Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet mobilny
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 16-09-2010, 15:59   Internet mobilny

Sa teraz nowe oferty mobilnego netu (glownie orange i plus), w dwoch ofertach jest mozliwosc dostania nielimitowanego dostepu do sieci (tylko w nocy). porownywaliscie oferty dokladniej?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2010, 16:24   

W plusie dostępne są 2 opcje
od północy do 9 rano oraz
od północy do południa

W orange tylko 1 mozliwość
od północy do 8 rano


Jeśli chodzi o ceny to tańszy jest plus chociaż ciężko porównać bo pakiety się nie pokrywają

np :
w plusie pakiet 7GB kosztuje 75 zł + 5zł za brak limitu od północy do 9rano, w sumie = 80zł

w orange pakiet 6GB razem z możliwością pobierania bez limitu w nocy kosztuje 99 zł
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 17-09-2010, 15:47   

akurat cennikowo, to chyba pomaranczowa siec lepiej wypadnie (59zl + pakiet za 20 zl - 2 GB, nielimitowane do 8 rano).

Nie wiem jak jest w plusie z cdma, bo mieli ruszac, ale gdzies mi sie to rozmylo.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-09-2010, 21:37   

Dla nich (a może powinienem pisać was bo ciągle piszesz jak byś tam pracował ;) ) może i drożej oznacza lepiej ale z pewnością nie dla klientów.


Jeśli chodzi o technologię cdma to niewiele się zmienia, plus nadal ma najwięcej nadajników wykorzystujących tą technologię (we wszelkich odmianach) ze wszystkich sieci - tyle, że nie robią z tego powodu wielkiego szumu, zresztą w najbliższym czasie szykuje się wymiana kolejnych nadajników (jak by na to nie patrzeć starych nadajników 2g też mają najwięcej ze wszystkich sieci, więc będą mieli co robić jeszcze przez długi czas).
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 20-09-2010, 15:59   

Nie pracuje dla nich... <zlosc>

Zalezy co rozumiemy przez cdma. Ja nie pisze tutaj o wcdma.
Jezeli dzialajace nadajniki na nizszej czestotliwosci, to plus na razie ma cdma w planach (kupili jakas tam siec w ub. roku). cdma jako takie teraz jest tylko w orange.

Moge sie nieprecyzyjnie wypowiadac, bo nie jestem specjalista. Jak cos nie tak napisalem, to prosze o sprosotwanie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2010, 01:11   

W sumie to dziwię się dlaczego jakiś operator bierze się za starszą i mniej wydają wersję cdma2000 w sytuacji gdy już powszechna jest wcdma.
wcdma pozwala na przesłanie jednym kanałem 21.6 Mb/s
cdma2000 tylko 2,4Mbit/s (czyli jak by nie patrzeć blisko 10 razy mniej)

Ludzie posiadają urządzenia współpracujące z tym wydajniejszym standardem podczas gdy do tego drugiego musieli by sobie je dopiero dokupić,
nadajników cdma2000 jest mało (tylko kilkaset i nie ma planów aby ich liczba miała jakoś szczególnie wzrosnąć) podczas gdy nadajników wcdma jest dużo (po kilka tysięcy każdy z operatorów).

Jedyną zaletą jest to, że cdma2000 pozwala uzyskać nieco większy zasięg niż wcdma ale bez żadnych rewelacji - nie jest on lepszy od tego na co pozwalają nadajniki 2G (a tych to jest już bardzo dużo).

Dziwię się, że ktoś się za to bierze i przeprowadza testy w chwili gdy zasadniczo nadajniki tego typu powinno się już wycofywać i zastępować czymś opartym na technologi ofdm (jak lte albo umb) które pozwalają na naprawdę wysokie transfery a w przypadku umb zasięg nie ustępuje temu jaki ma cdma2000. (plus testuje obecnie zarówno cdma2000 jak i lte ale ze sprzedażą tych usług jakoś się nie spieszą, z kolei nowy operator centernet który dopiero stawia swoje pierwsze nadajniki od razu wykorzystuje najnowszą technologię i już można z niej korzystać komercyjnie - oczywiście pod warunkiem, że się akurat trafi na jeden z kilku ich nadajników)

Zastanawiam się czy nie jest tylko na pokaz na zasadzie mamy coś czego nie mają inni i nie ważne co to jest.


Wracając do ceny - nawet jeśli chciał byś poskładać te 7GB w orange z kawałków - to za mniej niż 94zł nie da rady, przeanalizowałem wszystkie przypadki, więc jak by nie patrzyć zawsze wyjdzie o kilkanaście zł drożej niż w plusie.
Swoją drogą to bardzo dziwne podejście orange do tego zagadnienia, aby GB limitu wliczonego w abonament były droższe niż te dokupowane dodatkowo (przecież to im robi antyreklamę, nie dość że jest drogo to pokazują się jeszcze od najdroższej strony).

Gdyby ktoś sobie chciał samodzielnie porównać podaje linki do stron
http://www.iplus.pl/indyw...any-cenowe.html
http://www.orange.pl/port...t_free_discover

Nie jest to takie natychmiastowe bo pakiety się nie pokrywają, ponadto u obu operatorów jest możliwość dostania dodatkowych GB (na różnych warunkach)

Poza pokazowym najwyższym pakietem nie wygląda na to aby orange chciał rywalizować z plusem, a i tam ma to charakter wyłącznie symboliczny)
Najpierw był to pakiet 37GB w plusie - potem orange wprowadziło podobny ale o 1GB większy i złotówkę tańszy na co odpowiedzią plusa było dołożenie jeszcze 4GB.

Jest jeszcze trochę dodatkowych możliwości którymi się operatorzy nie chwalą bezpośrednio na stronach z cennikami - np jeśli ktoś ma zwykły telefon i wykupi internet to nie tylko ma wyższy limit ale może korzystać z tego internetu w 2 miejscach na raz bez dodatkowych opłat (będzie on dostępny przez obie karty sim jakie będzie wtedy posiadał).


Ja jednak raczej nie wybrał bym ani jednego ani drugiego operatora.

Przebywając głównie w miejscach gdzie jest zasięg 3G brał bym play (10GB za 45zł http://www.playmobile.pl/...xtra/index.html )

A dla mieszkańców strasznych odludzi era wprowadziła ciekawą ofertę - bardzo wolny internet zupełnie bez limitu za 9zł miesięcznie (bez umowy i zobowiązań), w sam raz na wakacje albo jakiś wyjazd.
Tam gdzie szybkość i tak jest niewielka ze względu na słaby zasięg można mieć przynajmniej cenę proporcjonalną do szybkości.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 21-09-2010, 12:19   

wielkie dzieki za odpowiedz. moim zdaniem, to to cdma jest ciekawe dla operatorow ze wzgledow, ktore wymieniles. mniej nadajnikow, wiekszy zasieg, mniejsze zaklocenia (bo im wyzsza czstotliwosc, tym fala zachowuje sie podobniej do swiatla itd...). No i prekosc wieksza niz na edge. Na biale plamy jak znalazl.

Co do cennikow orange, to tez sie dziwilem ofercie 99 zl, ale wyjasnilo sie to przy cenach laptopow.

Co do playa, to ja zawsze mam dystans to tej sieci. Nie przepadam po prostu. Choc ciekawi mnie jak zareaguja na oferty bez limitu sciagania w plusie i orange.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: