Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szybsza neostrada z kablówką
Autor Wiadomość
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 29-03-2010, 15:58   

ta a propos cennika to widze ze predzej komus zylka peknie niz powie prosto w oczy po ile tak wlasciwie to jest

brakuje jeszcze tylko zeby stawki uwzglednialy pelnie ksiezyca i tryb menstruacyjny wielorybow
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 29-03-2010, 16:33   

jestem_z_TP napisał/a:
Uwzględniając promocyjne warunki, miesięczna opłata za internet 2 Mb (plus TV) wynosi niewiele ponad 80 zł (plus opłata za utrzymanie łącza).

czyli
za 110 zl mamy
internet 2 Mb/s
40 kanalow tv(pakiet podstawowy) w tym wiekszosc FTA
http://www.tp.pl/b/binari...k_366829827.pdf
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-03-2010, 17:07   

jestem_z_TP napisał/a:
Marek, piszesz o cenach internetu przy umowie na czas nieokreślony,

Pisałem o obu wariantach i wyraźnie to zaznaczyłem przy każdej podanej cenie czy to jest umowa zwyczajna (bez zobowiązań) czy z terminowym zobowiązaniem.

Marek napisał/a:
neostrada 2 Mbity według cennika ze strony kosztuje 229zł
Nawet jak weźmiesz z długotrwałym terminowym zobowiązaniem to niżej niż 99zł nie zejdziesz.
[...]
np w upc za 75zł jest 8Mbitów i to przy umowie bez zobowiązań, za 90zł masz już 25Mbitów
[...]
internet 8Mbitów razem z kablówką, przy 2 letniej mam za 59zł.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 29-03-2010, 17:09   

Cytat:
Uwzględniając promocyjne warunki, miesięczna opłata za internet 2 Mb (plus TV) wynosi niewiele ponad 80 zł (plus opłata za utrzymanie łącza).

Owa opłata za utrzymanie łącza fascynuje mnie od lat, i nawet Prezes TP* starej daty nie był mi w stanie sensownie wyjaśnić - za co jest ta opłata. U mnie TP "utzymuje" AL-drut fi 1.5 położony w latach 70-tych ub. wieku, gdy budowano blok w którym mieszkam.

Musi to "utrzymanie" słono kosztować skoro przez trzeszczenie zrezygnowałem nawet z telefonu w TP, a internetu żadnego od nich nie wezmę - chocby za darmo dawali - nim za swoje nie zmienią mi tego Alu-drutu na telefoniczny kabelek (nie jestem wybredny, może być taki z Chin :) ), oczywiście za pieniądze, które zyskują z opłaty za utrzymanie łącza.

Może wyjaśni mi wreszcie to misterium Kolega jestem_z_tp?

Dlaczego tej dziwnej "opłaty" żaden telekom (łącznie z Orange) w innych krajach Unii Europejskiej nie pobiera? Czyżby tam nie utrzymywali łączy? :mrgreen:

A może tu chodzi o utrzymanie francuskich udziałowców i emerytów za pieniądze polskiego klienta?...

* Taki Prezes TP SA to jest historyczna postać godna uwiecznienia przez następców Stanisława Barei. "Nasz" był wielkim zwalistym PSLowcem (d. ZSL), pijakiem, jowialnym i chętnie "pomagającym" za drobną opłatą ręka do ręki skrócic czas oczekiwania na wymarzony telefon.
Niestety, gdzie się obecnie podziewa Nasz Prezes nie wiem. Zapewne siedzi na sutej emeryturze, z akcjami TP w domku swoim na łączu Frame Relay lub DSL TP za które płaci ze zniżką i pisze w internecie brednie :D ...
 
 
jestem_z_TP 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 30-03-2010, 13:13   

Peterek napisał/a:
Dlaczego tej dziwnej "opłaty" żaden telekom (łącznie z Orange) w innych krajach Unii Europejskiej nie pobiera? Czyżby tam nie utrzymywali łączy?


Peterek, opłata za utrzymanie łącza nie jest wyłącznie polską specyfiką. W Wielkiej Brytanii Orange pobiera miesięczną opłatę w wysokości ok. 11 funtów. Więcej możesz na ten temat przeczytać tu

Wysokość naliczanej opłaty była kontrolowana przez takich audytorów jak: KPMG i Pricewaterhouse Coopers, a więc renomowane firmy z tej branży.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 30-03-2010, 14:56   

Cytat:
Peterek, opłata za utrzymanie łącza nie jest wyłącznie polską specyfiką. W Wielkiej Brytanii Orange pobiera miesięczną opłatę w wysokości ok. 11 funtów.

Spodziewalem się tego - może jeszcze zestawisz brytyjskie zarobki i ceny internetu z naszymi? :) Wiem - marzę.
Aha, a co z pozostałymi wymienionymi przeze mnie krajami UE? Nie utrzymują łączy? :mrgreen:

Może jeszcze napisz; co powoduje tak wysokie ceny w TP SA oraz zupełny brak konkurencji z telekomami sąsiadów (Niemcy, Francja, Belgia, holandia)? Czyżby Polska nie była w UE, a Shengen było jedynie bajeczką?
Ktoś tu chyba zapomina, że za kilka godzin mogę być w niemieckim miasteczku i tam zaptać - jaki u was internet? (zwykle sporo tańszy niż w Tepsie) i że wiedzę czerpię nie z bloga niedorzecznika TP, a z życia.

Dlaczego jedne kraje mogą mieć tanie światłowody, a inne takie jak np. Polska, Białoruś - nie?

Aha, i proszę nie pisz mi o komunizmie, zapóźnieniu. Przez ostatnie 20 lat Tepsa mogła poukładać nawet metrowe wiązki światłowodów pomiędzy najmniejszymi polskimi miasteczkami. Gdyby tylko chciała...
W 20 lat powstała cała sieć szkieletowa np. w Iranie - o wiele szybsza niż nasza.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 30-03-2010, 20:27   

zajelo mi troche czasu to ale podliczylem wszystko
neozdrada 2 mb
plus pakiet podstawowy plus utrzymanie lini
110 zl
a w tym pakiecie
Kod:

tvp1, tvp2, tvn, tvn7, tvp polonia, tv puls, religia tv, tv trwam, tle5, polonia1, tv silesia,
tvn warszawa, tv5 monde, tve international, sat1, rtl, channel one russia, rtr planeta, arirang,
orange sport info, tvp info, tv biznes, euronews, bbc word, bloomberg, deutsche welle, france 24 fr,
france 24 en, 24 horas, vesti, tvp kultura, edusat, super rtl, patio tv, itv, mango24, fashion tv,
liberty tv, viva polska, 4fun.tv


czyli nic specjalnego

idziemy dalej

pakiet m
Kod:
tcm, hallmark, movies 24, axn, zone romantica, eurosport, sportklub, espn, tvp sport,tvn24,tvn meteo,
tvn cnbs biznes, cnn, discovery channel, animal planet, disney channel, chartoon network, jetix play,
tvn style, zone club, zone reality, tvn turbo, mtv polska, vh1 polska


pakiet l
Kod:
kino polska, zone europa, axn sci-fi, axn crime, commedy central, universal channel, sci fi channel,
bbc entertainment, eurosport2, sportklub+, espn america, exreme sports channel, national geographic,
nat geo wild,discovery word, discovery science, discovery travel & living, bbc knowledge, travel channel,
cbeebies, disney xd, boomerang, kidsco, nickelodeon,bbc livestyle, mtv dance, mtv2, trance tv, mezzo



pakiet hbo
Kod:
hbo, hbo2, hbo commedy


pakiet orange sport
Kod:
orange sport


pakiet canal+
Kod:
canal+, canal+film, canal+sport, canal+sport2


wiec reasumujac chcac wszystkie pakiety placimy dodatkowo 94,40 zł
czyli razem okolo 205 zl :shock:

taniocha :D
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 30-03-2010, 22:36   

Kod:

tvp1, tvp2, tvn, tvn7, tvp polonia, tv puls, religia tv, tv trwam, tle5, polonia1, tv silesia,
tvn warszawa, tv5 monde, tve international, sat1, rtl, channel one russia, rtr planeta, arirang,
orange sport info, tvp info, tv biznes, euronews, bbc word, bloomberg, deutsche welle, france 24 fr,
france 24 en, 24 horas, vesti, tvp kultura, edusat, super rtl, patio tv, itv, mango24, fashion tv,
liberty tv, viva polska, 4fun.tv

Taki zestaw - kanały dokładnie j.w. można mieć za około 90-95zł talerz z tzw. monoblokiem duo (Astra-Hotbird) plus z 5-10zł za wtyczki. Talerzyk pytamy z tzw. zestawu instalatorskiego dla tv w pakietach. Mamy go na zawsze, zero abonamentów komukolwiek :) .
Tunerek do tego SD (Globo) ok. 100zł, lub lepiej karta TV z DVB-S w komputerze.
Jeśli chcemy - kupujemy wybrany pakiet TV kodowanych wprost u dostawcy (n-ka, Cyfra Plus, Polsat itd.). Kupujemy tylko kartę i ew. dekoder. Talerzyk mamy swój.

Po co nam zatem TP SA która oferuje... dostęp warunkowy do naszego własnego talerza przez "potrzebnego" Deadboxa? :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-03-2010, 07:53   

Cytat:
plus pakiet podstawowy plus utrzymanie lini
110 zl

Czyli o 10zł więcej niż sama neostrada bez TV.
Wśród osób i tak skazanych na neostradę z powodu zamieszkiwania na odludziu całkiem możliwe, że ktoś się skusi.

Biorąc pod uwagę, że to umowa terminowa, i trzeba te 10zł pomnożyć przez ilość miesięcy własny zestaw tv sat wyjdzie taniej, ale są ludzie którzy wolą płacić abonament niż w coś zainwestować.
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 31-03-2010, 09:50   

Precelos napisał/a:
wiec reasumujac chcac wszystkie pakiety placimy dodatkowo 94,40 zł
czyli razem okolo 205 zl :shock:

taniocha :D


A w upc to co? Też mega promocja :mrgreen:
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 31-03-2010, 11:53   

Marek napisał/a:
powodu zamieszkiwania na odludziu całkiem możliwe, że ktoś się skusi.

tylko na wsi wiekszosc osob ma satki

FIL napisał/a:
A w upc to co? Też mega promocja

eurosport jest w pakiecie m
eurosport2 jest w pakiecie l
wiec chcac miec oba musisz wykupic drozszy pakiet :shock:
super polityka
_________________
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 01-04-2010, 16:04   

Się nie kłócę już :mrgreen:
Mamy Wolny Rynek, wolną wolę, a dziś mamy prima Aprilis :)
Przykładem wolnego rynku jest TP SA (obecnie coraz częściej za listkiem figowym "Orange") która oferuje za około 200zł miesięcznie "internet z telewizją" i mocno przegina z tą ceną, bo jej wolno.

Kto mądry, pochodzi i wykupi internet hurtowo (48-50zł za 2Mbps) u mniejszego dostawcy, kabelkiem ethernetowym - taniej i zwalnia z "utrzymania linii".
Potem kupi sobie talerzyk satelitarny z kabelkiem za 100zł, wszystko sam zmontuje, odkupi na aukcji używany dekoder, dokupi doń legalną kartę raz na jakiś czas, i ma "internet z telewizją" za 60-90zł miesięcznie. Full wypas :)
Mamy wolny Rynek i Wolny Wybór. Robimy jak chcemy.
 
 
dingo12 
easy master

Dołączył: 28 Lut 2005
Posty: 25
Wysłany: 08-04-2010, 18:43   


http://www.tp.pl/prt/pl/k..._prom/int_prem/
Nowe ceny neostrady. Myślę, że bardzo bardzo konkurencyjne. Niestety trzeba bulić za utrzymanie łącza -.- (tak mi się wydaje).
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2010, 21:05   

Cena 120zł za 6/0,5 Mbita przy umowie na czas określony, podczas gdy konkurencja za tę cenę oferuje prawie 10 krotnie szybsze łącze i to przy umowie bez zobowiązań;
jest moim zdaniem bardzo mało konkurencyjna.

A za miastem na terenach gdzie nie ma konkurencji i tak można liczyć na max 2Mbity.
  marekd@jabberpl.org
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 09-04-2010, 09:15   

Marku ale jak widać niektórzy BSA jak np etlink mogą dać ceny naprawdę przystępne http://etlink.pl/HtmlObje...7D-CF8F19C5AFED
Fakt że oferta ograniczona terytorialnie bo nie wszędzie etlink działa ale UPC tez przecież w wielu rejonach nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: