Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Vectra
Autor Wiadomość
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 25-10-2009, 22:11   

konkurencja nie śpi;) a w biznesie wszystkie chwyty dozwolone. Myśle, tak jak kolega wyżej, że w razie takiej 'afery' media opisywałyby sprawę z nie mniejszą zaciekłością jak aferę hazardową.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2009, 23:32   

Dagii napisał/a:
Zresztą chyba nie była to jakaś głośna sprawa, bo ja np. o czymś takim w ogóle nie słyszałam. Na pewno, gdyby postawiono jakieś zarzuty użytkownikom sieci, a inni klienci zgłaszaliby pretensje co do takich działań operatora, mówionoby o tym we wszystkich telewizjach i pisano w prasie.
Gdyby taka nieoficjalna współpraca Vectry z policją miała miejsce to nikt by im tego nie udowodnił. Wystarczy, żeby operator po cichu przekazywał dane osób, które najbardziej "obciążają" sieć, a policja podczas przeszukania znalazła cokolwiek, żeby delikwentowi wytoczyć sprawę. To cokolwiek to program/gra, na który delikwent nie ma licencji. Coś takiego u nałogowego ściągacza się zawsze znajdzie. Policja przecież nie poinformuje abonenta o swoim źródle wiedzy, prokurator podpisze nakaz rewizji ... i po zawodach. Dwie pieczenie przy jednym ogniu - operator pozbywa się osoby nadmiernie obciążającej sieć, a policja ma wykrywalność.

catchycat napisał/a:
Macie racje to byłoby "chore" jakby przekazywali dane, a poza tym na pewno byśmy o tym usłyszeli, czyli raczej trzeba potraktować to jako plotkę.
Niby od kogo? Przecież policja nie ujawni skąd miała "cynk", bez względu na to, czy to osoba prywatna wysłała donos, czy operator w ramach nieoficjalnej współpracy dał namiary. Przyłapany najwcześniej może się dowiedzieć kto go zakapował z akt sprawy, może tam widnieć informacja że: "z anonimowego źródła, jednak znającego tyle danych/faktów, że postanowiliśmy to sprawdzić".

myszowaty napisał/a:
konkurencja nie śpi;) a w biznesie wszystkie chwyty dozwolone. Myśle, tak jak kolega wyżej, że w razie takiej 'afery' media opisywałyby sprawę z nie mniejszą zaciekłością jak aferę hazardową.
Jakiej afery? Przecież operator i policja nie przyznają się do takich praktyk poza prawem. Wiedzieć coś to jedno, a udowodnić to inna sprawa. W zasadzie coś takiego może robić ... każdy operator! Policja też uważa, że wszystkie chwyty dozwolone, zwłaszcza jak idzie o przyłapanie kogoś. Współpraca na styku policja-ISP ma sens dla obydwu stron. Stratny będzie naiwny abonent, który wierzy w anonimowość internetu.

Nic nie mam do Vecry, byłam ich abonentką kilka lat, być może do nich wrócę, bo UPC mnie zawiodło trochę od strony obsługi klienta. Niestety nie ma dostawców internetu idealnych, każdy ma jakiś minus.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-10-2009, 00:11   

Cytat:
Dwie pieczenie przy jednym ogniu - operator pozbywa się osoby nadmiernie obciążającej sieć, a policja ma wykrywalność.

Tyle, że jeśli pozbędzie się ściągaczy (nawet grzecznie i bez policji) to zostaną mu jedynie klienci na 1 góra 2Mbity a na nich wiele nie zarobi.

Duża ilość danych to za mało aby prokurator wydał nakaz rewizji (a bez nakazu policja może wejść tylko w sytuacjach w których zwłoka związana z wydaniem nakazu zagrażała by czyjemuś życiu albo zdrowiu). Aby był nakaz potrzeba by bardziej konkretnego donosu, np kogoś kto przypadkiem widział co konkretnie ten ściągacz ściąga.
Cytat:
Przyłapany najwcześniej może się dowiedzieć kto go zakapował z akt sprawy, może tam widnieć informacja że: "z anonimowego źródła, jednak znającego tyle danych/faktów, że postanowiliśmy to sprawdzić".

Może się dowie a może nie. Powiedzmy, że ma 50% szans. Jeśli się dowie to dla operatora będzie oznaczało to bankructwo w ciągu roku najdalej 2 bo klienci od niego uciekną. Nawet gdyby prawdopodobieństwo wyjścia na jaw wynosiło 5% to kto zaryzykował by aż tyle dla głupiego donosu ?
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2009, 01:23   

Marku, załóżmy hipotetycznie, że ISP ma kilka % nałogowych ściągaczy, którzy nie wyłączają komputera rzez 24 godziny na dobę miesiącami tylko ciągną co się da (sama znam takich kilku). Element ten jest wielce niepożądany dla operatora, bo obciąża łącza nadmiernie. Ich każdy ISP chętnie się pozbędzie.

Marek napisał/a:
Duża ilość danych to za mało aby prokurator wydał nakaz rewizji (a bez nakazu policja może wejść tylko w sytuacjach w których zwłoka związana z wydaniem nakazu zagrażała by czyjemuś życiu albo zdrowiu). Aby był nakaz potrzeba by bardziej konkretnego donosu, np kogoś kto przypadkiem widział co konkretnie ten ściągacz ściąga.
Nagły wypadek to nie tylko bezpośrednie zagrożenie życia, ale też np. podejrzenie, że w danym lokalu przebywa groźny przestępca. Później mogą się tłumaczyć (jak nic nie znajdą), że cynk mieli od swojego informatora, którego personaliów nie ujawnią dla dobra sprawy. Rewizja jest też murowana, w przypadku podejrzenia o posiadanie/handel narkotykami. Jak okaże, że w lokalu nie ma nie ma narkotyków/groźnego przestępcy policja często rekwiruje komputer, żeby nie wyjść z pustymi rękami. Jak przyjdą bez nakazu, to prokurator ma 7 dni na zatwierdzenie rewizji. Jak mają cynk to wchodzą pod byle pretekstem, bo są pewni sukcesu. Tam, gdzie nie są pewni, nie idą. Zdarza im się przeprowadzać rewizje niezgodnie z prawem, dwa lata temu był słynny nalot na akademik Politechniki Koszalińskiej przeprowadzony bez zgody rektora.

Marek napisał/a:
Może się dowie a może nie. Powiedzmy, że ma 50% szans. Jeśli się dowie to dla operatora będzie oznaczało to bankructwo w ciągu roku najdalej 2 bo klienci od niego uciekną. Nawet gdyby prawdopodobieństwo wyjścia na jaw wynosiło 5% to kto zaryzykował by aż tyle dla głupiego donosu ?
Nie dowie się, bo ani policja, ani operator nie przyzna się oficjalnie, a proceder może być uprawiany na "uciążliwych" abonentach, którzy lubią wykorzystywać łącze maksymalnie. Nieoficjalna współpraca to nie żaden prymitywny donos, który ląduje w aktach sprawy, ale cichy, obopólny interes dla policji (bo zwiększy się wykrywalność) i operatora (bo nałogowiec ograniczy ściąganie mając sprawę karną na karku), którego nikt im nie udowodni. Przeciek możliwy jest jedynie ze strony nielojalnego pracownika policji lub ISP, ale to też jest mało prawdopodobne, bo nikt nie będzie chciał zadrzeć z takimi firmami. Abonent wyląduje w sądzie, bo znaleziono u niego to i owo. Jak się czegoś domyśli (mało prawdopodobne) to nie jest wiarygodny dla mediów, bo jest zwykłym piratem/przestępcą.

W tym kraju wszystko jest możliwe, niestety. Raczej nie zakładam optymistycznie, że firmy świadczące usługi internetowe są kryształowe. Nagminnie łamią prawo konsumenckie. Sam Marku zauważyłeś, że np. UPC potrafi wystawiać "lewe" faktury, dlaczego nie założyć (hipotetycznie), że dowolny operator może nieoficjalnie współpracować z policją. Jak poszła plotka o Vectrze, to najpierw był szum, a później sprawa przycichła. Wątpię, żeby stracili abonentów z tego powodu.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-10-2009, 11:52   

Cytat:
Nagły wypadek to nie tylko bezpośrednie zagrożenie życia, ale też np. podejrzenie, że w danym lokalu przebywa groźny przestępca.

W takim przypadku mogą szukac tylko osoby a nie grzebać w prywatnych rzeczach.
No i groźny przestępca (który kogoś napadł, zabił albo porwał) to dla mnie jest to samo co zagrożenia dla zdrowia czy życia.
Cytat:
Zdarza im się przeprowadzać rewizje niezgodnie z prawem,

Tak samo jak zdarza im się pić na służbie a potem kogoś pobić albo łamać przepisy drogowe nieoznakowanym samochodem, brać łapówki i tak dalej - policjant to też człowiek, a nie każdy człowiek jest święty więc czasem prawo łamie.
Cytat:
Przeciek możliwy jest jedynie ze strony nielojalnego pracownika policji lub ISP, ale to też jest mało prawdopodobne, bo nikt nie będzie chciał zadrzeć z takimi firmami. Abonent wyląduje w sądzie, bo znaleziono u niego to i owo.

Jak sprawa wyląduje w sądzie to cała masa ludzi będzie miała dostęp do akt.

Cytat:
Sam Marku zauważyłeś, że np. UPC potrafi wystawiać "lewe" faktury,

Za lewe faktury będą mieli problemy z urzędem skarbowym albo pojedynczymi abonentami którzy się połapia ale nie z ogółem, a zysk z tego typu przekrętów jest dość wyraźny.
Vektra na nikogo nie doniosła a i tak straciła sporo klientów.
Był jeden operator który doniósł kiedyś na swojego abonenta (nawet nie za piractwo) - multimedia i cały czas jest o tym głośno.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2009, 13:59   

Marek napisał/a:
Vektra na nikogo nie doniosła a i tak straciła sporo klientów.
Był jeden operator który doniósł kiedyś na swojego abonenta (nawet nie za piractwo) - multimedia i cały czas jest o tym głośno.
Może Vectra doniosła, może nie, skąd wiesz na sto procent? To może być plotka, ale Vectra nikomu za tą plotkę procesu nie wytoczyła. Wydała tylko oświadczenie, że to nieprawda. Nawet nie zażądali, żeby usunąć z serwisu tą wiadomość albo sprostować. Być może tylko niepoważnie potraktowali sprawę, ale niewykluczone, że mają coś na sumieniu.

Marku, artykuł, do którego podałam link mówi o nieoficjalnej współpracy ISP z policją, a taka współpraca nie pozostawia śladów (bo jest nieoficjalna), więc nic w aktach nie wyląduje. Naiwnym jest myślenie, że ISP donosi, a policja wciąga to do akt. W aktach będzie, że pan X. Y. był w posiadaniu oprogramowania, na które nie miał licencji (protokół z przeszukania). Wcale nie muszą podawać źródeł swoich informacji. Policja bardzo często działa na granicy prawa lub je łamie, dlatego podałam wymowny przykład z Politechniką Koszalińską, gdzie ewidentnie policjanci złamali prawo. Kaliber sprawy był dużo wyższy: Nalot na akademiki - 35 terabajtów pirackich utworów Mimo, że rewizje odbyły się niezgodnie z prawem (brak zgody rektora) to studenci nie uniknęli odpowiedzialności karnej.

Marek napisał/a:
W takim przypadku mogą szukac tylko osoby a nie grzebać w prywatnych rzeczach. No i groźny przestępca (który kogoś napadł, zabił albo porwał) to dla mnie jest to samo co zagrożenia dla zdrowia czy życia.
Dla Ciebie może i to samo, ale ogólnie to nie to samo. Policja może pod pozorem szukania osoby grzebać w rzeczach szukając śladów tej osoby. Może też nas podejrzewać o ukrywanie takiej osoby i przetrzepać nasze prywatne rzeczy od strychu po piwnice. Może też rekwirować rzeczy (np. komputer).
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 27-10-2009, 22:48   

mrsyonnie napisał/a:
Może Vectra doniosła, może nie, skąd wiesz na sto procent? To może być plotka, ale Vectra nikomu za tą plotkę procesu nie wytoczyła. Wydała tylko oświadczenie, że to nieprawda. Nawet nie zażądali, żeby usunąć z serwisu tą wiadomość albo sprostować. Być może tylko niepoważnie potraktowali sprawę, ale niewykluczone, że mają coś na sumieniu.


A która firma chciałaby rozdmuchać taką sprawę, niezależnie czy ta informacja o donoszeniu była prawdziwa czy nie? Nie dziwi mnie fakt, że Vectra nie wytoczyła nikomu procesu, tylko wydała krótkie oświadczenie. Gdyby poszli z tym do sądu, to sprawa by nabrała rozgłosu, a niestety w Polsce jest tendencja do wydawania 'wyroków' jeszcze przed tym nim uczyni to niezawisły sąd. Wtedy Vectra mogłaby zostać publicznie ukarana za coś czego wcale nie zrobiła. Proste.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-10-2009, 22:57   

Dagii napisał/a:
Gdyby poszli z tym do sądu, to sprawa by nabrała rozgłosu, a niestety w Polsce jest tendencja do wydawania 'wyroków' jeszcze przed tym nim uczyni to niezawisły sąd. Wtedy Vectra mogłaby zostać publicznie ukarana za coś czego wcale nie zrobiła. Proste.
Sprawa i tak nabrała rozgłosu, na wielu forach ludzie grzmieli z oburzenia. Vectra została przecież w pewien sposób publicznie ukarana, bo informacje na ten temat na wielu serwisach są dostępne do dziś. Nie wiadomo tylko, czy słusznie, czy nie rozpętała się ta nagonka.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-10-2009, 19:27   

Wg mnie nie warto wchodzić w temat dalej, bo mało kto ucierpiał na ściąganiu danych z internetu. Operatorzy nie mają powodów, żeby udostępniać nasze dane policji-zależy im, żeby mieć jak najwięcej stałych abonentów. Jedyną siecią, która zrobiła coś w kierunku ścigania piractwa w necie był Aster (przy zmianie regulaminu), co i tak nie przełożyło się na działania praktyczne.
Ja mam pytanie z zupełnie innej beczki: na media2 pojawił się artykuł o wprowadzaniu PvR przez Vectrę. Ktoś może wie jakie dokładniej parametry będzie miał nowy dekoder i kiedy można spodziewać się zamiany?
_________________
  brak
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 28-10-2009, 22:14   

L0b0 jeżeli chodzi o mnie to wiem tyle co ty :( Czytałam tylko, możliwe że nawet na media2.pl, że PvR ma być jakoś w listopadzie, a VOD jakoś w przyszłym roku.....a może to było gdzieś na jakimś forum napisane....hmmmm......mniejsza z tym, no to jet tyle co mi się obiło o uszy, ale jak na coś w necie natrafię to dam cynk.
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 28-10-2009, 22:54   

Na pewno na Media2, też to czytałam ;)
Potwierdzam to co napisaliście, że pvr jeszcze w listopadzie, a vod na początku 2010, ale więcej też nic nie wiem. A orientujecie się jak będzie technicznie wyglądać wymiana dekoderów? Trzeba się indywidualnie po nie zgłaszać?
_________________
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 28-10-2009, 22:59   

mrsyonnie napisał/a:
Jakiej afery? Przecież operator i policja nie przyznają się do takich praktyk poza prawem. Wiedzieć coś to jedno, a udowodnić to inna sprawa.


Dlatego napisałem 'afery' zamiast afery:) Chodzi o to, że inna firma daje przeciek, że ta konkretna firma stosuje takie praktyki. Ot moje całe zawiłe sformuowanie:)
Obsługa w UPC nie tylko Tobie dała się we znaki, więc nie zastanawiaj się tylko skacz do jakiejś Vectry czy Multimedia.
_________________
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-10-2009, 12:11   

Dagii napisał/a:
Na pewno na Media2, też to czytałam ;)
Potwierdzam to co napisaliście, że pvr jeszcze w listopadzie, a vod na początku 2010, ale więcej też nic nie wiem. A orientujecie się jak będzie technicznie wyglądać wymiana dekoderów? Trzeba się indywidualnie po nie zgłaszać?


Widać, że nikt nie wie nic więcej :/. Trzeba poczekać jeszcze z tydzień, albo 2 i wszystko się wyjaśni. Mam nadzieję, że jakoś poinformują, że można już wymienić dekoder.

myszowaty napisał/a:

Obsługa w UPC nie tylko Tobie dała się we znaki, więc nie zastanawiaj się tylko skacz do jakiejś Vectry czy Multimedia.

Multimedia ma kiepską ofertę jeśli chodzi o neta. 6Mb u nich jest droższe niż w UPC, a już nie mówię o Vectrze. Poza tym nie mają szybszych łącz...co w tej chwili jest mało zachęcające ;)
_________________
  brak
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 31-10-2009, 15:43   

Staram się tylko przedstawić kilka alternatyw, żeby ktoś miał z czego ewentualnie wybrać:) Swoją drogą fakt, kolega ma Multimedie i raczej nie chwali sobie wolnego łącza, a już tym bardziej podwyżki abonamentu jaką mu ostatnio zastosowali bez uprzedzenia.
_________________
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 31-10-2009, 17:16   

L0b0 napisał/a:

Multimedia ma kiepską ofertę jeśli chodzi o neta. 6Mb u nich jest droższe niż w UPC, a już nie mówię o Vectrze. Poza tym nie mają szybszych łącz...co w tej chwili jest mało zachęcające ;)


W ogóle to trzeba zacząć od tego, że 6mb/s to, o ile dobrze się orientuję, max w Multimedia...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: