Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zablokowany adres IP
Autor Wiadomość
Enzo 
Klikacz

Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2008, 19:43   Zablokowany adres IP

Co jakiś czas mam problem z dostępem do pewnego portalu (optyczne.pl).
Pojawia się taki komunikat:
"Dostęp do strony został zablokowany, ponieważ twój adres IP **.***.**.** znajduje się na liście SpamCop Blocking List

Sprawdź czemu twój adres znajduje się na liscie: h??p://www.spamcop.net/w3m?action=checkblock&ip=**.***.**.**"

Da się coś z tym zrobić? Bez dodatkowych kosztów oczywiście w stylu dopłaty do publicznego IP :) .
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2008, 07:57   

Napisz może do admina, żeby usunął Cię z tej listy.
 
 
Orion 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 470
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-06-2008, 10:45   Re: Zablokowany adres IP

Enzo napisał/a:
Da się coś z tym zrobić? Bez dodatkowych kosztów oczywiście w stylu dopłaty do publicznego IP :) .


Korzystasz z adresu nie publicznego wraz z innymi użytkownikami sieci Aster wyjście do sieci masz przez NAT który ma jeden publiczny adres IP, stąd nie sadzę aby admin zlikwidował ten wpis. Całe stado osób z twojej sieci może spamować lub bez ich wiedzy zainfekowane kompy.
Najprościej jest przejść na publiczne IP za które Ty będziesz odpowiadał ale jednocześnie od admina Aster będziesz mógł domagać się działań w celu rozwiązania problemu list spamerskich.
Zmiana adresu IP w Aster to tylko jednorazowa opłata bez opłaty miesięcznej.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 10-04-2009, 21:09   Re: Zablokowany adres IP

Orion napisał/a:
Najprościej jest przejść na publiczne IP za które Ty będziesz odpowiadał ale jednocześnie od admina Aster będziesz mógł domagać się działań w celu rozwiązania problemu list spamerskich.


Witam

Bardzo mądra uwaga. Przez kilka lat (po piekle modemu "dostępowego") miałem SDI w którym był stały zewnętrzny IP i revDNS, nauczyłem się wtedy reguł firewalla, zasad sieci. Bezskutecznie słałem abuse tepsy tasiemcowe listy botów zawirusowanych wszelakim śmieciem które na SDI stały.
Potem kilka lat byłem w osiedlowej sieci, gdzie z racji konfiguracji zewnętrzny IP był niemożliwy - brakowało mi czegoś, pozatym musiałem zapomnieć o dogadanych ftp-ach które znały mój "stary" IP (po dziś dzień go pamiętam).
Śmialem się nie raz z "argumentów" jakie to zmienne IP jest dobre, bo... ułatwia życie piratom.
Teraz mam ponownie stałe IP (zmienne - co około pół roku) w UPC i stwierdzam - to jest INTERNET a nie jego nędzna namiastka!

Pozdrawiam
 
 
michal49 
easy master

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 06-12-2009, 11:30   

Ja kiedyś w Asterze miałem IP publiczny i okazało się, że dostałem po kimś... także był na wszelakich listach czarnych do tego stopnia, że miałem problem z mailami. Napisałem do dostawy poczty, on wskazał mi serwisy, które blokują mój IP i tak po kolei w każdym z tym serwisów odblokowywałem. I teraz działa ok.

Michał
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-12-2009, 12:40   

Stałe IP jest świetnym rozwiązaniem pod warunkiem, że nie jest po kimś, a z "czystej" niewykorzystywanej jeszcze puli. Ostatnie takie miałam w TPSA (Frame Relay).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: