Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
www jak w smole :/
Autor Wiadomość
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 29-04-2005, 21:24   www jak w smole :/

Hej witam wszystkim,przerzuciłem się na chello light i jestem średnio zadowolony.Przeglądnąłem posty i nie znalazłem dokładnego opisu mojego problemu.Może ktoś się z tym spotkał i mi pomoże.Chodzi o to ze niby mam to 1mb.Pomijam temat p2p bo z tym to różnie bywa.ALe taka podstawa jak strony po prostu mi sie nie otwieraja.Próbowałem przez proxy i też nic.Po prostu zwykłe strony otwieraja mi sie po pare minut.Coś tu chyba nie tak... :/ a cała reszta niby oki i zmierzony transfer pokazuje mi zazwyczaj koło 900kbit ale fakt faktem że dziwne skoki też są (bo czasami tylko po 300-400kbit przepustowości pokazuje) Wie ktoś w czym problem leży?Nie robiłem formatu po zmianie na chello ale to chyba nie dużo na wspólnego.z góry dziękuje za rady,pozdrawiam forumowiczów.
 
 
Sturmovik 
Klikacz


Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 29-04-2005, 21:49   

Możliwe jest że na prawdziwa zmiane szybkosci bedziesh musial troche poczekac mialem kiedys neostrade i na samym poczatku czekalem pare dni na sygnal poźnije zmieniajac na szybsza usluge tez mialem podobna sytuacje ale z czasem wszystko sie unormowalo. Napewno to spowodowane jest migracja uslugi to samo dziej sie gdy zwiekszaja predkosc. Jezli to bedzie trwalo dlugoooo to radzilbym zadzwonic< jezeli ci sie uda :twisted: > nie pish maili bo sie nie doczekash :evil:
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-04-2005, 22:57   

b16a2, mógłbyś przetestować w takim razie jeszcze jakiś serwer ftp i podać prędkość?
ftp://ftp.atman.pl i ściągnij któryś z plików (dla light polecam test8mb)

Co do www to ja bym powiedział, że problem jest w proxy (lub jego braku). Sprawdzałeś różne serwer proxy? Kilka z nich podałem na http://chellopl.one.pl/artykuly.php?id=4#4

Jacek
 
 
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 30-04-2005, 10:16   

z ftpa mam 113kb.Ustawialem proxy krakowskie i nic to nie dało.Myśle że raczej sie nie unormuje bo mam chello tydzień i jest ciągle tak samo.Dziwne jest to że ogólnie całość chodzi dobrze, tylko to www.... :?
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-04-2005, 10:19   

Spróbuj ściągnąć coś większego z programy.onet.pl
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 30-04-2005, 10:38   

Mi polskie i azjatyckie strony otwierają się zawsze przeraźliwie wolno.
 
 
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 30-04-2005, 10:42   

Z onetu leci 40mb plik caly czas pomiędzy 85-110kb/s Widze Sinus ze Ty też Krak i tez Light tyle że pewnie u Ciebie wszystko wymiata ? :wink:

[ Dodano: Sob 30 Kwi, 2005 ]
Z onetu leci 40mb plik caly czas pomiędzy 85-110kb/s Widze Sinus ze Ty też Krak i tez Light tyle że pewnie u Ciebie wszystko wymiata ?Napisz mi dla porównanie jakie Ty masz prędkości z onetu itp
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-04-2005, 10:48   

W tej chwili to jestem przycięty, więc nic nie wymiata ;)
poza tym: ja mam jeszcze light 512kbps... w każdym razie
jak wyciągasz do 110kB/s to znaczy, że z Twoim
www wszystko ok 8)
 
 
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 30-04-2005, 10:57   

Nie bardzo OK skoro same strony wczytują się po 0,5-1,5kb/s :( np żeby odpisać na posta na forum czekam po 40-50 sekund żeby się strona wczytała,więc nie nazwałbym tego poprawnym działaniem www. Porażka :(
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 11:09   

b16a2, ustaw proxy: 62.179.0.45 i port 8080 i spróbuj sprawdzić jak działa forum i inne strony www. Na razie nie widziałem, abyś wchodził na to forum przez jakieś proxy.

Jacek
 
 
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 30-04-2005, 11:39   

Znalazłem przyczyne.Kiedy mam włączonego bitcometa albo osła to tak zwęża gardło dla www.Tylko dlaczego tak się dzieje.Zaznaczam że tam sciąga i wysyła na poziomie 5kb,więc raczej nie obciąża złącza.Wcześniej zresztą działało wszystko oki i nie wchodziło w konflikt między sobą.Sprawdzałem też prędkość łącza i 6 na 8 prób pokazuje mi transfera na poziomie 400-650kb/s dlaczego tak spadł? Jak wcześniej bylo te ponad 1000kb/s Czy takie wachania mogą mięc wpływ na to www i skąd to sie bierze?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 11:48   

b16a2, p2p ma to do siebie, że nawet jeśli nic nie ściągasz i nie wysyłasz, to program generuje ruch.
Dodatkowo upload w chello ma wyższy priorytet niż download. Jeśli zapchasz łącze wysyłając dane, to będziesz dużo wolniej ściągał.

Dlatego proponowałbym np: zainstalować program dumeter (30-dniowy trial) i sprawdzić faktyczne obciążenie łącza i porównać jaki ma to wpływ na prędkość ściągania (ściąganiem jest również otwieranie stron).

Jacek
 
 
b16a2 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 6
Wysłany: 30-04-2005, 11:57   

Dzięki za info i linka Jacku.Pobawię się tym programem to może rozwiązanie samo się nasunie.
 
 
brak danych 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 60
Skąd: StolicaPolski-Szczecin;)
Wysłany: 19-08-2005, 02:04   

ehem, heheheehe tak tak, ja mam "czelo lajt" od wczoraj i nie powiem zebym byl zadowolony... z http leci jak leci kolo 120kB/s, torrent rozbujal sie do 40 kB/s (tylko on byl wlaczony), a co do stron to rzeczywiscie dzialaja max. 5kB/s i takie pytanie po co ja mam ustawiac jakies proxy czy co? bo "czelo" jest scierwem i zawsze bedzie, a mam je tylko dlatego ze mialem wczesniej lacze osiedlowe i byly ciagle awarie jak przyszedl nowy admin( i dalej sa),nie mialem mozliwosci podlaczyc czegos innego... i tak w ogole po co robic testy ktore zawsze pokaza ten 1Mbit(okolo) jesli ja robie taki test a pozniej strona mi sie otwiera max. 5kB/s(widze bo mam du meter), nie wiem czemu tak mam... w sumie to dobrze bo limit mi wolniej bedzie szedl... ale sie rozpisalem... bleee
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-08-2005, 02:27   

Skoro z http leci 120kB/s znaczy, że strony jeśli chcą mogą się wczytywać z właśnie taką prędkością.
Jeśli działa wolniej świadczy to o tylko o serwerze.
A zamiast głupich testów na www lepiej ściągnąć jakiś duży plik wynik będzie pewniejszy.

I następnym razem gdy będziesz chciał wyrazić swoją opinie zrób to w sposób kulturalny i regulaminowy może więcej osób Cię wówczas wysłucha, nikogo nie obchodzi opinia krzykaczy.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: