Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 25-10-2009, 22:38   

catchycat jak nie "oszukuje" w opisie no to ma
Łącze: Fiber Power 25
Modem: WebSTAR EPC2203
_________________
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-10-2009, 22:58   

catchycat napisał/a:
@Peterek i gdzie w końcu przeszedłeś?? Aster, Vectra, Netia, UPC???
Jak pisałeś wcześniej to sorki nie dostrzegłam??

UPC 25 "Fiber Power" - z powodów ekonomicznych - opcję 25Mb uważam obecnie najbardziej opłacalną i zbliżoną do cen UE opcje dostępu do internetu, opcja 50Mb jest już moim zdaniem za droga.
W przypadku DSL TP (korzystałem grzecznosciowo - wiem) zawsze dają "z górką" czyli łącze 6Mb/s to realnie około 10Mb/s przez większą część dnia - za to warto zapłacić więcej. Pozatym ekspresowy serwis na miejscu, a nie "party-line" jak "neostrada". W moim przypadku dodatkowym plusem jest to, że kilka osob z tego serwisu bardzo dobrze prywatnie znam :) .
A zamawiałem sporo czasu temu opcję "zaledwie" 512kB/s DSL TP - działa to znacznie lepiej niż "neostrada" 1Mb/s oraz ma wyższy priorytet w sieci i stały IP..

BTW Sposób dostępu do internetu podajemy przy konfiguracji swego konta na Forum - prosiła o to Administracja, to ułatwia odpowiedzi i ew. pomoc.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2009, 00:10   

Peterek napisał/a:
Oraz z gwarantowanym w umowie CIR, lokalnym supportem - do niego przenieśli ludzi ktorzy do tej pory zajmowali się supportem SDI.
Wobec mizerii i nędzy łatwo dostępnej "neostrady" oraz braku powszechnych na świecie rozwiązań dostępu półkomercyjnych (CIR, kilka stałych IP itd.) DSL pozostaje w Polsce marzeniem, przywilejem dla nielicznych.
Swoje nieudane próby otrzymania dostepu do DSL TP opisywałem w Sieci nie raz.

BTW Na DSL TP 6Mb zamieniłbym swe obecne łącze w UPC bez wahania, gdyby to yło technicznie możliwe... Nerwostrady natomiast nie wziłabym nawet za darmo.
Ten gwarantowany CIR jest gwarantowany tylko do pierwszego routera brzegowego, ale stały IP (nawet kilka) do duży plus, a także darmowy secondary DNS. Obsługa techniczna DSL`ów jest "dla firm", jak zgłaszałam awarię to technicy byli tego samego dnia. Inny standard jest dla klienta biznesowego, inny dla tego z ulicy.

Wsparcie techniczne dla Neostrady przypomina mi mocno partyline UPC, czyli chaos, każdy mówi co chce, często wprowadzając w błąd. Do tego ich Livebox zawiesza się dość często, jedyne antidotum to "proszę zresetować". Neostrada jest droga, jakość mizerna, ale co mają począć ludzie po wsiach, biorą co się da.
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 27-10-2009, 15:23   

Ja nie zarzucam, ze kłamie po prostu nie zwróciła uwagi :P Ja miałam TPSA przez całe 3 m-sc długo nie...hehe...jakbym dłużej się z nimi męczyła to bym skończyła w wariatkowie. Potem przeszłam do Astera. Teraz jeszcze u nich jestem, ale jak wspominałam czas na zmiany i skłaniam się do Vectry ze względu na dobre opinie i dobrą ofertę, ale UPC całkowicie nie wykluczam.
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 29-10-2009, 14:56   

Moim zdaniem ostatnio TP naprawde sie poprawilo. Nigdy nie mialem z nimi problemow (uzywam neostrady od poltora roku). Moze zaczeli prowadzic jakas polityke bardzije pro-kliencka. Wiadomo, ze w takim molochu trafia sie najgorsi i najlepsi konsultanci.

Z innej beczki: mnie dzis zaskoczyli takim czyms... Wchodze na ich strone, a tam banner przenoszacy tu: http://www.wybierz-prezent.pl/
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 30-10-2009, 14:13   

Zastanawiam sie,gdzie wrzucic powyzszy link
http://tech.wp.pl/kat,100...ml?ticaid=1903f
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-10-2009, 13:11   

Hmm może w nowy wątek? Jakoś mnie neo nie przekonuje, żeby byli konkurencyjni to musieliby dawać za darmo neta :mrgreen:
_________________
  brak
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 31-10-2009, 13:40   

Muszą po prostu pójść po rozum do głowy i wtedy będą mogli być konkurencyjni... Innego sposobu nie ma. Beznadziejne jest to, że chcą obniżyć ceny tylko wolniejszych łączy, przynajmniej w tym momencie. Co z opcjami 10 i 20 Mb/s? Ludzie chcą Internetu za normalną cenę, a nie jakieś wygórowane opłaty, które mają się nijak do tego ile ten Internet jest w rzeczywistości warty...
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 31-10-2009, 22:16   

Cześć,

Mojehadtv, oni niczego nie "muszą", im zupełnie wystarcza świadomość bycia jedynymi dostawcami szczególnie na wsiach i w małych miasteczkach. Wtedy czują się "królami życia". a gdy wchodzą inni: "- przegraliśmy kolejny rejon". Ceny im zupelnie zwisają, dla nich jeszcze niedawno ich Związek Zawodowy dzielił między swoich bezpłatne DSLe. Nie wiem jak jest teraz.
Odzywki typu: "- nie podoba się, to cię odłączymy - przymusu internetu w Polsce nie ma", albo "- idź, przed ołtarzem się wypłacz" to była codzienność TP.
O groźbach karalnych przez telefon już nie wspomnę, pisałem o nich w sieci.

Pomimo wszystko nadal mam oznaczone na boazerii w przedpokoju miejsce w którym jest zagipsowana ich puszka, i jeśli naprawią moje zawinione przez nich krzywdy przyjmę "pod opiekę" ich DSL TP 6Mb (płacąc regularnie) z miłą chęcią.
To jest dopiero moja "siła przyzwyczajenia" klienta i oddanie :mrgreen:
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2009, 19:19   

TPSA wykorzystuje monopol miejscowy, ale może się to niebawem zmienić, jak tylko pojawi się darmowy ogólnodostępny net przez gsm (przetarg został już wygrany i częstotliwości dane) i jak operatorzy gsm rozbudują infrastrukturę w mniejszych miejscowościach, a później zjadą z cenami :)
_________________
  brak
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 01-11-2009, 19:25   

Wiesz... to nie będą powalające prędkości, a raczej takie, żeby po prostu było...
_________________
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-11-2009, 19:28   

Czytałem, że ma być przez pierwsze pół roku do roku 128kbit czy nawet zawrotne 256kbit :D . Ale później mają przyspieszyć 2-4krotnie, więc docelowo korzystać ze stron będzie się dało.
_________________
  brak
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-11-2009, 21:56   

Cytat:
czy nawet zawrotne 256kbit :D

czyli tyle ile najpopularniejsza neostrada, kosztująca wraz z opłatą za posiadanie linii przeszło 155zł (36,60+119,58)
  marekd@jabberpl.org
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 02-11-2009, 00:56   

Na czas nieokreslony tyle kosztuje, ale bez przesady. Można sobie podpisać umowę na czas określony...

A z resztą, teraz już chyba nie ma niższych opcji niż 512? Tylko w jakichś tam specjalnych promocjach...
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-11-2009, 09:38   

nadal jest 256 w sprzedaży i to jest najpopularniejsza opcja, neostrada 512 razem z kablem kosztuje już prawie 190zł tu masz oficjalny cennik
http://www.tp.pl/b/binari...9_366661809.pdf

Oczywiście czasem zdarzają się specjalne promocje, że jest taniej ale w standardowym cenniku nie ma czegoś takiego jak umowa terminowa z niższą ceną, promocja co miesiąc jest inna i zazwyczaj obejmuje tylko 2 - 3 letnie umowy.

Wejdzie darmowy 256kbitowy internet, skończą się promocje i za 2 -3 lata ludzie z tej najpopularniejszej opcji przestaną płacić.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: