Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Telekomunikacja blokuje ulgę na internet w rozliczeniach PIT
Autor Wiadomość
damnian 
Klikacz

Dołączył: 10 Gru 2009
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2010, 08:33   Telekomunikacja blokuje ulgę na internet w rozliczeniach PIT

Telekomunikacja blokuje ulgę na internet w rozliczeniach PIT - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Brak wyszczególnienia na fakturze z ubiegłego roku opłaty za internet pozbawia ulgi w PIT.

Aby w rocznym zeznaniu podatkowym wydatki na sieć odliczyć od dochodu, z faktury musi wynikać, jaka opłata jest pobierana za internet.

Telekomunikacja obiecuje, że dopiero od rozliczenia za 2010 rok wyodrębni internet na fakturach. Nie zamierza także wystawiać korekt faktur, które umożliwiłyby skorzystanie z ulgi internetowej.

Sprawa trafiła nawet do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który sprawuje funkcję kontrolną nad działaniem operatorów internetowych. Jej prezes zaapelował do Telekomunikacji Polskiej o rozważenie możliwości wyszczególniania w fakturach opłaty za dostęp do internetu oraz ewentualnego wystawienia faktur korygujących.

Telekomunikacja odpowiedziała, że nie może tego zrobić ze względu na problemy regulacyjno - prawne. Szczegóły na żółtych stronach "Dziennika Gazety Prawnej".

Tekst pobrany z : http://biznes.onet.pl/tel...1,1,prasa-detal
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-01-2010, 10:01   

Fajnie tak zrobić ludziom na złość, nie ważne, że się na tym niczego nie zyska ważne, że można kogoś wkurzyć.

Z tego co wiem to nie dotyczy wszystkich i nie zawsze bo niektórzy dostają jak trzeba ile konkretnie za internet a ile za utrzymanie linii i mogą sobie ten internet odliczyć. może to forma zemsty na tych którzy się im jakoś narazili ? a może traktują inaczej tych którzy mogli by płacić więcej (o nich trzeba dbać i pokazywać, że są lepsi od innych to może coś dokupią) i tych którzy już płacą więcej (są powiązani długimi zobowiązaniami więc i tak nie uciekną)
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 07-01-2010, 22:16   

Nie zaliczam się do wielbicieli TP - pisząc oględnie :) - ale w tym przypadku z fakturami chodzi tylko o pakiety Neostrada+TV, bo w pozostałych wszystko jest ładnie rozpisane.

UPC zresztą się nie popisalo także, bowiem w wystawianych przez siebie ręcznie fakturach nie dokonało podzialu na telefon, internet, telewizję - czyli aby skorzystać z ulgi trzeba się zalogować na swoje konto na UPC i pobrać wersję elektroniczną faktury.

Aby to bylo wygodne dla "klasycznych" klientów płacących gotówką trudno napisać.
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 08-01-2010, 00:30   

Hmm, ja na fakturach papierowych mam rozbite osobno na internet i TV.
  dyzioo
 
FIL 
plus master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 420
Skąd: Warszawa Ursynów
Wysłany: 08-01-2010, 09:17   

Elektroniczny obraz faktury jest taki sam jak papierowej. A TP od wielu lat juz nie oddziela ceny internetu i tv tylko podaje w całości ile kosztuje dany pakiet (nic nowego).
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 08-01-2010, 15:48   

Piszę tylko to, co mi powiedziano, jako że czas składania papierków na olgę jest :)
Znam kilka osób używających Neostradę (nie mają nadal wyboru) i slyszałem od nich że zwrot jest u nich bez problemu - czyli Onet Biznes coś zamotał.
Co zaś do UPC - przy płaceniu bieżącym gotowką faktury są "uproszzone" i jest na nich tylko kwota do zaplaty. Poinformowano mnie że z rozbiciem mam je w internecie na swyn koncie.

Ulgi szkoda tracić, to spore pieniążki, szczególnie teraz.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-01-2010, 16:46   

Peterek, rozbicie jest tak samo na fakturze nie trzeba zaglądać do internetu i to właśnie tą fakturę trzeba pokazać w US w przypadku kontroli, przecież nie powiesz pani w urzędzie żeby sobie popatrzyła w internecie. Jeśli nie masz wszystkiego czarno na białym to i tak to co jest w internecie nie ma znaczenia.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 10-01-2010, 20:18   

Marku, masz rację co do UPC, zostałem po prostu nierzetelnie poinformowany. Co do Tepsy jednak nie słyszałem jak do tej pory o problemach ze zwrotem internetowej ulgi, choć nikt z moich znajomych pakietu TV nie brał - po co, kiedy tuner to 100zł, a przyzwoity talerz 80zl? Obawiam się że gdyby problem był taki jak opisuje Onet Biznes za "Gazetą Prawną" (nie mam do tego tytułu zaufania) to huczałoby o tym w internecie.
W końcu ceny internetu w Tepsie do niskich wcale nie należą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,46 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: