Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dostęp bezpośredni i przez proxy
Autor Wiadomość
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 11:49   Dostęp bezpośredni i przez proxy

Coś dziwnego się mi dzisiaj stało. A mianowicie jak podłączyłem laptopa, na którym surfuję bez proxy to przestał się łączyć ze stronami, które wymagają logowania lub używają bezpiecznych protokołów (banki, fora dyskusyjne). Inne strony (onety i jemu podobne śmiagaja tak jak zwykle). Jak wprowadziłem ustawienia proxy to zaczął się łaczyć i z bankami. To jakaś awaria w chello czy u mnie? Dodam też, że pojawły się też problemy z logowaniem do MSN. Na drugim kompie zero problemów. Nie jestem zwolennikiem teori spiskowej ale problem zaczął się jak firefox zaczął otwierać inna witrynę w oknie, w którym byłem zalogowany do mbanku.

[Uzupełnienie]
Okazuje się, że na PC nie ma znaczenia czy z proxy czy bez, łączy z każdą stroną. A na laptopie tylko przez proxy. A do momentu z tą nieszczęsną stroną mbanku było wszystko ok.

Oakhallow
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 12:10   

od 2dni jest dosc awaryjnie w Warszawie

wczoraj pol pragi nie dzialalo dzis Żoliborz

a ja na Mokotowie mam dostep do co 20tej polskiej strony i zadnych zagranicznych

dodam ze strony mi chodza tylko z proxy.chello.pl:80 a bezposrednio ani z proxy icmu nie
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 12:28   

Uznał bym, że to awaria gdyby z obu kompów bezpośredni nie chodził. Ale nie działa tylko z jednego.
I jeszcze jedno co zauważyłem. Po wywołaniu netstat, na tym kompie co nie chodzi net bezpośrednio pojawia się bardzo długa lista połączeń localhost (różne porty)<--->localhost 1025. Im więcej okien firefoxa otwartych, tym lista w postępie geometrycznym się wydłuża. Wiekszość ma kominikat "oczekiwanie" a tylko kilka 3-4 komunikat "ustanowiono". Na drugim kompie, niezależnie od ilości otwartych okien są zawsze tylko dwa połączenia localhos<-->localhost i lista adresow przeglądanych www, lub proxy. Może to już kwalifikuje się do przeniesienia do działu bezpieczeństwa, bo to nie problem z siecią tylko z kompem? Przeskanowanie antywirem nic nie wykazało, hijackthis też nie znalazł nic niepokojącego.

Oakhallow
 
 
shaper 
easy master

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 12:37   

Mam tez podobny problem, niektore strony nie chodza, jak na razie mala ilosc.
Jednakze, ja moge sie laczyc przez proxy ICMu.
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-07-2005, 12:38   

Od dwoch dni podobnie jak Wy mam problemy. Wlasnie siedzie i dlubie, co moze byc nie tak. MTR wskazuje na ogromne straty niemal na kazdym hopie. DNSy dzialaja jakby ich nie bylo. Stronki da sie jedynie ogladac z wykorzystaniem proxy. Bez proxy trzeba odswiezac po 3-4 razy a i to nie daje gwarancji, ze "zaskoczy".

Nawet nie chce mi sie dzwonic na "party-line". W komunikatach na stronach chello jest jedynie info o modernizacji w Gdansku (22.07.2005 01:00-07:00). Nic nowego z pewnoscia sie nie dowiem, a gadac z nimi, to jak groch o sciane.

Ogolnie predkosc internetu jest w porzadku, ftp sciaga nominalnie, p2p jakos dzialaja. Niestety timeouty sa tak czeste, ze polaczenie sie z czymkolwiek graniczy ostatnio z cudem. Aby zalogowac sie do "World of Warcraft" potrzebowalem 4 proby. Gra potem juz szla z niezlym pingiem i bylo ok. Ale polaczenie - tragedia!

Jak zawsze nie wiadomo, co sie dzieje...
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
shaper 
easy master

Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 13:30   

Jak na razie u mnie juz wrocilo do normy.
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 13:43   

u mnie też , ale Ci którzy stracili sygnał nadal nie mają
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 15:26   

U mnie też już ok.
Zastanawia mnie tylko dlaczego na tym samym kablu dwa kompy tak różnie się zachowywały. No i ta masa połączeń localhost.

Oakhallow

[ Dodano: Pią 22 Lip, 2005 ]
Dla poparcia dorzucam zrzut z wywoałania polecenia netstat. Czy to normalne???

Oakhallow

111.JPG
Plik ściągnięto 287 raz(y) 144,72 KB

 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 20:23   

obrazek ze strony pomocy

awariaswiat.JPG
Plik ściągnięto 293 raz(y) 31,38 KB

 
 
Daniel 
classic master

Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 155
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-07-2005, 21:03   

Od około tygodnia nie mogę wejść na strony www.nvision.pl i www.in4.pl .
I teraz nie wiem czy te serwisy „padły” czy to wina chello. Czy może komuś te strony działają normalnie?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2005, 21:07   

Daniel to nie wina chello, na przyszlosc polecam np http://www.all-nettools.com/toolbox
nikomu nie bedzie dzialac
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: