Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orange taryfy
Autor Wiadomość
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 19-08-2010, 14:01   Orange taryfy

Witam
Za miesiąc kończy mi się umowa w Orange, a więc przede mną wybór nowej oferty. Z tego co czytałam to już 3 miesiące przed zakończeniem jest możliwość przedłużenia.
Zastanawiam się czy czekać na jakieś nowe oferty , czy korzystać z tych istniejących.
Właściwie najbardziej odpowiedni wydaje mi się pelikan, ale wolałabym usłyszeć opinie, zanim się zdecyduje. Czy ktoś z Was korzystał z tego abo.?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-08-2010, 15:29   

Moim zdaniem lepiej jakoś przemęczyć się jeszcze te 3 miesiące i potem zmienić operatora.
  marekd@jabberpl.org
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-08-2010, 15:33   

... a jak chcesz pozostać, to (jak dotąd było) najkorzystniej jednak raczej przeczekać, gdyż oferta za trzy miesiące zapewne będzie jeszcze lepsza - na pewno nie będzie gorsza.
 
 
POL 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 128
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19-08-2010, 18:12   

Marek napisał/a:
Moim zdaniem lepiej jakoś przemęczyć się jeszcze te 3 miesiące i potem zmienić operatora.


A z jakiego powodu? Wszystko zależy od tego co kto potrzebuje. Również fanem Orange nie jestem, ale siedzę u nich od 10 lat bo żaden operator nie da mi tego co mam teraz...
No chyba że koleżance poziomce zależy na nowym telefonie to nie ma na co czekać niech ucieka ;)
 
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 20-08-2010, 11:59   

Na telefonie aż tak bardzo mi nie zależy, na pewno będę wymieniać natomiast nie musi to być najnowszy model typu wave czy iPhone. Bardziej zalezy mi na jakiejś atrakcyjnej taryfie z dużymi limitami.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-08-2010, 15:28   

Mnie też kończy się umowa z Orange przyznam że już kolejna.
Powiem Wam że oferta utrzymaniowa którą dają konsultanci są bardzo słabe ( choć nieosiągalne dla nowych abonentów ) a prawda jest taka że konsultanci posiadają różne poziomy negocjacji od 1 do 4. Do tego jeśli nie znamy nikogo w środku lub na telefon nie wydajemy fortuny nawet konsultant z "3" lub "4" ( a jest ich bardzo mało ) daje ofertę jaką CHCE a nie jaką może - a to różnica.
Mi udało się i od lat przedłużam umowę u tego samego konsultanta, tego co daje nie sposób przegadać nawet przy niższych abonamentach.

Dodatkowo proponuje telefon kupić na allegro a poprosić o ofertę bez telefonu, zawsze będzie lepsza a i telefon czasami można taniej kupić na "wolnym rynku".
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-08-2010, 18:49   

Naprawdę nie opłaca się zostawać
Na przykład w play za 30zł (+VAT) masz nielimitowane rozmowy w sieci i na tel stacjonarne, oraz 150minut to innych sieci komórkowych w abonamencie, po wykorzystaniu tych minut każda kolejna to tylko 20gr (24z vatem)
Do tego jeszcze bardzo tani roaming zagraniczny. - szczegóły http://dlafirm.playmobile.../sme/index.html

A teraz porównaj to z ofertą orange, jeśli masz jakiś sentyment do tej sieci i chcesz w niej zostać to proponuję dać im szansę, wydrukować ofertę konkurencji i zapytać czy mogą zaproponować lepszą lub przynajmniej porównywalną ofertę.

Jeśli nie potrzebujesz nowych telefonów to może być jeszcze taniej http://dlafirm.playmobile...fonu/index.html
  marekd@jabberpl.org
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-08-2010, 07:44   

Marek,

nie rozumiem dlaczego pokazujesz ofertę dla firm jeśli wszyscy mówią o ofercie dla klienta indywidualnego. I tak w Play za 29 PLN mamy:
"Stan Darmowy przez całe 3 miesiące, dzięki któremu dzwonisz do wszystkich w Play za 0 gr/min. "
"120 minut rozmów do wszystkich sieci"
"Koszt min. poza abonamentem 39gr." a w przypadku wyboru oferty z telefonem 49gr.
źródło http://www.playmobile.pl/...fert/index.html

Pomijam że koszt połączenia do play z każdej sieci oscyluje w okolicach 60 gr, i to że ta sieć nie dysponuje jeszcze własną infrastrukturą ( tylko większe miasta ) a wszędzie rozgłaszany najszybszy internet w play można znaleźć tylko w centrach miast obok BTS`ów.

Reasumując oferta nie przekonała mnie, choć zapewne inni mogą ją pochwalać jednak ogół abonentów w play nie można porównać do żadnego innego operatora.
Moim prywatnym zdaniem należy poczekać do 2011 kiedy to będzie przetarg na LTE (790 Mhz i 2.5 Ghz) a nie teraz zmieniać operatora.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-08-2010, 09:20   

marcinbb, wcześniej poziomka pyłała o internet mobilny do firmy (i to na większą liczbę laptopów), uznałem że chodzi tu o ciąg dalszy zmian.

Jeśli chodzi o ofertę indywidualną to jest zupełnie co innego - nie należy klikać w kolorowe reklamy bo one nie prowadzą do niczego ciekawego,

Najbardziej opłacalne są oferty pre-paid (choć nie wszystkich operatorów), a jeśli ktoś nie lubi prepaidów i chce dostać razem z abonamentem jakiś fajny telefon "za złotówkę" to będzie to już abonament za około 50zł (w pewnym sensie są to raty za aparat, dlatego osobiście wolał bym kupić sobie go w normalnym sklepie) no ale plusem abonamentów za ~ 50zł są też tańsze połączenia (jak już była mowa o play to przy abonamencie za 49zł będzie 240 minut w abonamencie a potem 29gr/min do wszystkich sieci http://www.playmobile.pl/...y-49/index.html )

Aby dostać coś podobnego (a nawet nieco gorszego) w ogrange potrzebny był by abonament za 79zł (w nim jest 225minut/mieś i podobna cena połączeń po ich wykorzystaniu - ale też nie do wszystkich) - jednak 30zł różnicy miesięcznie to nie jest takie nic.


Jeśli jesteś zainteresowany nielimitowanymi połączeniami wewnątrz sieci to w abonamencie jest to kwestia dodatkowych 10zł/mieś, przy ofercie pre-paid wystarczy, że doładujesz konto za 30zł (dodatkowo będziesz mógł przez miesiąc za darmo wysyłać smsy do wszystkich sieci) a te 30zł możesz wykorzystać na co innego - to jest drugi powód dlaczego moim zdaniem indywidualnie nie warto bawić się w abonamenty.

Cytat:
Pomijam że koszt połączenia do play z każdej sieci oscyluje w okolicach 60 gr
To już zależy od uczciwości tego operatora od którego dzwonisz - stawka MTR została już praktycznie wyrównania (obecnie jest to kilkanaście % różnicy, do końca przyszłego roku cena wyrówna się całkowicie) ale jeśli różnica w cenie za połączenia od twojego sterego operatora do nowszych operatorów (nie tylko play) jest większa niż te kilkanaście % to znaczy, że jesteś przez niego naciągany (najłatwiejszy sposób aby to sprawdzić to sprawdzić czy cena połączeń do play została obniżona 1 stycznia i 1 lipca tego roku)

Z nowych operatorów akurat play w pewnym sensie zwraca ta różnicę w cenie połączeń (za każde 2 minuty droższych połączeń przychodzących od innych operatorów dostajesz 1 minutę na własne połączenia).
  marekd@jabberpl.org
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-08-2010, 11:08   

Marek napisał/a:
To już zależy od uczciwości tego operatora od którego dzwonisz - stawka MTR została już praktycznie wyrównania (obecnie jest to kilkanaście % różnicy, do końca przyszłego roku cena wyrówna się całkowicie)

Przyznam że uczciwość nie ma tu większego znaczenia jeśli P4 zawsze będzie traktowany jak ten "gorszy" i stawka MTR nie ma tu większego znaczenia... do czasu kiedy UKE zajmie się sprawą a jak na razie nie zanosi się za to.
Marek napisał/a:
Z nowych operatorów akurat play w pewnym sensie zwraca ta różnicę w cenie połączeń (za każde 2 minuty droższych połączeń przychodzących od innych operatorów dostajesz 1 minutę na własne połączenia).

Niestety gdyby tego nie robił zainteresowanie ich ofertą było by znikome, do tego dochodzi roaming krajowy...
Jestem pewien że ludzie przyzwyczaili się do komórek tak że przestali zwracać uwagę gdzie dzwonią ( do jakiej sieci ) szczególnie że nie sposób tego określić, dzwonie na nr. 602 XXX YYY który kiedyś był w erze a teraz może być już od dawna w Play. Nic już nie określa przynależności nr. do sieci więc operatorom na rękę jest wyższa stawka połączeń do "nowych operatorów". A jeszcze mniej jest takich którzy analizują biling telefoniczny, co innego kiedy kierują się wyborem telefonów dla "rodziny" wybierają sprawdzony produkt ze sprawdzonych operatorów, a młodzież wybiera innowację w postaci Play`a.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 24-08-2010, 15:59   

ja tam sie ciesze ze mam do wszystkich za 27 gr
ale fakt jest taki ze w3 wyzyskuje swoich klientow ale maja juz w tym wieloletnia wprawe :D
_________________
  precel@wtw.im
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-08-2010, 17:20   

Precelos napisał/a:
(...) w3 wyzyskuje swoich klientow ale maja juz w tym wieloletnia wprawe :D

I dlatego - dla zasady - przy najbliższej okazji (zapewne) opuszczę Ideę na rzecz Play. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: