Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Postawienie własnego serwera?
Autor Wiadomość
beacek
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 2
Wysłany: 07-12-2004, 23:57   Postawienie własnego serwera?

W porównaniu usług chello z innymi widzę, że postawienie własnego serwera jest możliwe. To pewne? Jeśli tak, jak to zrobić najlepiej Waszym zdaniem?
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2004, 08:15   

Najlepiej to zrobic szybko i sprawnie.

nie wiem jaki system operacyjny masz i potrzeby.

Pozatym pamietaj ze nie moze byc serwer komercyjny a jedynie prywatny np słuzący Ci do testów itd , nie moze zdajsie on byc tez osobną maszyną tylko ta na której pracujesz.
 
 
beacek
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2004
Posty: 2
Wysłany: 08-12-2004, 08:51   

Ok, to sposób sobie sam wybiorę, tylko wydaje mi się, że w regulaminie stoi, że nie mogę postwić serwera.
A właściwie co to znaczy, że może być tylko prywtany?
Powiedzmy, że chce go postwić na IIS albo na Apaczu i co dalej. Jak zobaczyć to "ze świata" wystukac moje IP tak? Sory za lamerstwo, ale bardzo coś takiego by mi się przydało
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-12-2004, 11:56   

tak zeby zobaczyc ze swiata ktos bedzie musial wstukac powiedzmy http://84.4.4.4/ chyba ze zalozysz usluge typu dyndns.org to bedzie np http://jasio.dyndns.org/

prywatny tzn ze jak cos testujesz , czy fotki rodziny zeby pokazac swiatu ale nie strona firmy czy dzialalnosci gosp.
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 15:51   

To jak jest w koncu z tym portem 80 ? Albo nie doczytalem sie, albo stalo sie cos o czym nie wiem...
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 16:01   

yes2mike napisał/a:
To jak jest w koncu z tym portem 80 ? Albo nie doczytalem sie, albo stalo sie cos o czym nie wiem...

Port 80 działa i nie jest blokowany (jeśli chodzi połączenia do Twojego komputera).
Połączenia wychodzące również działają (inaczej nie załadowałaby ci się żadna strona).

Jacek
 
 
yes2mike 
Klikacz

Dołączył: 13 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 16:09   

Ojej...


Mowie o stawianiu serwera... W innym przypadku pisanie petycji do UPC chyba wiekszego sensu by nie mialo. Prawda ?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-12-2004, 16:13   

yes2mike napisał/a:
Mowie o stawianiu serwera...

To też uwzględniłem to w swojej poprzedniej wypowiedzi.
To forum różne osoby czytają (nie koniecznie informatycy) stąd chciałem aby te 2 sprawy były jasne i nie były mylone.

Jacek
 
 
Kozuch 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 208
Skąd: Gdańsk Wrzeszcz
Wysłany: 15-12-2004, 01:05   

a ja mam pytanko czy mozna zmienic domene? tzn chodzi mi o to ze np. umieszczam swoja stronke na ftp ktory daje chello do kazdej uslugi ale chce miec normalny (prosty, latwy do zapamietania) adresik a nie tak jak jest obecnie czyli np: www.members.chello.pl/j.kowalski/index.html
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-12-2004, 08:47   

Kozuch napisał/a:
a ja mam pytanko czy mozna zmienic domene? tzn chodzi mi o to ze np. umieszczam swoja stronke na ftp ktory daje chello do kazdej uslugi ale chce miec normalny (prosty, latwy do zapamietania) adresik a nie tak jak jest obecnie czyli np: www.members.chello.pl/j.kowalski/index.html

Można - wchodzisz na stronę www.prv.pl, rejestrujesz się, zakładasz alias i masz ładny adres :)
Innego sposobu nie znam (a jeśli istnieje, to chętnie poznam).

Jacek
 
 
WombaT 
Klikacz


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 16-12-2004, 15:29   

Kiedyś gdy bawiłem się ze stawianiem serwera to przypadkiem odkryłem że taki sam efekt co np. http://6.6.6.6/ dawało wpisanie w przeglądarkę www.gugu.chello.pl <= gugu to nazwa mojego kompa. Kolega majacy neostradę po wpisaniu powyzszego faktycznie dostawał się na stronkę na moim serwerze, więc chyba to działało :D .
 
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-12-2004, 16:23   

WombaT napisał/a:
Kiedyś gdy bawiłem się ze stawianiem serwera to przypadkiem odkryłem że taki sam efekt co np. http://6.6.6.6/ dawało wpisanie w przeglądarkę www.gugu.chello.pl <= gugu to nazwa mojego kompa. Kolega majacy neostradę po wpisaniu powyzszego faktycznie dostawał się na stronkę na moim serwerze, więc chyba to działało :D .

Jak dawno to było? Teraz sprawdziłem, że to nie działa (zarówno z różnymi proxy, jak i bez nich). Z resztą wydaje mi się to trochę mało realne.

Jacek
 
 
WombaT 
Klikacz


Dołączył: 14 Gru 2004
Posty: 17
Skąd: Lublin
Wysłany: 17-12-2004, 14:57   

Jacek napisał/a:
Jak dawno to było? Teraz sprawdziłem, że to nie działa (zarówno z różnymi proxy, jak i bez nich). Z resztą wydaje mi się to trochę mało realne.
Jacek


Działało na http://gugu.chello.pl bez www, bylo to kolo wrzesnia, a teraz to nie wiem
 
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: