Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet mobilny? Jaki oerator
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-07-2010, 15:20   

atomix, poziomka, piszecie nie do końca o tym samym.
Technologia CDMA jest już w tej chwili wykorzystywana przez wszystkie nadajniki 3G (więc nie jest to coś nowego czy jakaś odległa przyszłość) to co napisał atomix dotyczy budowy nowych dodatkowych stacji bazowych na obszarach gdzie do tej pory był jedynie nadajniki 2G.

Orange wiosną tego roku wykorzystało kilkaset starych masztów likwidowanej telefonii analogowej do umieszczenia na nich nowych nadajników. Ale nawet po ich doliczeniu w sumie z nadajnikami 3G ma ich znacznie mniej niż plus samych nadajników 3G
(dane z końca zeszłego roku http://www.telix.pl/artyk...ch-3,31788.html )

Mam nadzieję, że to rozwieje wszelkie wątpliwości. Obiecują budować nowe nadajniki ale to wcale nie znaczy, że ktoś ma w tej chwili większy zasięg od nich.
  marekd@jabberpl.org
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-07-2010, 23:49   

Marku przyznam szczerze, że pod pod względem technicznym może tak jest, jak piszesz. Nie wiem, nie znam się za bardzo.

Myślę, że Bauc miał prezes połączenie usług iPlusa z przejętą kilka miesięcy temu spółką Nordisk (http://www.nordiskpolska.pl), która oferuje usługi telekomunikacyjne z wykorzystaniem systemu CDMA.
_________________
 
 
knebel 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15-07-2010, 09:43   

Osobiście wolałbym Plusa ze względu na stabilność działania usług.

Orange zawsze mi zrywał połączenia i działał jak krew z nosa... Testowałem obie usługi obu operatorów nawet jeżdząc samochodem po polsce po róznych "dziurach" i powiem szczerze ze nie wygrywał operator który dawał większe prędkości a bardziej stabilne i nie rwiące się połączenie (Plus).

W ogóle korzystając z Plusa dla firm miałem wrażenie że abonenci pakietów firmowych "jakby" mieli wyższy priorytet w dostępie do usługi.
_________________
 
 
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 21-07-2010, 13:19   

@knebel barałam pod uwagę Orange dla firm, ale skoro korzystałeś, to może wiesz od czego zależy stabilność łącza?
 
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 21-07-2010, 14:51   

Tylko nie Orange.
Wczoraj, z ciekawości, poszedłem do Orange popytać o ich ofertę.
Nie wiem czy wiecie, ale za każdym razem by połączyć się z Internetem trzeba wysłać jakiegoś SMSa do aplikacji Orange Free - tak powiedziała mi konsultantka.

Zapytałem czy ten pakiet 50 SMS-ów (który widnieje w ulotkach) jest do wszystkich sieci. A ona otwarła oczy i mi wytłumaczyła, ze te SMS-y są do tego by połączyć się z aplikacją Orange Free i Internetem. Jak nie masz Pakietu SMS - płacisz za każde połączenie za SMS-a.

W Plusie wsadzam modem do komputera USB i się łączę. Po prostu ;) .
_________________
 
 
knebel 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 174
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-07-2010, 19:46   

poziomka napisał/a:
to może wiesz od czego zależy stabilność łącza?


Niestety nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i nie chcę Cię wprowadzać w błąd.

Moją opinię zbudowałem na własnych doświadczeniach praktycznych w użytkowaniu modemów Orange i Plus.

Moim zdaniem Plus działał bardziej stabilnie i nie zrywał połączeń (nawet przy jeździe samochodem)

Orange moim zdaniem był wpakowaniem się w niepotrzebne koszty na 24 miesiące ;/
_________________
 
 
 
poziomka 
easy master

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 23
Wysłany: 22-07-2010, 12:50   

z tego co czytałam , to większość operatorów testowało już większe przepustowości (coś około 21 Mb/s) , więc wydaje mi się , że skoro te testy przeszły pozytywnie to niebawem taka prędkość będzie standardem.
Testowałeś pakiety dla firm, czy klientów indywidualnych? Szczerze mówiąc, analizując oferty neta dla firm Orange wydał mi się najkorzystniejszy pod wieloma względami, bo zarówno darmowy hot spoty, duży wybór limitów , no i jednak zasięg w CDMA. Chętnię wzięłabym na próbę, tylko pytanie czy w segmencie biznesowym też istnieje taka możliwość?
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 22-07-2010, 13:31   

poziomka napisał/a:
z tego co czytałam , to większość operatorów testowało już większe przepustowości (coś około 21 Mb/s) , więc wydaje mi się , że skoro te testy przeszły pozytywnie to niebawem taka prędkość będzie standardem

sa i 42+ i co z tego
tak to wyglada na papierze
jak dosyl do nodeb jest na poziomie np 4Mbit to jest kiszka
opki musza rozbudowac siec szkieletowa i do kazdego btsa czy nodeb dac jakies w miare dobry dosyl

nie kupowalbym kota w worku w jednej lokalizacji firma x ma dobre warunki a w innej tragiczne
_________________
  precel@wtw.im
 
petryk 
ultra master

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2005
Posty: 830
Wysłany: 22-07-2010, 14:52   

Mój kolega mam plusa i mieszka w Warszawie i bez anteny mu słabo działa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,79 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: