Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello classic (2 Mbit) a klienty bit torrent
Autor Wiadomość
zdzisio 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: 24-06-2005, 14:24   chello classic (2 Mbit) a klienty bit torrent

Witam. Dzisiaj bede miał juz chello classic i chcialbym sie dowiedziec, ktory z klientow bittorrent polecają uzytkownicy tego łącza. Bardzo wdzieczny byłbym rowniez za podanie najlepszej konfiguracji w tych programach dla tego łącza. Przy okazji napiszcie jakie transferki osiagacie mniej wiecej :) Z gory dzieki za wszelka pomoc! Dodam ze posidam Windowsa XP bez zadnego service packa.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2005, 15:19   

Zauważyłem że najczęściej używają bitcometa abo azureusa, czasem również bitornado i standartowego klienta. Wszystkie będą działały pod wndowsem. Jeśli chcesz mieć pewnego niezawodnego klienta w którym można sobie wszysto wyklikać w konfiguracji polecam azureusa (jeśli wolisz tryb tekstowy lub masz mało pamięci to bittornado).
Prędkości zależą od, źródła rzeczy dostępne oficjlnie posiadające tracker i przynajmniej jednego seda na jakimś szybkim łączu będziesz miał spokojnie 2 megabity, w przypadku rzeczy ściąganych taksobe od kogość będzie mniejwięcej tyle ile udostępniasz (czyli na film przyjdzie poczekać zazwyczaj dzień lub 2).

Co do ustawień najważniejszą sprawą jest ustawienie uploadu na około 75% twojego uploadu maksymalnego jeśli dasz więcej przypcha się łącze zworotne jeśli dasz za mało to z kolei inne osoby będą mniej chętnie do Ciebie wysyłać, kolejną sprawą jest ustawienie ilości osób do których jednocześnie wysyłasz dane powinno wypadać conajmniej 3kB/s uploadu na łebka czyli przykładowo jeśli ograniczysz upload do 30kB/s a ściągasz więcej niż 1 plik naraz ogranicz liczbę osób go których jednocześnie wysyłasz dane do 10 NA CAŁOŚCI, (na chello classic można spokojnie ściągać nawet do 3 rzeczy naraz ale zdecydowanie odradzam ściąganie jednocześnie więcej).
  marekd@jabberpl.org
 
zdzisio 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: 24-06-2005, 16:28   

Mam juz chello i na stronakch smiga pieknie - mam transferki po 250 kb/s spokojnie. Alejak wchodze na jakies ftpy to transfery mam max 5 kb/s :shock: Wiecie czemu tak moze byc?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-06-2005, 16:39   

Dwa pytania
1 z jakiego jesteś miasta ?
2 jakie ftpy ?

spróbuj jak działa ftp://ftp.task.gda.pl/ albo z ftp://ftp.icm.edu.pl/

i jeszcze jedno pytanie z ostatnij chwili jakiego programu używasz ?
  marekd@jabberpl.org
 
zdzisio 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: 24-06-2005, 16:58   

Używam flashfxp i jestem ze Szczecina. Rzeczywiscie cos musi byc z ftpami ktore probowalem, bo te ktore podales dzialaja idealnie :) Mam jeszcze pytanie apropo DC++. W jednym z postów czytałem ze ludzie sciagaja na nim prawie zawsze po max predkosciach łącza. Ja mam tam maksymalnie 20 kB/s. Sprawdzalem od roznych uzytkownikow i u wszystkich tak samo (nawet u Szwedów). Moze trzeba cos z mienic w ustawieniach?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-06-2005, 17:55   

zdzisio napisał/a:
Używam flashfxp

Wszystko co chcę dodać jest dokładnie opisane tu: http://chellopl.one.pl/fo...highlight=#1421

Jacek
 
 
zdzisio 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2005
Posty: 9
Wysłany: 24-06-2005, 18:06   

Dzieki bardzo Jacek - transfery od razu znacznie skoczyły :)

------
A co do bit torrenta to sciagnalem najnowsza wersje bit spirit i wszystko smiga pieknie (200-250 kB/s), a sciagam z polishtrackera. Na razie nie probowalem jeszcze sciagac z innych stron, a slyszalem ze cos trzeba zmieniac np przy filelist i innych stronkach z torrentami. Moglby ktos sprecyzowac co? :)
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-07-2005, 11:47   

Polishtracker to najlepszy Polski tracker, gratuluje szybkiej rejestracji.
Ja używam bit commet, gdyz azureus nie chce nic ściagac, prawdopodobnie jest to wina złych ustawień (cały czas zółte światło, nieraz na chwile zielone). O zmianach nic nie słyszałem.
_________________
 
 
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 07-07-2005, 21:23   

Cytat:
2005-07-04 - Przepraszamy za utrudnienia, ale zostalismy zmuszeni do podjęcia tej decyzji.
Od tej chwili Azureus wersja 2.2.0.0 zostaje wyłączony.
Użytkownicy proszeni są o dokonanie aktualizacji swoich klientów. Zalecana wersja to 2.3.0.2 lub nowsza.
_________________
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 11-07-2005, 11:57   

Eh az mi sie smiac chce sysopek powysylal do ludkow "PT" newsy i pm'ki oaz napisal sprawie azork'a zwracac sie do "TBmaro"
ale wy macie problemy :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: