Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello na routerach wifi linksysa - czy to dziala?
Autor Wiadomość
dee2thee 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2005
Posty: 2
Wysłany: 10-08-2005, 21:26   chello na routerach wifi linksysa - czy to dziala?

Hej,

Na wstepie witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczow. Wpadlem na to forum troche przypadkowo ;) - sam jestem uzytkownikiem tepsy, natomiast znajoma (uzytkowniczka chello) planuje zestawic w domu router wifi i podzielic lacze wewnatrz mieszkania. Ogolnie 2 kompy, glownie kwestia wygody - zeby nie przepinac kabla ze stacjonarki do laptopa (ktory ma zreszta wifi).

Przejrzalem to forum pod katem tematu linksysow (seria wrt54g/gs/c - jeden z tych planuje zakupic) i napotkalem na kilka niepokojacych informacji. A zasadniczo na same niepokojace - kilka postow i w kazdym narzekanie na ciagle zrywanie polaczenia i ogolnie tragiczna jakosc dzialania chello po podzieleniu chello tym routerem. http://chellopl.one.pl/fo...ght=wrt%2A#5137 . Stad moje pytanie - czy ktokolwiek na tym forum podzielil swoje chello tymze routerem i moze napisac cokolwiek na ten temat? Czy jest jakis przepis na rozwiazanie tych problemow, z czego one wynikaly etc?

Z gory dzieki za odpowiedzi,
pozdro,
dee2thee
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-08-2005, 23:01   

Znajoma ma chello Plus czy inne?
 
 
Ario 
easy master


Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: 54°34'N 18°34'E
Wysłany: 13-08-2005, 03:40   

Ja u siebie używam Linksysa BEFW11S4 Wireless-B Broadband Router, wszystko działa świetnie. WLan jest w całym domu (i w ogrodzie) no i ma szyfrowanie WPA Pre shared key lub Radius (do wyboru) chyba że zależy ci (twojej znajomej) na standardzie G (54Mb/s) - tym właściwie tylko się różnią oba urządzenia, a tych 54 Mb/s to jak by twoja znajoma chciała to i tak nie wykorzysta przy chello ;) bo w kablu i tak będzie miała max 4Mb/s i dla tego wystarczy Router w standardzie B (11Mb/s) jeszcze tylko taka sprawa - urządzenia 802.11.a nie połacza się z urządzeniami 802.11.b (chyba że przez twój AP w standardzie G), podsumowywując jak masz urzadzenia sieciowe w standarzie 802.11.b/g to spokojnie mozesz brać BEFW11S4 jezeli jednak posiadasz urządzenia 802.11a to musisz wziąć router zgodny z 802.11.g - WRT54G


BEFW11S4
WRT54G
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-08-2005, 09:48   

Ario napisał/a:
tych 54 Mb/s to jak by twoja znajoma chciała to i tak nie wykorzysta przy chello bo w kablu i tak będzie miała max 4Mb/s

A w otoczeniu sieciowym?...
 
 
dee2thee 
Klikacz

Dołączył: 10 Sie 2005
Posty: 2
Wysłany: 13-08-2005, 12:23   

SiNuS napisał/a:
Znajoma ma chello Plus czy inne?


Szczerze nie wiem bo dotychczas tematem jej lacza sie nie interesowalem, natomiast znajoma (jak na kobiete przystalo ;) nie wie tym bardziej :D . Wiem natomiast, ze fizycznie mozliwe jest podzielenie kazdego typu chello, aczkolwiek legalnie mozna to zrobic tylko z chello plus. Znajoma zostala w tym wzgledzie uswiadomiona i wierze z calych sil ze nie bedzie chciala robic niczego nielegalnego.[/b]

[ Dodano: Sob 13 Sie, 2005 ]
Ario, bardzo bardzo bardzo dziekuje Ci za Twoja odpowiedz :) . To chyba pierwsza napawajaca optymizmem wypowiedz w temacie linksysow i chello na tym forum ;) . Mam nadzieje ze WRT54 nie sa jakies pechowe przy chello bo to wlasnie na nie czytalem te narzekania (mnie w domku przy DSLu sluza dobrze :) . Aha, wybor padl na 802.11g wlasnie aby przyspieszyc komunikacje pomiedzy urzadzeniami wewnatrz sieci lokalnej.

Jeszcze raz slicznie dziekuje. Jesli ktos chcialby dorzucic jeszcze cos odnosnie swoich przezyc z linksysami i chello to z gory dziekuje :) .

Pozdrawiam,
dee2thee
 
 
br0da 
Klikacz

Dołączył: 13 Sie 2005
Posty: 1
Wysłany: 13-08-2005, 20:26   

Ario napisał/a:
bo w kablu i tak będzie miała max 4Mb/s i dla tego wystarczy Router w standardzie B (11Mb/s)

Tu sie nie zgodzę - 11 Mbit/s to teorertczna maksymalna przemustowość. Raczej takich transferów sie nie da otrzymać (trzeba tak na połowę podzielić...). Dodatkowo tansfer spada z odległoscią/przeszkodami od źrudła sygnału, a więc jeśli dom/mieszkanie jest większe, to sieć w standardzie g pozwoli w pełni wykorzystać łącze.

Ario napisał/a:
jezeli jednak posiadasz urządzenia 802.11a to musisz wziąć router zgodny z 802.11.g - WRT54G

Bzdura... 802.11g jest rozwinieciem standardu 802.11b i podobnie jak on działa na częstotliwości 2,4 GHz. 802.11a buie jest kompatybilne z b ani g, ponieważ pracuje na częstotliwości (sla ścisłości na pasmie częstotliwosci w okolicy) 5 GHz.
urządzenia pracujące w standardzie 802.11a nigdy nie zobaczą sieci 802.11b/g i na odwrut. Są urządzenia kombo (a+b a+g), które pozwalaja na tworzenie "mieszanych" sieci.
Dodatkowo AFAIK 802.11a jest w polsce nie legalne ;-) - opamo 5 GHz jest (na pewno jeszcze dość niedawno byuło) pasmem wojskowym... Ale to już inna bajka...
 
 
 
Ario 
easy master


Dołączył: 21 Mar 2005
Posty: 24
Skąd: 54°34'N 18°34'E
Wysłany: 14-08-2005, 00:54   

Mój błąd co do standardów, pomyliło mi się z 802.11.a+g ;) a co do transwerów to chyba oczywiste że przy Wlan'ie nawet połowa pasma jest przeznaczona na "utrzymanie sieci przy zyciu", poza tym im dalej od AP tym prędkość spada, ja w domu nie mam większych problemów z uzyskaniem 100-150KB/s przy szyfrowanym połączeniu.

A, że pasmo 5GHz nie jest uwolnione to też fakt :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: