Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello, a kilka telewizorów
Autor Wiadomość
S-Fan
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-12-2004, 18:48   chello, a kilka telewizorów

Zastanawiam się czy mając podłączone 4 telewizory na jednym kablu i dodając do tego chello mogę mieć jakieś problemy z sygnałem internetowym bądź telewizyjny. Czy ktoś ma podłączonych kilka odbiorników i chello?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2004, 19:43   Re: chello, a kilka telewizorów

S-Fan napisał/a:
Zastanawiam się czy mając podłączone 4 telewizory na jednym kablu i dodając do tego chello mogę mieć jakieś problemy z sygnałem internetowym bądź telewizyjny. Czy ktoś ma podłączonych kilka odbiorników i chello?

Jak najbardziej możesz (i raczej będziesz miał) problem z sygnałem.
U mnie jak był remont w mieszkaniu, to nie wiedziałem jeszcze gdzie będzie podłączony modem (w którym pokoju), stąd we wszystkich zostały zrobione gniazdka. Problem pojawił się taki, że po podłączeniu modemu były problemy. Jak się okazało (po przyjściu technika z upc) wina leżała po połączonych ze sobą kilku gniazdkach rtv (mimo, iż nie były do nich podłaczone tv).
Objawami były m.in. problemy z uzyskaniem dobrego (wówczas 512kbps) downloadu oraz problemami z logowaniem modemu do sieci.

Wyregulował mi sygnał (dostosowując do istniejących/nowych kabli w ścianie) i od tej pory chodzi dobrze.

Jacek
 
 
S-Fan
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-12-2004, 20:09   

Dzięki za odpowiedź.
Z tego co tu napisałeś wnioskuję, że istnieje jednak możliwość wykorzystania takiej konfiguracji. Nie wiesz na czym polegała regulacja takiego sygnału?

Słyszałem też o jakichś wzmacniaczach sygnału. Czy mogłyby one coś pomóc?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2004, 21:12   

S-Fan napisał/a:
Z tego co tu napisałeś wnioskuję, że istnieje jednak możliwość wykorzystania takiej konfiguracji. Nie wiesz na czym polegała regulacja takiego sygnału?

Słyszałem też o jakichś wzmacniaczach sygnału. Czy mogłyby one coś pomóc?

Nie wiem na czym polegała, gdyż było to już spory okres czasu temu. Poza tym ja się bardzo na tym nie znam jaki powinien być dokładnie sygnał, oraz czy regulacja dotyczyła wzmacniania, czy tłumienia sygnału.

Jacek
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-12-2004, 23:00   

Hm, u siebie mam podłączone 3 telewizory z jednego kabla dzięki trójnikom wyprodukowanych w Japonii (tata sie pytal specjalistę i polecał wlasnie takie a nie inne trójniki, faktycznie zero zakłóceń). I jak monter mi podłączał internet to dobierał odpowiednie trójniki wzmacniające (o odpowiednich paramterach) wielkości paczki do papierosów (nie pale jakby co :P ). A poprzedni trójnik był wielkości pudełka od zapałek.

Aha, w sumie w mieszkaniu używamy 3 trójniki, dwa kupione i jeden od montera. Aha no i w swoim pokoju mam telewizor i modem.

Mam tak:

..........................----->trójnik od montera---- telewizor w moim pokoju
........................./......................................\-------modem->komp
kabel---->trójnik
........................\----->trójnik --- telewizor w 2 pokoju
.........................................\
..........................................----telewizor w 3 pokoju

Jasne? :D Oczywiście ignorujcie kropki (to puste pole) bo inaczej nie mogłem tekstowo rozrysowac hehe! ;)

O! Mam ten swój nieużywany już trójnik inaczej rozdzielacz (splitter). Podaję na wszelki wypadek szczegóły z nalepki:
ALDA ("expression of quality")
HIGH GAIN
2-way splitter

5-1200 MHz <--- to jest najważniejszy parametr trójnika! A trójnik od montera jest dobierany w zależności od szumu w kablu (chyba).

Pozdrawiam :)
_________________
 
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 19-12-2004, 11:56   

Ten pierwszy trojnik ktory rozdziela dalej musi byc specjalny...
Normalny z bazaru ma maly zakres czestotliwosci i neta by nam nie przepuscil a tu potrzeba takiego co ma zakres co najmniej do 786000000 Hz :wink:
_________________
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-12-2004, 13:12   

Nie musi być specjalny, po prostu to musi być markowy trójnik kupiony w sklepie elektronicznym, a na bazarze to mają same szajsy, że tak powiem.

Wystarczy taki trójnik, który podałem w powyższym poście, bo on rozdziela sygnał w tych zakresach i to w zupełności wystarczy.
_________________
 
 
S-Fan
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 3
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-12-2004, 19:00   

Dzięki za odpowiedzi.
Skoro u was działa mam nadzieję, że i u mnie się uda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: