Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
abonament komorka
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 04-05-2010, 13:46   abonament komorka

Hej, jaka siec byscie teraz polecali? Oczywiscie wiem, ze wybrac nalezy wg swojego profilu dzwonienia, ale ja jestem w takiej sytuacji, ze mam mneij wiecej rowno znajomych porozkladanych, takze mi obojetne. Widzialem ostatnio nowe oferty playa, no i zwierzakow w orange tez trudno nie zauwazyc. era i plus na razie nic nie dali, prawda?
 
 
Wicuch 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 35
Wysłany: 05-05-2010, 03:55   

weź ofertę w playu - 3x więcej. w zależności od tego jaki abonament weźmiesz dostaniesz jeszcze 2x tyle do wszystkich sieci.

pzdr
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 05-05-2010, 12:48   

a jakies szczegoly mozesz podac? najlepiej w zestawieniu z nowymi taryfami orange, bo te siec znam najlepiej.
 
 
Wicuch 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 35
Wysłany: 05-05-2010, 13:26   

sorki kolego ale ta oferta już nie obowiązuje - :(

ale żeby nie zostawić Cie z niczym to lukaj tu:

http://www.playmobile.pl/...fert/index.html

wszystkie abonamenty w jednym miejscu jasno i czytelnie.
ja za przeniesienie nru do playa dostałem od razu 70min gratis do abonamentu.

pzdr
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 06-05-2010, 13:49   

a jak jest w tych taryfach z internetem? bo to mnie chyba glownie interesuje i to jest to, co przykuwa moja uwage tak mocno do pantery w orange
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 06-05-2010, 17:11   

jesli jestes w zasiegu nadajnikow playa to masz pakiety
5 zl za 100MB
15 zl z 500MB
25 zl za 1GB
oczywiscie po wejsciu w roaming plusa pakiety nie dzialaja
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-05-2010, 17:39   

W roamingu plusowym 12groszy za 100kB - więc w nagłych wypadkach też da się skorzystać,

W play we wszystkich taryfach i prepaidach obowiązują te same ceny na internet.
Jeśli tylko mieszka się w ich zasięgu to zdecydowanie mają najlepszą ofertę ze wszystkich operatorów.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 07-05-2010, 13:12   

no wlasnie to pakiety w orange sa ciekawsze:

http://www.orange.pl/port...ticleId=4614216

male na tym samym poziomie, ale ze 30 zl 2 GB juz. tylko pytanie czy az tak duzo sie korzysta z takiego netu
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-05-2010, 20:00   

No nie zupełnie bo w play jest to koszt całkowity, a orange dolicza jeszcze kilkadziesiąt groszy za „włączenie usługi” (czytałeś regulamin ?)

Dodatkowo w play pakiet jest ważny 30 dni od momentu aktywacji niezależnie od tego kiedy ona nastąpi, w orange tylko do końca okresu rozliczeniowego a potem to co niewykorzystane przepada.
Czyli jeśli jedziesz na wakacje 15czerwca i wracasz 15 lipca to jeśli chcesz w tym czasie korzystać z internetu w orange musi wykupić 2 pakiety a w play tylko jeden.

Pakiety większe niż 1GB również są dostępne w play
2GB za 30zł
i 4GB za 50zł (ten ma ważność 54dni)
(jest to wymienione jako odrębna oferta raczej skierowana do posiadaczy modemów GSM w komputerach niż osób korzystających z internetu w komórce dlatego jest na innej stronie).

Jeszcze kilka rzeczy mówiących dlaczego oferta orange jest do d...
np chcesz skorzystać z jakiejś szczególnej usługi np nokia email

Gdy masz wykupiony jakikolwiek pakiet internetu w dowolnej sieci poza orange to możesz z niej korzstać kiedy tylko chcesz (w końcu to normalna usługa w internecie taka jak www, ftp, irc czy np synchronizacja czasu po ntp) i nic dodatkowo za to nie płacisz bo wykorzystujesz dane ze swojego pakietu, orange policzy i za dane i jeszcze każe dopłacić 20zł za to że skorzystałeś akurat z tej konkretnej usługi (moja koleżanka miała ostatnio niemiłą okazję się o tym przekonać jak przyszedł jej wyższy rachunek)

Inny przykład chcesz zaoszczędzić na rozmowach, ponieważ transmisja danych jest tania to można korzystać z telefonii internetowej przez komórkę (większość nowoczesnych komórek ma już fabrycznie zainstalowanego klienta SIP - ostatnio popularne są też programy w rodzaju fringa) ale niestety orange jako jedyny operator zabrania w swoim regulaminie korzystania z VOIP w komórce (nie wiem jak jest w praktyce z egzekwowaniem tego zakazu - np skype bardzo trudno jest zablokować, może doliczają jakieś kary).
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 10-05-2010, 15:06   

o widzisz. wielkie dzieki za odpowiedz. nie wiedzialem na jakich zasadach to funkcjonuje. a te pakiety danych w pantrze, dzialaja juz na normlanych zasadach, racja?

i czy jestes przekonany, ze inne sieci nie blokuaj voipa? lazilem troche po telekomach jakis czas temu i rzeczywiscie wytykali to jako awde orange, ale nie spotkalem sie, aby ktos przywolywal polskich operatorow jako przyklad do nasladowania.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-05-2010, 17:48   

Co do innych operatorów.
W plusie jest bardzo fajna opcja internetu na stałe bez limitów, choć nie jest to reklamowane w ten sposób na stronie.
Do dowolnego abonamentu można sobie dokupić iplusa np pakiet 3GB miesięcznie za o 49 zł wyższy abonament - czyli w tym miejscu bez rewelacji (dostajesz jeszcze dodatkowo modem i drugą kartę aby można korzystać z tego równolegle w komputerze, trzeba by się dowiedzieć ile taniej jest bez modemu), tyle że po wykorzystaniu tych 3GB nie trzeba niczego dopłacać ani nie wyłączają internetu jest jedynie ograniczana prędkość, korzystając przez modem z komputera widać wyraźne spowolnienie ale internet w komórce działa tak jak działał, czyli w praktyce masz w komórce internet bez limitów (a z modemu w komputerze korzystać w nocy bo w plusie licznik w nocy nie bije - co też jest rozwiązaniem wyróżniającym tą siec).

Biorąc pod uwagę to, że plus ma największy zasięg w Polsce (a play najmniejszy) dla osób bardzo dużo korzystających z internetu jest to na pewno oferta warta rozważenia.

Jeśli chodzi o erę i internet to jest to kompletna porażka, drogo a jak się pakiet skończy to bez żadnego ostrzeżenia robi się kosmicznie drogo, nie ma też ofert jednorazowych pakietów na żądanie jak u pozostałych operatorów, w dodatku domyślnie blokują różne rzeczy i za odblokowanie żądają dodatkowych pieniędzy. Kiedyś była u nich całkiem niezła oferta prepaida o nazwie heyah, 2gr za 100kB i w sumie to nadal jest tyle, że teraz konkurencja obniżyła ceny a oni nie.

Co do sprawy orange i VOIP - zasadniczo to nie blokują a zwyczajnie zabraniają, nie wiadomo tylko jak się zachowają gdy ktoś nagminnie będzie łamał ten zakaz.
Plus na pewno nie wprowadza żadnych ograniczeń, play zasadniczo też nie, jeśli się korzysta z jakiś promocji na rozmowy albo SMSy to tam już jest pełno gwiazdek ale to nie dotyczy internetu.

Jak dla mnie kolejność ofert internetu pod względem atrakcyjności wygląda w ten sposób

1 Play (niska cena, brak zobowiązań)
2 Plus (duży zasięg, w praktyce brak limitów)
3 Orange
4 Era

Ale to sam internet - a decydując się na abonament trzeba też wziąć pod uwagę cenę rozmów, smsów itp.

Osobiście uważam, że u żadnego operatora się abonament nie opłaca, jak posumowałem ile bym zapłacił przez 3 lata to najtaniej wyszedł mi play fresh na kartę i kupić telefon za gotówkę bezpośrednio od nokii. A jak potrzeba mi internetu to pakiet 500MB za 15zł i na miesiąc jest spokój.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 11-05-2010, 13:26   

co do samego internetu to plus faktycznie ma ciekawa oferte, ale teraz za iplusopobieracz jest dodatkowa oplata. play ma internet tylko w miastach i wolny. orange ma cdma, ktore jest srenio poreczne, ale daje najlepszy stosunek jakosci do mobilnosci + ma dobra oferte bez modemu (-25% przez trwanie umowy), z tym ze o modem cdma juz trudniej.

co do oplacalnosci abonamentow, to zawsze matematycznie beda wypadaly gorzej niz prepaid, bo placi sie tam za minuty, ktorych sie do konca nie wykorzysta. jednak wielkim plusem jest wygoda takiego rozwiazania. ma sie wszystko w jednym miejscu.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2010, 00:09   

Jeszcze jedna rzecz o której nie wiedziałem gdy to pisałem - gdy wykupi się w play pakiet internetu - to mimo, że jest on ważny 30 dni to niewykorzystane megabajty nie przepadają, wykupienie następnego pakietu (choć tego najniższego za 5zł) powoduje, że będziemy mieć sumę tego co nie zostało poprzednio wykorzystane + to co zostało dokupione.

Co do szybkości to jest ona podobna u wszystkich operatorów.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 24-06-2010, 14:40   

to ja takze uzuplnie. play teraz ma pakiety takze w roamingu plusa, ale niestety sa sporo drozsze. Jednak infrastruktura ma ogromne znaczenie. Dlatego tez playowi teraz bedzie ciezko wspolzawodniczyc z orange (o abonamentach mowi ofc, bo prepaid, to orange ma ofnk, a to dziala na troche innych zasadach). pzdr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: