Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z transferem
Autor Wiadomość
Postal 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 25-10-2009, 23:18   Problemy z transferem

Witam.

Od czasu kiedy przyspieszyłem Internet (z łącza 10 mb/s na 25) momentalnie zaobserwowałem dwie rzeczy:

- generalny spadek wysokości transferu (z tym bywa różnie, czasami, szczególnie w nocy jest to transfer zbliżony do maksimum, czasami w okolicach tego co miałem wcześniej (1,1 mb/s), ale bardzo często internet ledwo zipie i muszę się zadowolić transferem w okolicach 50 kb/s

- co wydaje mi się szczególnie dziwne, utorrent łączy się niemal wyłącznie z seedami polskimi. Są od tego nieliczne wyjątki, ale ograniczające się tak naprawdę do seedboxów i osób z Europy Środkowej/Środkowo-Wschodniej (Rosja, ewentualnie Czechy czy Słowacja). Jak już się połączy z seedem z powiedzmy Niemiec czy USA, to transfer wynosi coś około 1 kb/s. Podobnie jest uploadem. Testowane zarówno na trackerach publicznych, jak i zamkniętych, w tym na plikach z bardzo dużą liczbą osób wysyłających i ściągających.

Potrafi mi ktoś coś doradzić? O ile reklamowanie ogólnego spadku predkości ma jakiś sens (za co się zresztą zabieram), no i było już wałkowane na forum, o tyle problem z torrentami wydaje mi się podejrzany, bo nawet kiedy z atamana mogę ściągać z dużą prędkością, torrenty i tak ledwo zipią. Przez lata miałem łącze w UPC i do czasu ostatniego przyspieszenia praktycznie nie miałem żadnych problemów, wszystko śmigało aż miło.

Pozdrawiam.

Wygląda to jak na załączonym obrazku (tutaj akurat seed z Rosji):

 
 
Noiz 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 26-10-2009, 10:04   Re: Problemy z transferem

Postal napisał/a:
Witam.

- co wydaje mi się szczególnie dziwne, utorrent łączy się niemal wyłącznie z seedami polskimi. Są od tego nieliczne wyjątki, ale ograniczające się tak naprawdę do seedboxów i osób z Europy Środkowej/Środkowo-Wschodniej (Rosja, ewentualnie Czechy czy Słowacja). Jak już się połączy z seedem z powiedzmy Niemiec czy USA, to transfer wynosi coś około 1 kb/s. Podobnie jest uploadem. Testowane zarówno na trackerach publicznych, jak i zamkniętych, w tym na plikach z bardzo dużą liczbą osób wysyłających i ściągających.



Mam to samo myślałem ,że to u mnie na kompie jest coś zrypane. Jesli będzie tak cały czas to nie stety musisz szukać danych pozycji seedowanych tylko z shelli lub od Polaków.
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2009, 14:53   

-skasowany-
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 26-10-2009, 15:06   

Postal napisał/a:
Od czasu kiedy przyspieszyłem Internet (z łącza 10 mb/s na 25) momentalnie zaobserwowałem dwie rzeczy:

Ja przeszlam z Turbo na ,, Fever'' 25. Wscieklam sie,bo zauwazylam iz moj Torrent oraz Emule ledwo zipia.Te 2 programy chodza u mnie na okraglo.Jak jestesmy w pracy, to moi rodzice( zazwyczaj mama -gdyz ojciec ciagle na wyjazdach), dogladaja neta.Sama najczesciej uzywam Emula- sciagam dokumenty( bo lubie +moge wykorzystac je w pracy)Mezus korzysta z Torrenta-ciagle sciaga filmy i seriale.Juz nawet w nocy o tym majaczy. :evil: Faktem jest ,ze przez kilka dni nie moglam 2 programow odpalac rownoczescie, bo zazwyczaj padal jeden.Sciaganie czegokolwiek trwalo kilkanascie godzin.Nie wiem co sie stalo,ale od wczoraj wszystko wrocilo do normy.W niczym nie grzebalam. :lol:
Ostatnio zmieniony przez seven of nine 26-10-2009, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-10-2009, 16:16   

Cytat:
W przypadku problemów działaniem programów p2p prośba o przesyłanie takich zgłoszeń do mnie z danymi:
- id klienta
...- szczegółowy opis problemu: jaka sieć, jeśli torrent to jaki klient, kiedy zaobserowano problem, z jakich trackerów.
Najlepiej z listą połączeń(jak na screenie powyżej ale z widocznymi IP)

Widziałem tą ankietę dalej był, adres, gdzie znajdują się dyski z danymi, czy jest pies i jak reaguje na policjantów ;)
  marekd@jabberpl.org
 
bobasek 
easy master

Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-10-2009, 18:39   Problemy z transferem

mcie dzisiaj problem z podłączaniem do seedów, u mnie pobiera liste seedów ale od nikogo nie chce pobierać. Łączy dopiero po kilkunastu minutach??
pozdr
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 01-11-2009, 23:53   

Ja mam bardzo podobnie z torrentami i eMule :/ Chyba czas po prostu poczekać te 2-3 m-ce na zakończenie lojalki, napisać wypowiedzenie i przejść do wiarygodniejszego operatora :)
 
 
 
Lelumpolelum 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 131
Skąd: Służew nad Dolinką

Wysłany: 04-11-2009, 15:04   

wczoraj w nocy 2 godziny brak sieci.
nowy adres ip i emulek zdechl. do tej pory transfery wysylanie 60kKB/s pobieranie od 100-300KB/s. teraz wysylanie 15KB/s pobieranie jak dochodzi do 50KB/s to sukces.
warszawa-sluzew lacze 1/10Mb/s.
 
  Lelumpolelum
 
Neon25 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: 04-11-2009, 16:23   

Lelumpolelum napisał/a:
wczoraj w nocy 2 godziny brak sieci.
nowy adres ip i emulek zdechl. do tej pory transfery wysylanie 60kKB/s pobieranie od 100-300KB/s. teraz wysylanie 15KB/s pobieranie jak dochodzi do 50KB/s to sukces.
warszawa-sluzew lacze 1/10Mb/s.


U mnie to samo, Lublin; łącze 10MB.

Wczoraj jeszcze ładnie chodził down i up (tj szło 1.1MB, up 120KB), teraz down jest 50-60 (sprawdzane na speedtest.pl) a up zdaje się działa w pełni. Co jest?
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 04-11-2009, 16:52   

-skasowany-
 
 
Neon25 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 3
Wysłany: 04-11-2009, 16:57   

CePeU napisał/a:
Neon25, W Lublinie obecnie występuje degradacja usług w związku z awarią.


Dziękuję za szybką reakcję. :)
 
 
marro5 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 09-11-2009, 12:58   

CePeU prośba do Ciebie. Co znaczy degradacja usług-może coś wiesz więcej na ten temat. I może masz jakieś informacje kiedy to się skończy, bo rzeczywiście od jakiegoś czasu p2p w Lublinie leży. Z góry dzięki.
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 09-11-2009, 13:15   

-skasowany-
 
 
marro5 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 09-11-2009, 14:20   

Aaaa, to sorki. Dołączyłem się do tematu, bo jak kilka innych osób od momentu wejścia fibera mam straszne problemy z p2p- np emule łączy się ze źródłami np z 20 a prędkość pobierania nie przekracza 20 kb/s. Wcześniej wszystko było ok. Internet niby jest tak jak powinno być czyli 25/1,5 Mbs, ale nie dla p2p. Coś mówi się o przycinaniu p2p. Może coś wiesz więcej ma ten temat?
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 10-11-2009, 08:13   

-skasowany-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: