Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
szybsza neostrada z kablówką
Autor Wiadomość
jestem_z_TP 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 23-03-2010, 20:51   szybsza neostrada z kablówką

Na początku marca TPSA wprowadziła szybsze warianty neostrady z telewizją.
Dla klientów nowych oraz przedłużających umowę dostępna jest teraz szybkość 6, 10 oraz 20 mb/s.
W ramach abonamentu klienci dostają również do dyspozycji 40 programów telewizyjnych.
Czy szykuje się podbój rynku telewizji kablowej przez TP?
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 23-03-2010, 23:05   Re: szybsza neostrada z kablówką

Cytat:
Czy szykuje się podbój rynku telewizji kablowej przez TP?

Przy obecnych cenach - wątpię. Dla mnie osobiście - pracuję - górna magiczna granica to około 95zł. Tyle miesięcznie mogę wydać na internet, więcej nie jest on dla mnie warty.
Na dodatek ceny w Orange w Polsce są o wiele wyższe niż ceny w tym samym Orange w Anglii czy we Francji, a parametry i warunki nieporównianie gorsze niż tam. TP powinna konkurować cenami i jakością przede wszystkim ze swymi odpowiednikami - telekomami z Unii Europejskiej.

Jako klient UPC nic atrakcyjniejszego na polskim rynku na razie nie widzę.

btw. telewizja mnie niezbyt obchodzi - z roku na rok coraz mniej w moim domu telewizji. To juz przezytek techniczny.
 
 
jestem_z_TP 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 24-03-2010, 23:55   

są za wysokie?
przecież internet wraz z kablówką można mieć nie przekraczając tej górnej granicy
( 2mb za 79,9zł).
Typowi operatorzy kablowi są atrakcyjni, ale tak naprawdę nie każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z ich usług, nadal mają za mała infrastrukturę, nie docierają wszędzie.
Odbiorcami ich oferty są głównie mieszkańcy bloków w dużych miastach a co z pozostałą częścią klientów?
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-03-2010, 00:51   

jestem_z_TP napisał/a:
a co z pozostałą częścią klientów?

Tylko dlaczego przymus sytuacyjny (brak alternatywy) nazywać "konkurencją"?
2Mb to już dziś raczej tylko afrykańsko-indyjska oferta.
Przykłady ofert internetu Orange:
British: http://shop.orange.co.uk/broadband/
Espana: http://internet.orange.es...adas/index.html
France: http://abonnez-vous.orang...ueil.aspx?rdt=o

O czym my wogóle piszemy? TP zmarnowała 20 lat - w tym czasie sieci wielu państw arabskich zbudowano całe - od podstaw.
Paskarskie ceny, kiepska obsługa, bardzo złe wspomnienia byłych klientów itd.

Cudem wyrwałem się spod "Szybkiego" Dostępu do Internetu za równowartość $32.5 (przy kursie 4zł/USD), ktorego używałem gdy mieszkańcy USA chwalili się DSL 10Mb/2Mb w cenach poniżej $30 miesięcznie i ani myślę wracać do TP-Orange.
Nie stać mnie na tak drogie usługi...
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 25-03-2010, 10:41   

jestem_z_TP napisał/a:
Odbiorcami ich oferty są głównie mieszkańcy bloków w dużych miastach

tak samo jak tv z neo

w duzej czesci lokalizacji neo oferuje max 2Mb
a duza czesc osob z tego grona moze miec max 1Mb


nie wspomne juz o uzyciu prehistorycznego adsla i ledwo wyrabiajacym polpaku

co do samej tv to duzo osb uzywa tunerow satelitarnych(tnk, cyfra, n, cp) i w tych lokalizacjach - "neoTV" nie ma szans
_________________
  precel@wtw.im
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-03-2010, 10:53   

jestem_z_TP, neostrada 2 Mbity według cennika ze strony kosztuje 229zł
Nawet jak weźmiesz z długotrwałym terminowym zobowiązaniem to niżej niż 99zł nie zejdziesz.

W granicy jaką podał Peterek mieści się najwyżej wersja 1 Mbitowa i to z długotrwałym zobowiązaniem (za 84zł na co również nikt kto tylko ma jakikolwiek wybór się nie skusi - np w upc za 75zł jest 8Mbitów i to przy umowie bez zobowiązań, za 90zł masz już 25Mbitów - 25razy szybciej i nie ma zobowiązań, a w Warszawie to w tej cenie dostanie nawet 30Mbitów).

Ja mieszkam we własnym domku wcale nie w centrum miasta a kablówkę mam już od kilkunastu lat, praktycznie od czasu jak dom został wykończony (internet od ponad6 lat). Takich osiedli jak moje jest w Gdańsku wiele kablówki nie tylko są w blokach. Obecnie do wyboru mam internet z kilku różnych miejsc. Wybrałem akurat tą firmę a nie inną bo internet 8Mbitów razem z kablówką, przy 2 letnie mam za 59zł. Gdzie to mogło by konkurować z jakąkolwiek neostradą ? Kablówki konkurują najwyżej miedzy sobą.

Neostrada to obecnie oferta wyłącznie dla mieszkańców wsi i przedmieść małych miasteczek.

[ Dodano: 25-03-2010, 11:17 ]
Cytat:
( 2mb za 79,9zł).
a już wiem skąd to wziąłeś - to jest oszustwo (tylko jedna ze składowych opłaty) za które ostatnio tepsa zapłaciła te 11milionów kary.
Albo podawaj pełne ceny w sumie za kabel i za dane tak jak robią to wszyscy inni operatorzy albo informuj o tym, że to tylko jedna ze składowych i trzeba do tego doliczyć jeszcze 29zł (w najbardziej optymistycznym wariancie).
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-03-2010, 16:40   

W moim miasteczku instalacje kablówek w domkach jednorodzinnych faktycznie są rzadkością nadal, choć o ile mi wiadomo można nawet na taką wziąć kredyt - pół na pół spłaca operator, czyli UPC.
Niedaleko ode mnie - w Sulejówku - działa natomiast "Aster" który tam jest dostępny jedynie w domkach wolnostojących - firma zainwestowała sieć licząc na bogatych klientów.
Kablówki zatem nie zawsze są synonimem "skupisk bloków" - choć tam faktycznie są najniższe nakłady.

Co do mej "wyceny internetu" - kilka lat temu po: kilku latach płacenia za modem po 300-400zł/msc, ośmiu latach płacenia po 130zł/msc. Tepsie, a potem po 50zł/msc miesięcznie prywatnemu dostawcy przez trzy lata uznałem że koniec "czasów pionierskich" - internet to normalne medium i dopłacać do niego szemranym firmom nie mam zamiaru.

Jestem za Prawem Powszechnego Internetu - jak energii elektrycznej, wody lub gazu. To wielkie wyzwanie dla TP, jeśli mu nie sprosta to powinna zbankrutować - moim zdaniem.
 
 
jestem_z_TP 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 26-03-2010, 17:26   

Preceolos
zgadza się, ale prędkość łącza 1 czy 2mb, nie jest zła.
W pełni wystarcza przeciętnemu użytkownikowi, to jest tak jak z zakupem
laptopa, nie każdy potrzebuje super sprzętu za 5 tysięcy, bo i tak nie wykorzysta jego możliwości, prawda?

Marek jak Ci wyszło z obliczeń że 2mb kosztuje 229zł?
nawet przy umowie 2 letniej mi wychodzi 114,9zł więc nie wiem skąd ta kwota?
możesz wyjaśnić
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 26-03-2010, 18:08   

Cytat:
Marek jak Ci wyszło z obliczeń że 2mb kosztuje 229zł?
nawet przy umowie 2 letniej mi wychodzi 114,9zł więc nie wiem skąd ta kwota?
możesz wyjaśnić

Nie nazywam się wprawdzie Marek ale chyba wiem. Jako normalny dorosły człowiek nigdy nie korzystam z "promocji" i im podobnych oszustw wprawnych złodziei.
Prawdziwy cennik TP jest tu:
http://www.tp.pl/b/binari...y_366661809.pdf

To już chyba nie pozostawia złudzeń, plus ok. 30zł ukradzione na "utrzymanie linii"? Mi kradli przez wiele lat, a nawet dziś zagipsowany kabelek przy próbie - trzeszczy, bowiem "technicy TP SA" uznali że to... nie ich problem, lecz administracji. Piszę o tym tu:
http://forum.mediaswiat.p...t=1228&start=30
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2010, 18:11   

Cytat:
Marek jak Ci wyszło z obliczeń że 2mb kosztuje 229zł?

Z oficjalnego cennika:
http://www.tp.pl/b/binari...y_366661809.pdf
tabela 2 pozycja 1 + tabela 3 pozycja 4
Cytat:
prędkość łącza 1 czy 2mb, nie jest zła. W pełni wystarcza przeciętnemu użytkownikowi, to jest tak jak z zakupem
laptopa, nie każdy potrzebuje super sprzętu za 5 tysięcy, bo i tak nie wykorzysta jego możliwości, prawda?

Zgadzam się co do tego, że 2Mbity wielu ludziom wystarczą, tak samo jak wystarczy im laptop z biedronki za ~700zł.
Tle, że kto by chciał za tego laptopa z biedronki zapłacić 5tysięcy ? Albo kto by chciał za 1Mbitowy internet płacić jak za 25Mbitów ?

--edit--
Peterek był o 3 minuty szybszy.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 26-03-2010, 18:22   

Cytat:
Albo kto by chciał za 1Mbitowy internet płacić jak za 25Mbitów ?

I to w promocji, Marku...
Ilekroć slyszę słowa: "promocja", "dyskont" lub "wyprzedaż" zapala mi się przed oczami czerwona lampka :)
To zawsze komercyjna lipa, obliczona na łosia, na zalanie "reklamą" i wciśnięcie klientowi rozlatującego się bubla.

Miałem podobny konflikt w domu, w rezultacie rozbiliśmy rachunki - ja za internet 30/2 płacę co miesiąc 91zł, rodzinka za cyfrówkę bodajże 5zł mniej (z "promocją" :) ).
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 26-03-2010, 19:07   

jestem_z_TP napisał/a:
zgadza się, ale prędkość łącza 1 czy 2mb, nie jest zła.

oczywiscie nie jest zla jak korzysta 1 osoba

ale patrzac na cene 54 zl w promocji na okres 12m na 1 mbit
do tego dolicz oplate za utrzymanie lacza czyli 29 zl
cena neostrady wynosi 83 zl na miesiac za lacze 1/0,25

ja dzis podpisalem umowe na lacze o predkosci 25/1,5 za 81 zl na 12m w tym pakiet wifi za darmo

neo ma szanse tylko tam gdzie nie ma innego isp nietsety/stety tak wyglada sytuacja
_________________
  precel@wtw.im
 
jestem_z_TP 
Klikacz


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 5
Wysłany: 29-03-2010, 15:18   

Marek, piszesz o cenach internetu przy umowie na czas nieokreślony, wiadomo, że tak zawsze będzie drożej. Większość użytkowników wybiera jednak zazwyczaj umowy terminowe. W opcji na rok cena neostrady wygląda następująco:



Uwzględniając promocyjne warunki, miesięczna opłata za internet 2 Mb (plus TV) wynosi niewiele ponad 80 zł (plus opłata za utrzymanie łącza).
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2010, 15:22   

jestem_z_TP napisał/a:
(...) miesięczna opłata za internet 2 Mb (plus TV) wynosi niewiele ponad 80 zł (plus opłata za utrzymanie łącza).

Czyli ILE ??
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 29-03-2010, 15:23   

Cytat:
Marek, piszesz o cenach internetu przy umowie na czas nieokreślony, wiadomo, że tak zawsze będzie drożej. Większość użytkowników wybiera jednak zazwyczaj umowy terminowe.

Większość? Ankiety robiłeś? Dali ludziom wolny wybór? Czy bredzisz w ślad za tym którzy kłamstwo wynieśli jako swą markę? Ja np. nienawidzę umów terminowych bo te zmuszają mnie do kontaktu z dostawcą, słuchania jego reklamy oraz przestrzegania terminów. Ceny w TP są szalenie wysokie jak dla mnie.
Normalne firmy nie różnicują aż tak bardzo cen (umowy terminowe są siłą rzeczy dla młodych, uboższyh klientów) jak polska filia France Telekom.
Starszy klient płaci kilka złotych wiecej - patrz. UPC - i nie zastanawia się "którego mamy dzisiaj". Pozatym gdy jest np. przyśpieszenie - w TP nierealne - to dzwonię i proszę "poproszę szybciej".
Ponadto to ja decyduję kiedy - z miesięcznym terminem - zechcę rozwiązać Umowę.
Jestem zatem Panem Sytuacji, a nie płaszczącym się w BOK "klientem" :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: