Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC Fiber Power 120 - utorrent max 200KB/s DL
Autor Wiadomość
Marios 
Klikacz

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 20-10-2009, 02:29   UPC Fiber Power 120 - utorrent max 200KB/s DL

Witam

Mam problem z przekroczeniem prędkości 200KB/s podczas pobierania za pomocą utorrenta.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki odnośnie ustawień tego programu. Wcześniej posiadałem łącze z sieci lokalnej DL/UL 600KB/600KB/s i wszystko śmigało tak jak trzeba z maksymalną prędkością, bez względu z jakiego trackera był torrent. Obecnie parametry łącza są o wiele wyższe a wygląda to tak DL/UL 200KB/1.2MB/s. Porty odblokowane, test w utorrent w Kreatorze ustawień sprawdzony i działa bez problemu. Pobieranie z FTP lub ze strony dochodzi nawet do 12MB/s a w torrencie max 200KB/s ... co jest źle, dlaczego takie wartości mimo że teraz wysyłam 2 razy szybciej ?? Torrenty pobieram caly czas z torrenty.org ... co tydzień te same seriale i teraz prędkość pobierania mam 3 razy niższą niż na starym łączu. Konfigurowałem utorrenta według podpowiedzi w z forum ale nic to nie daje.


 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 20-10-2009, 03:33   

Poszukaj lepszych (szybszych) źródeł. Torrenty.org to kiepski tracker i nawet jak jest dużo seedów to są one wolne (przeważnie na standardowych polskich Neostradach, w dodatku ludzie mocno ograniczają upload), więc zobacz z jakiegoś prywatnego trackera z prawdziwego zdarzenia, gdzie ludzie wysyłają maksem (bo na trackerze jest ratio) z szybkich łącz (a często z serwerów specjalnie do tego), albo jakiś publików, ale bardzo ruchliwych i popularnych torrentów, jakieś nowości z TPB (jeżeli ten tracker jeszcze działa, a jak nie to z innych), itp.
 
 
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 20-10-2009, 11:03   

U mnie TPB nie działa.
Może pobierałeś stamtąd, ale poprzez inny tracker :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-10-2009, 13:16   

Trackerów to oni mają kilkanaście, nawet jak pada jeden automat przerzuca na następny.

Do tego jest jeszcze dht które przy ilości użytkowników jacy z tego korzystają na tej stronce świetnie się sprawdza nawet zupełnie bez trackerów.
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 21-10-2009, 19:26   

Marios napisał/a:
Torrenty pobieram caly czas z torrenty.org ... co tydzień te same seriale

jesli sa to angielskie seriale no to moge dac ci zapka na iptorrents
np house-a sciagam ok 6 min
_________________
  precel@wtw.im
 
Marios 
Klikacz

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 15-11-2009, 21:32   

w takim razie bardzo bym prosił o zaproszenie :) bo z tym pobieraniem obecnym z torrenta to jest tragedia, wysyłania nie ograniczam leci cały czas 1.2MB/s a pobieranie dochodzi do max 500KB/s ... czasem coś tam szybciej pociągnie jak się trafi szybki wysyłający

- pobieranie mam teraz zakończonę każdego pliku z ratio minimum 4.0 a czasem dochodzi do 11.0 ... pijawy z neostrady ciągną jak głupie ...
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 15-11-2009, 22:13   

Marios napisał/a:
bo z tym pobieraniem obecnym z torrenta to jest tragedia, wysyłania nie ograniczam leci cały czas 1.2MB/s a pobieranie dochodzi do max 500KB/s

To jak Ty chcesz osiągać maksimum ściągania, jeżeli masz całe pasmo uploadu zajęte? Zdajesz sobie sprawę, że do efektywnego ściągania potrzebne jest również szybkie wysyłanie potwierdzeń pobranych pakietów? Ogranicz upload do 800-900 kB/s.
 
 
sosik_15 
easy master

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 26
Wysłany: 16-12-2009, 19:55   

MArio jak chcesz zapka na stronke z dobrymi pretkosciami itp to daj znac :) warunek jeden ratio powyzej 2 :)
 
 
zaiks 
easy master

Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 26
Wysłany: 04-01-2010, 01:59   

Ja bym tez poprosił o zaproszenie , co prawda jestem na 50 ale ratio zawsze trzymam.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2010, 11:54   

Liberator napisał/a:
Marios napisał/a:
bo z tym pobieraniem obecnym z torrenta to jest tragedia, wysyłania nie ograniczam leci cały czas 1.2MB/s a pobieranie dochodzi do max 500KB/s

To jak Ty chcesz osiągać maksimum ściągania, jeżeli masz całe pasmo uploadu zajęte? Zdajesz sobie sprawę, że do efektywnego ściągania potrzebne jest również szybkie wysyłanie potwierdzeń pobranych pakietów? Ogranicz upload do 800-900 kB/s.


Chłopie co ty bredzisz download i upload to różne sprawy, ja mam maks upload i nie przeszkadza mi to miec max downloadu....cos Ci sie chyba pomieszało 8)
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 04-01-2010, 14:16   

A pakiety ACK to w wiaderku z domu wynosisz? Znasz w ogóle zasady komunikacji w internecie? Masz jedną rurę, którą musisz wysyłać również potwierdzenia tego, co pobierasz – jak wrzucisz na nią wiele sesji, którę wysyłają, co fabryka dała, to pakiety z potwierdzeniem pobranych danych będą czekać "w kolejce", prędkość downloadu spadnie, a opóźnienia pójdą znacznie w górę. Dlatego też jak upstreamy w kablówkach są zapchane, to łącze działa ślamazarnie i download też mocno spada. Przy ściąganiu pliku ze strony WWW z prędkością 8 Mbit/s, obciążenie uploadu wynosi ok. 128 kbit/s. Dla 120 Mbit/s jest ono odpowiednio 15 razy wyższe -> to już około 1,9 Mbit/s! A przy P2P te narzuty bywają większe...

Btw,
ANIOŁ napisał/a:
Chłopie co ty bredzisz

Dokładnie ta sama retoryka co "mistrzów internetu", z którymi trzeba było się zmagać w czasie pracy przy sieciach. ;)
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-01-2010, 16:11   

Liberator napisał/a:
A pakiety ACK to w wiaderku z domu wynosisz? Znasz w ogóle zasady komunikacji w internecie?


W praktyce wyglada to tak przynajmniej u mnie że MAX uploadu jest niezmiernie rzadko wykorzstany,zwykle okolo 100-150 kb/s zostaje wolnych i nimi zadowalają sie pakiety ACK,nigdy nie miałem potrzeby ograniczania uploadu, ale możliwe że na łaczach z niskim up jest może taka potrzeba. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: