest zbędna.

Natomiast po zwiększeniu (zmianie parametrów) i czasami w innych sytuacjach, może nastąpić zniekształcenie sygnału w kablu telewizyjnym: tj. albo sygnał jest zbyt silny, albo za słaby, to już niestety Panowie z UPC muszą osobiście przyjść do domu i założyć odpowiednie tłumiki, które poprawią sygnał.

Mam nadzieję, że wystarczająco jasno opisałem jak to się odbywa.

Jacek
 
 
psych0l 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-12-2004, 12:34   

Jacek a mi sie wydaje ze gosc sie chcial zaczac bawic w przyspieszanie swojego lacza niekoniecznie legalnie :) ale to tylko moje przypuszczenia 8)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: