Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pare pytan
Autor Wiadomość
Anubis 
easy master

Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 25
Wysłany: 15-08-2005, 22:19   Pare pytan

Otoz tak, mam chello Plus, idzie kablem pozniej przez modem Arris a nastpenie switchem d linka do 2 komputerow. Problem w tym jest ze jak podlacze kabel do jakeigos komputera np. prosto z modemu arris to mowi ze nie moglo znalezc ip sieciowego, nie wiem o oc w tym biega pomoc :) a jeszcze jedno pytanie: czy chello ma zmienne ip ? zrestartowalem komputer wklepuje ipconfig w konsoli i patrze ip nadal to same i tez podejrzane jest to ze jest ciagle ten sam host - chello.pl a i jeszcze jakbym mogl prosic zeby ktos mi powiedzial czy chello to zawsze jest przez poalczenie sieciowe ? sorry za glupie pytania ale sieci nie sa moja specjalziacja.

Pozdrawiam :D
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-08-2005, 22:57   

1 Jeśli to tylko switch to po podłączeniu do modemu w miejsce switacha bezpośrednio jednego komputera nie powinno być żadnej różnicy w działaniu tego komputera.
Dlatego podejrzewam, że to nie switch a ruter w takim przypadku trzebabędzie zresetować modem (wyłączyć i włączyć) i zresetować windows (jeśli nie było ustawione automatyczne pobieranie ip po dhcp to trzeba będzie jeszcze to najpierw ustawić)
2 Ip w chello jest zmienne, czyli zmienia się co kilka miesięcy
Trzeciego pytania nie rozumiem, jeśli pytasz czy można chello podłączyć inaczej niż przy pomocy karty sieciowej to tak można podłączyć po usb ale tylko jeden komputer (potrzebny jest specjalny sterownik do modemu i działa to trochę gorzej niż normalnie ale się da).
  marekd@jabberpl.org
 
Anubis 
easy master

Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 25
Wysłany: 16-08-2005, 09:31   

Chodzi mi o to ze ciagle jest ten sam host czy to nie jest jakies dziwne ? mam jeszcze inne pytania. Czy moglbys mi podacl inka do strony w ktorej mozna zmierzyc sile sygnalu ? a dodam jeszcze ze bez wzgledu czy lacze sie prosto z modemu arris czy tez przez switcha to za kazdym podlaczeniem w mojej windzie 2003 enteprise wyswietla sie chmurka ze nie moglo znalezc ip sieciowego, a mi sie zdaje ze automatycznie mi sie skonfigurowalo.
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-08-2005, 09:46   

Anubis napisał/a:
Chodzi mi o to ze ciagle jest ten sam host czy to nie jest jakies dziwne ?

Napisz lepiej jak Ty w ogóle tego "hosta" ustalasz.
 
 
Anubis 
easy master

Dołączył: 15 Sie 2005
Posty: 25
Wysłany: 16-08-2005, 09:55   

Wklepuje w konsoli ipconfig jak mialen neo to co jakis czas zawsze byl inny a tu cialge chello.pl prosze podajcie linka do sprawdzania sily sygnalu :)

edit:

znalazlem ale dla arisa nie ma jakeigos takiego dobrego gdzie sa szczegowlowe inormacje ;/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: