Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TP przegrywa przed Sądem Najwyższym
Autor Wiadomość
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 21-03-2010, 15:51   TP przegrywa przed Sądem Najwyższym

UOKiK miał rację, stwierdzając naruszenie interesów konsumentów i nakładając na Telekomunikację Polską karę za konieczność podpisywania umów na telefon stacjonarny, by móc korzystać z internetu.
Calość: http://di.com.pl/news/307...Najwyzszym.html

Rodzi się nadzieja na całkowitą separację usługi ADSL (Neostrada) od usługi telefonicznej oraz zaniechanie pbierania opłat za "utrzymanie linii".
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-03-2010, 17:58   

Myślę, że będą woleli zapłacić kolejną karę niż obniżyć ceny (albo chociaż uczynić cennik bardziej przejrzystym podając sumaryczne kwoty) bo to im się bardziej opłaca, w wielu miejscach nadal mają monopol i jakiej ceny by sobie nie wymyślili ludzie to zapłacą a później jakiś mały procent tych opłat pójdzie na zapłacenie kary.

Wyrok aby coś dał musiał by brzmieć, zwrócić abonentom niesłusznie pobrane opłaty.
  marekd@jabberpl.org
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-03-2010, 10:54   

Peterek napisał/a:
Rodzi się nadzieja na całkowitą separację usługi ADSL (Neostrada) od usługi telefonicznej oraz zaniechanie pbierania opłat za "utrzymanie linii".

Obawiam się że nawet jeśli zostanie to odseparowane to TP będzie "ukrywać" opłatę za utrzymanie linii w abo. za neostradę. A co za tym idzie zostanie zwiększony abonament za sam internet.
Dodatkowo chyba UOKiK nie widział "ale" wobec pobierania tej opłaty utrzymaniowej, bo można ją nawet znaleźć w opłacie za prąd tam to się chyba nazywa opłata przesyłowa.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 23-03-2010, 16:21   

Newsa zapisałem tu wobec wyraźnej polityki przemilczania klęsk TP, a nagłaśniania coraz mniej licznych "sukcesów". Liczę że to tylko przypadek, papierów wartościowych TP nie posiadam :)

Co do opłat "za utrzymanie lini" nie pobiera ich np. UPC. Podobnie UPC nie uprawia polityki "wpychania" klienta w promocje i umowy termiinowe - jeśli ktoś chce za nieznacznie wyższą opłatę ma umowę na czas nieokreślony. Na taką umowę w TP stać jedynie milionerów (albo nieszczęsnych klientów, którzy przegapili koniec promocji :) )

Dygresja: telefony polskie powstały jako sieć CB (Centralna Bateria). TP po dziś dzień musi dostarczać napięcia około 60V do aparatów które nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania u użytkownika. Mam taki aparat - są w nim dwie rurkowe żaróweczki 60v, jedna - zielona - świeci nawet dosyć jasno. Może za tą żaróweczkę Telekomunikacja pobiera opłaty? :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-03-2010, 19:01   

Cytat:
Dygresja: telefony polskie powstały jako sieć CB (Centralna Bateria). TP po dziś dzień musi dostarczać napięcia około 60V do aparatów które nie wymagają żadnego zewnętrznego zasilania u użytkownika. Mam taki aparat - są w nim dwie rurkowe żaróweczki 60v, jedna - zielona - świeci nawet dosyć jasno.

Napięcie ale nie prąd, jeśli przez kabel popłynęło by więcej niż kilka miliamperów to centrala potraktuje to jako podniesienie słuchawki i obniży napięcie do kilkunastu V więc dużo energii w ten sposób nie wyprowadzisz.

A wracając do tematu, nie wydaje mi sie aby takie kary mogły cokolwiek zmienić.
Co miesiąc z usług tej firmy rezygnuje 75tyś abonentów a telkomunikacja nie robi absolutnie nic aby ich zatrzymać a to oznacza, że co miesiąc ich wpływy z tego tytułu maleją o kilka milionów złotych, rocznie oznacza to co najmniej 250mln niezarobionych pieniędzy, w dwa lata miliard i tak dalej. Skoro nikt się tym nie przejuje to kogo obchodzi jakaś 11mln jednorazowej kary ?
  marekd@jabberpl.org
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-03-2010, 19:28   

"Czysty" rachunek ... tylko, czy ci nakładający kary tego nie widzą ?
'Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze'
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 23-03-2010, 20:09   

Marku, moja dygresja miała na celu uświadomienie "komórkowcom" którzy innych niż na bateryjki lub zasilacze telefonów nie znają że wiele lat temu istniały takie które żadnego zasilania nie wymagały.
Pomysł byl w swej prostocie genialny - sam pamiętam gdy w wyziębionym domu, w dantejskich ciemościach, bez ogrzewania po wichurze podnosilem słuchawkę i po trzasku rozlegał się kojący lęk sygnał telefonicznej centrali.
Dopiero chyba stan wojenny zniszczyl zaufanie Polaków do telefonów.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-03-2010, 13:32   

Marek napisał/a:
Co miesiąc z usług tej firmy rezygnuje 75tyś abonentów a telkomunikacja nie robi absolutnie nic aby ich zatrzymać a to oznacza, że co miesiąc ich wpływy z tego tytułu maleją o kilka milionów złotych, rocznie oznacza to co najmniej 250mln niezarobionych pieniędzy, w dwa lata miliard i tak dalej. Skoro nikt się tym nie przejuje to kogo obchodzi jakaś 11mln jednorazowej kary ?

Marek TP dało by radę przyciągnąć do siebie klientów gdyby zrobiła prepaid`owy telefon TP sa znam wiele osób które hodują telefon tylko dla nr. a dzwonią tylko z kom. Dlaczego jest to o wiele wygodniejszy sposób a ceny nie są już tak wygórowane jak za czasów wejścia na rynek Ery i Plusa około 1.8 PLN/min.
Ale wracając do tematu mam voip`a moi starzy mieszkają jakieś 800m od mojego mieszkania sam knuję jak pociągnąć im voip`a aby nie płacili 85 -100 za to że mogą rozmawiać za free z całą polską. Ale w tym celu muszę im internet na początek załatwić albo ciągnąć od siebie ( wifi ) albo na partyzanta antena w oknie i szukać otwartej sieci. Niestety to nie gwarantuje poprawnego działania:/ a puki co TP sa i owszem ale są za drodzy.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2010, 13:37   

marcinbb napisał/a:
(...) znam wiele osób które hodują telefon tylko dla nr. (...)

Przecież jest oferta (komórkowego) telefonu stacjonarnego za 20 zł/m-c w tym 60 min rozmów.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 24-03-2010, 13:57   

hsurim napisał/a:
marcinbb napisał/a:
(...) znam wiele osób które hodują telefon tylko dla nr. (...)

Przecież jest oferta (komórkowego) telefonu stacjonarnego za 20 zł/m-c w tym 60 min rozmów.

Ale ani ja ani moi starzy nie potrzebują "komórkowego" telefonu stacjonarnego tym bardziej za 20 PLN/mc. Telefon może leżeć w mieszkaniu i może służyć w 90% do nielimitowego wykonywania połączeń a pozostałe 10% to odbieranie połączeń.
A cena 20 PLN/miesięcznie nadal jest za wysoką o 60 minutach nie chce nawet wspominać, żałoba... bo jak tu porównać do voip za 25 za 2 miesiące gadasz za frajer i po 60 dniach nadal masz 5 euro na gadanie?
Bo numer i tak można znaleźć za free i to nie tylko z dowolnej strefy w Polsce jak i na świecie.
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-03-2010, 20:04   

Skoro sam mówiłeś, że masz 'kłopot' z telefonem dla swoich rodziców, to skoro utrzymują numer tepsy (za ile ??) to zapewne lepsza jest ta oferta za dwie dychy.

p.s.: w darmowym telefonie były 4 miechy gratis, ale coś im ponoć padło (tak mi odpisali) i dlatego są tylko dwa i potem kwota zapłacona do wykorzystania w dowolnym okresie - nigdy nie przepada.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 25-03-2010, 08:47   

hsurim napisał/a:
Skoro sam mówiłeś, że masz 'kłopot' z telefonem dla swoich rodziców, to skoro utrzymują numer tepsy (za ile ??) to zapewne lepsza jest ta oferta za dwie dychy.

Utrzymują pakiet darmowe wieczory i weekendy nie wiem ile kosztuje 85-100 PLN, a problem dotyczy dostarczenia do nich sygnały wifi lub samego dect`a - to jest ten problem z telefonem.

hsurim napisał/a:
p.s.: w darmowym telefonie były 4 miechy gratis, ale coś im ponoć padło (tak mi odpisali) i dlatego są tylko dwa i potem kwota zapłacona do wykorzystania w dowolnym okresie - nigdy nie przepada.

Tak dokładnie swojego czasu było to 120 dni ( piękne czasy ) ostatnio z "nienacka" zmienili na 60 dni, jednak nadal oferta jest bardzo konkurencyjna. Sam w tym czasie miałem jakoś więcej freedays ale okazało się że u niemców prawo działa wstecz i wszystkim którzy załadowali za 5 E zmniejszyli ilość free, jedyna opcja teraz to zakup 2x 5E i znów jest 120 free. A przy niskim kursie E można znaleźć ofertę za około 48 PLN u Relasera, Kredytówką nie wiem ile wyjdzie ale pewnie podobnie lub odrobinę taniej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: