Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 02-11-2009, 09:49   

promocja na 512 obejmuje tylko okres 24m od 1Mbita to juz jest pelno mozliwosci
niestety w wielu lokalizacjach max predkosc to 256 spowodowana stara infrastruktura
_________________
  precel@wtw.im
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 02-11-2009, 12:19   

Marek napisał/a:
Oczywiście czasem zdarzają się specjalne promocje, że jest taniej ale w standardowym cenniku nie ma czegoś takiego jak umowa terminowa z niższą ceną, promocja co miesiąc jest inna i zazwyczaj obejmuje tylko 2 - 3 letnie umowy.

Marku mylisz się. Mój brat z rodzicami od kilku lat są użytkownikami neostrady i wariant 256 był popularny ale dobre kilka lat temu..ba! nawet pierwsza moja neostrada miała 640kbps. Teraz 1mb jest normą choć sporo moich znajomych posiada opcje 2 i 6 megabitowe. Promocje są zawsze podobne. Cena cennikowa jest tylko po to ludzie nie odchodzili wcześniej bo wtedy musieliby zapłacić różnicę. Zaskoczeniem może się okazać to, że cena abonamentu nie różni się prawie w ogóle w umowach na 1,2 i 3 lata.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 02-11-2009, 14:00   

Kurohige napisał/a:
Teraz 1mb jest normą choć sporo moich znajomych posiada opcje 2 i 6 megabitowe

powiedz to ludzia ktorzy mieszkaja na wsiach gdzie jak linia uciagnie 1 mbit to jest swieto

swiat sie nie konczy na warszawie...
_________________
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 02-11-2009, 14:02   

Jednak ja zdecydowanie preferuję stałą cenę, bez opcji "aktywnego klienta", zdrapek i "promocji", a taki nawet ADSL oferują niemal wszyscy dostacy w UE, poza TP. ADSL wogóle na świecie jest traktowany jako dostęp tymczasowy - hotel, wakacje. itd. - a jego instalacja to zwykle 48 godzin od złozenia zamówienia. Niestety, nie w Polsce.
W Polsce brak nadal półprofesjonalnych opcji dostępu, łączy symetrycznych.
"Neostrada" to kiepska namiastka dostępu do internetu dla poczatkujących internautów, ze zmiennym IP, brakiem wsparcia dostawcy oraz bardzo kiepskimi relacjami cena/jakość.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2009, 14:04   

Zawsze na początku roku podawane są dane statystyczne dotyczące ile osób korzysta z jakiego łącza - na początku tego roku 256 było najpopularniejsze wśród wszystkich wariantów neostrady (jakaś 1/3 wszystkich umów)

Jak kogoś stać na płacenie 300zł miesięcznie za internet raczej sobie pójdzie do jakiejś lepszej fimy - za takie pieniądze zestawią mu radiolinię nawet tylko dla niego samego.

Ceny w promocjach są niższe i 99% ludzi właśnie dlatego ma umowy terminowe.
Ale nawet jak by były i 2 razy niższe to przy takiej alternatywie jestem pewien, że po skończeniu jednej umowy terminowej nie podpiszą już następnej.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 02-11-2009, 14:44   

Zgodze sie z wami. Ale wydaje mi sie, ze rozmawiamy tutaj bardziej o skutkach niz o przyczynie. Dlaczgo? Ano dlatego ze UKE zablokowalo mozliwosci rozwoju lacz na dwa ostatnie lata. Teraz jak sie dogadali, to bedzie juz pewnie lepiej poczekajmy. Dlatego ostatnio TP probowala obnizac koszty lacz innymi sposobami (gadzety, jakie gpsy i ten konkurs, o ktorym niedawno pisalem ze skuterem i laptopem) - a to wbrew pozorom jest znaczace dla uzytkownikow. Ostatecznie swoja opinie nad TP zawieszam, ale raczej jestem do nich pozytywnie nastawiony i po cichu trzymam za nich kciuki.
 
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 02-11-2009, 15:13   

Precelos napisał/a:

powiedz to ludzia ktorzy mieszkaja na wsiach gdzie jak linia uciagnie 1 mbit to jest swieto

swiat sie nie konczy na warszawie...

Moi rodzice mieszkają w Pułtusku a to jakaś wielka metropolia nie jest. Wsie wokół też mają dosyć nieźle z tego co się orientuję.
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 02-11-2009, 16:35   

Precelos napisał/a:
Kurohige napisał/a:
Teraz 1mb jest normą choć sporo moich znajomych posiada opcje 2 i 6 megabitowe

powiedz to ludzia ktorzy mieszkaja na wsiach gdzie jak linia uciagnie 1 mbit to jest swieto

swiat sie nie konczy na warszawie...

Ja mieszkam w mały mieście, które do niedawna było wsią (do 1870 roku miastem) i jakoś nie mam co narzekać na jakość linii :D
_________________
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 02-11-2009, 17:53   

mojehadtv napisał/a:
jakoś nie mam co narzekać na jakość linii

i cale szczescie ;)
moj kolega ktory mieszka ok 4 km ode mnie moze miec max 1 mbit
a kolega ktory mieszka ok 6 km ode mnie moze tylko pomarzyc o neo
_________________
  precel@wtw.im
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2009, 19:13   

Minie trochę czasu zanim przebudują linie. A ten bezprzewodowy ogólnodostępny internet ma szansę uratować ludzi płacących wielkie pieniądze naszej TEPSIE
_________________
  brak
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 03-11-2009, 12:48   

nie sadze, aby ten mobilny internet cokolwiek zmienil. z kilku wzgledow:
- zasieg bedzie tylko w miastach prawdopodobnie
- szybkosc o wiele ponizej oczekiwac
- jakosc dzialania bedzie pewnie watpliwa, czestotliwosci nie sa z gumy i jak sporo ludzi sie polaczy, to bedzie to bardziej nie dzialalo niz dzialalo
- stacjonarny, kablowy internet > wszystkie inne internety
- budowanei infrastruktury do darmowego neta tez potrwa
- lepiej zaplacic i byc pewnym produktu (tepsie sie placi za jakosc jednak, ja przynamniej nie mam problemow zadnych, tyle ze nie wiem jak dzialaja nowe przepustowosci)

tak na szybko.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-11-2009, 16:34   

Cytat:
- zasieg bedzie tylko w miastach prawdopodobnie

Zasięg będzie wszędzie tam gdzie komórka będzie łapała zasięg, zobacz jak jest z obecnymi sieciami, praktycznie nie ma w Polsce miejsc gdzie taki plus czy era nie miały by zasięgu, wiadomo nie zbudowano tych sieci w jeden dzień - kilka lat to musi potrwać.
Cytat:
- szybkosc o wiele ponizej oczekiwac

skoro na obecnym 3g daje się spokojnie wyciągnąć 1Mbit to tymbardziej 256kbitów nie powinno zapchać nowych dużo wydajniejszych sieci
Cytat:
- jakosc dzialania bedzie pewnie watpliwa,

Możliwe bo gdy operator nie będzie miał z czegoś konkretnej kasy może różnie traktować użytkowników,ale w porównaniu z neostradą będzie i tak działało 100 razy lepiej. Co by nie było dla ludzi przyzwyczajonych do tego dziadostwa jakie mają teraz wszytko będzie super wspaniale. Nie należy też zapominać, że operatorowi będzie raczej zależało na dobrej opinii bo poza darmowym niższym pakietem internetu będzie chciał tez pewne usługi sprzedawać.

Jako przykład podam autobusy w moim mieście, bilety są drogie, nawet bardzo drogie (ostatnio jeszcze podrożały) autobusy często już z pętli odjeżdżają mocno spóźnione, wszytko brudne, kontrola biletów zajmuje się banda jakiś dersów którym zalezy tylko na zadymie więc trzeba uważać aby nie oberwać nawet jak się zawsze ma bilet. Przez całe studia musiałem jeździć takimi jakie były bo nie miałem wyboru. W zeszłym roku sytuacja nieco się poprawiła po tym jak cześć linii miejskich przejął pks (można by opisywać długo). W zeszłym miesiącu niestety byłem zmuszony znów pojechać kilka razy autobusem do pracy, już myślałem że czekają mnie 4 godziny dziennie zmarnowane na dojazdy (niestety 2 przesiadki) i kilkanaście zł na na bilety, przypadkiem zauważyłem że jest prywatny bezpośredni autobus, na dodatek darmowy (jeden ze sklepów funduje aby klienci mogli łatwiej dojechać, ale jeździć może kto chce), więc się przejechałem, autobus w środku czyściutki, miękkie fotele, zasłonki w oknach - pełna kultura, byłem mocno zaskoczony jak zobaczyłem go od środka, później okazało się że jeździ bardzo punktualnie, na “pętli” wpuszcza ludzi wcześniej aby nie musieli stać na dworze czekając aż odjedzie, kierowca zatrzyma się wszędzie nawet nie na przystanku. Wcale nie ma tłumu ludzi - godziny odjazdów są tak dobrane, że liczba przewożonych ludzi odpowiada miejwięcej ilości miejsc siedzących.
  marekd@jabberpl.org
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-11-2009, 19:18   

Podpisuję się w 100% pod tym co napisał Marek. Internet mobilny może zmienić coś na lepsze, chociaż jako darmowa usługa można spodziewać się reklam, czy innych niedogodności. Wychwalanie tepsy nie ma sensu, bo im to już nic nie pomoże ;)
_________________
  brak
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 03-11-2009, 20:12   

Cytat:
Wychwalanie tepsy nie ma sensu, bo im to już nic nie pomoże ;)

A ja bym polecił osobom wierzącym w bajeczkę o "złym UKE" z wyszczerzonymi kłami lekturę o rynku niemieckim, o DT który tamtejszy regulator niemal zrównał z ziemią. Zostały Niemcom po DT tylko akcje i kilka budynków w dużych niemieckich miastach, resztę podzielono między właścicieli prywatnych, spółki akcyjne. Niemcy po DT nie płaczą, wręcz przeciwnie.
Niemcy są dalej niż my w deregulacji rynków monopolistycznych, już są na półmetku reorganizacji Deustche Post, podczas gdy Poczta Polska trzyma się twardo i pobiera drakońskie opłaty za swe "usługi".
Przedstawiciele i rzecznik TP wolą nie dostrzegać tego, co się dzieje na niemieckim rynku.

BTW. W białoruskim "Biełtelekomie" 1Mb/s internet ADSL kosztuje w przeliczeniu 1278zł. Zarabuiają tam zaś mniej sporo niż w Polsce. Tak mogło być także u nas...
Link: http://odkryjmybialorus.b...-Bialorusi.html
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 03-11-2009, 20:26   

Patrzmy lepiej na kraje na zachód od nas, a nie na wschód, tak bliski...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: