Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana oferty programowej -zerwanie umowy
Autor Wiadomość
brodafi 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 7
Wysłany: 05-09-2010, 23:20   zmiana oferty programowej -zerwanie umowy

witam
21.07.2010 dostałem rachunek a na nim info, iż z dniem 01.09.2010 następuje zmiana oferty programowej. wyłączają jakiś tam kanał i w jego miejsce dają inny.
jest tam również informacja ,że mogę wypowiedzieć umowę z zachowaniem 14 dniowego okresu.
byłem w BOK i uzyskałem informację ,że oczywiście mogę zerwać umowę w ciągu 14 dni ALE od daty otrzymania informacji a nie od daty zaprzestania emisji programu.( facet się zapierał w żywego).
byłem przekonany , że chodzi o 14 dni od daty zaprzestania emisji programu . Przecież niedotrzymanie warunków umowy fizycznie spełnia się z datą 01.09.2010!!!!
zdziwiłem się nie lada :-(
co w sytuacji gdy rachunek by nie dotarł do mnie ( jest rozsyłany za pomocą poczty polskiej)a o zmianie dowiedziałbym się np. dzisiaj? jak oni to weryfikują?
Może ktoś wie jaka jest podstawa prawna tej groteski?? i jak to w ogóle działa?
z góry dzięki za informację
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 06-09-2010, 00:57   

1. zly dzial :)
2. niestety czas wypowiedzenia juz minal niestety
3.jakbys dal wypowiedzenie w dobrym terminie to umowa rozwiazalaby sie w dniu 1.09.2010
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-09-2010, 01:10   

Jeśli mają dowód, że informację otrzymałeś (np podpisana zwrotkę listu poleconego) to liczy się 14 dni od daty doręczenia.
Jeśli nie mają dowodu to za datę poinformowania przyjmuje się datę zaprzestania emisji.

[ Dodano: 06-09-2010, 01:10 ]
Precelos napisał/a:
2. niestety czas wypowiedzenia juz minal niestety

Jeśli zmiana nastąpiła 1 września a on nie został poinformowany we właściwy sposób to termin jeszcze nie minął !
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 06-09-2010, 09:54   

Marek napisał/a:
Jeśli nie mają dowodu to za datę poinformowania przyjmuje się datę zaprzestania emisji.

Marku ale z tego co wiem to upc nie rozsyła rachunków za potwierdzeniem odbioru więc tak naprawdę każdy może powiedzieć, że nie dostał i nic nie wie o zmianach :D . I co wtedy? Ja wszelką korespondencję dostaję na @ i nie ma problemu, że poczta nie doręczyła. Poza tym upc informuje nas abonentów nie tylko listownie o zmianach ale również innymi kanałami np. email lub kanał upc info ;)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2010, 13:34   

brodafi, najprawdopodobniej w październiku będzie kolejna okazja do rozwiązania umowy, bo zostanie wycofany kanał VH1: http://media2.pl/media/68...astapi-vh1.html
 
 
gumowe_ucho 
light master


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2010, 13:45   

Susane napisał/a:
brodafi, najprawdopodobniej w październiku będzie kolejna okazja do rozwiązania umowy, bo zostanie wycofany kanał VH1: http://media2.pl/media/68...astapi-vh1.html


Oczywiście, jeżeli o tym oficjalnie poinformują - o poprzednich zmianach nie dostałem żadnej informacji :( [żadną drogą]
_________________
 
 
knebel 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 06-09-2010, 13:46   

gumowe_ucho napisał/a:
Oczywiście, jeżeli o tym oficjalnie poinformują - o poprzednich zmianach nie dostałem żadnej informacji :( [żadną drogą]


A czy to się przypadkiem nie nadaje do UOKiK'a ?

PS. Ja również nie otrzymałem żadnego info o jakiejkolwiek zmianie programowej.
_________________
 
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2010, 14:44   

brodafi napisał/a:
byłem w BOK i uzyskałem informację ,że oczywiście mogę zerwać umowę w ciągu 14 dni ALE od daty otrzymania informacji a nie od daty zaprzestania emisji programu.( facet się zapierał w żywego).
byłem przekonany , że chodzi o 14 dni od daty zaprzestania emisji programu .
UPC samo informuje, że "z tytułu usunięcia programu z oferty przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia umowy abonenckiej nie później niż w ciągu 14 dni od daty zaprzestania emisji". W regulaminie też jest wzmianka.

Cytat:
§18 punkt 3.
O zmianach takich Abonenci będą informowani poprzez pisemne powiadomienie, na 14 dni przed wprowadzeniem zmiany. W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż w ciągu 14 dni od dokonania przedmiotowej zmiany przez Dostawcę usług lub zaprzestania reemisji Programu.


gumowe_ucho, jak Cię nie poinformują, to i tak możesz wypowiedzieć umowę w chwili, kiedy zauważysz brak kanału. Zdarza się, że informacja przychodzi z opóźnieniem, ja dostałam maila miesiąć po wyłaczeniu kanału, ale i tak udało mi się rozwiązać umowę.
Ostatnio zmieniony przez Susane 06-09-2010, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-09-2010, 14:54   

Cytat:
Marku ale z tego co wiem to upc nie rozsyła rachunków za potwierdzeniem odbioru więc tak naprawdę każdy może powiedzieć, że nie dostał i nic nie wie o zmianach :D . I co wtedy?

Wtedy liczy się czas od wyłączenia kanału.
Cytat:
Ja wszelką korespondencję dostaję na @ i nie ma problemu, że poczta nie doręczyła.
Email też może nie dotrzeć do adresata.
  marekd@jabberpl.org
 
brodafi 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 7
Wysłany: 06-09-2010, 17:48   

zastanawiam się czy to w ogóle jest dozwolona praktyka( miesiąc od daty powiadomienia)!
na rachunku przy informacji nie ma podanej podstawy prawnej!
jest podana podstawa jeżeli chodzi o wypowiedzenie z zachowaniem 14 dniowego okresu ale tu już jest mowa o terminie liczonym od daty zaistnienia zdarzenia ( wyłączenia kanału)!!!
więc moim zdaniem to jest jawna manipulacja klientem!
widzisz , ze 1.09.2010 zaprzestają emisji programu (naruszają warunki umowy) więc masz 14 dni na podjęcie odpowiednich kroków.
idziesz złożyć rezygnację a tu KLOPS! okazuje się ,że wiążący jest inny termin, o którym ani słowa nie ma w info na rachunku!!! przecież to jakaś masakra jest:-)
poza tym to sprzyja patologiom.
w UPC rzeczywiście przynajmniej w tym aspekcie podeszli uczciwie.
może ktoś wyszukał na jakiej podstawie obowiązuje ten termin od daty powiadomienia?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-09-2010, 18:23   

Temat był już wielokrotnie poruszany na forum:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5245
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 07-09-2010, 11:32   

brodafi,
Cytat:
... iż z dniem 01.09.2010 następuje zmiana oferty programowej. wyłączają jakiś tam kanał i w jego miejsce dają inny.


Sprawdź prosze czy informacja aby napewno dotyczy 1 września. IMO będzie to 1 sierpień.

ps.
Podaj też jakiego kanału niniejszy komunikat dotyczył.
 
 
brodafi 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 7
Wysłany: 07-09-2010, 19:01   

na bank 1.9.2010 nastąpiła zmiana kanałów Luxe.tv i luxe.tv hd na mezzo live hd i foxlife hd
ja mówie cały czas o ofercie kablówki Vectra
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-09-2010, 19:09   

brodafi napisał/a:
na bank 1.9.2010 nastąpiła zmiana kanałów Luxe.tv i luxe.tv hd na mezzo live hd i foxlife hd
ja mówie cały czas o ofercie kablówki Vectra


aaaa

dlatego nastapilo nie porozumienie
nie napisales w pierwszym poscie ze chodzi o VECTRE
_________________
  precel@wtw.im
 
brodafi 
Klikacz

Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 7
Wysłany: 07-09-2010, 19:12   

dzisiaj byłem w BOK i okazało się ,że nie mogę zerwać umowy ponieważ kanał Luxe.tv i hd nie występowały w pakiecie złotym tylko platynowym (a ja niestety mam złoty) no i klops...
może ktoś się orientuje czy jeszcze jakieś kanały w najbliższym czasie będą wyłączać?
a poza tym to może ktoś ma info jakie kanały wchodzą w skład pakietu złotego w Vectrze bo za chiny nie idzie tego znaleźć . na stronie nie podają w umowie też nie mam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: