Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam upc non stop
Autor Wiadomość
premo 
light master


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-09-2009, 23:29   Mam upc non stop

I powiedzcie mi gdzie mozna dzwonić za darmo :) ? Macie jakieś ciekawe numery ?
wszyscy moi znajomi mają komórki ;) a tel podłączyłem bo powiększałem usługi i mam tą usługę darmowo :) Tylko GDZIE DZWONIĆ ?
_________________
 
  przleb@jabber.wp.pl
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2009, 01:25   

Mi sie ta taryfa przydaje jak musze cos pozałatwiac w urzedach...i odsyłaja pod 5 różnych numerów co chwile,to sobie spokojnie dzwonie bo przcież nie płacę za to, podobnie ma sie sprawa przychodniami i sklepami, wiec czasem sie taki telefon przydaje, licze że z czasem zrobia u nas tak jak jest w USA że w ABO dzwonisz za darmo i na stacjonarne i na komórki:)
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 30-09-2009, 09:25   

Ja dopiero zamówiłem UPC ( TV + net ) z telefonu zrezygnowałem, nawet pamiętając że ta 1 usługa jest za free.
Już dość dawno wybrałem operatora VoIP który oferuje 60 dni dzwonienia za free na stacjonarne w ponad 40 krajach + 5 E na całą resztę. Wychodzi około 28 - 33 PLN raz na około 3 miesiące.

Z tymi połączeniami na kom za free w ramach abonamentu to chyba nie tak szybko, musimy jeszcze poczekać kilka lat.
 
 
entersc 
light master


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 81
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-09-2009, 10:37   

W abonamencie non-stop trzeba uważać na płatne numery infolini typu 801 te są cały czas płatne.Ja ratuję się tym ,że szukam infolini na komórki z prefiksem miasta np. do UPC to dzwonię bezpłatnie z abonamentu non stop na numer 032 2007111
 
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2009, 12:32   

premo napisał/a:
I powiedzcie mi gdzie mozna dzwonić za darmo :) ? Macie jakieś ciekawe numery ?

entersc napisał/a:
do UPC to dzwonię bezpłatnie z abonamentu non stop na numer 032 2007111

Właśnie do UPC możesz teraz dzwonić godzinami i ponarzekać sobie trochę :)
Np. do banków - większość udostępnia prócz płatnej infolini 801 także numer stacjonarny dla dzwoniących z komórki.

Apropo reklamacj - dzwoniłem wczoraj do BOK, automat powiedział że przewidywany czas połączenia to powyżej 10 minut. Jako że mam do nich teraz za free to czekałem. Po ok 15 minutach automat oznajmił że czas oczekiwania uległ wydłużeniu, po czym przeprosił i się rozłączył. I tu pytanie w imieniu tych którzy mają tel w UPC i płacą za każde połączenie, za każdą cenną minutę - czy można żądać od nich zwrotu kosztów za takie połączenie?
Wg. mnie, jest to naciąganie klienta na koszta. Najpierw podają czas połączenia a potem jak już wyczekamy te 15 minut to się rozłączają :? Jakbym chciał to bym się sam rozłączył...
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-10-2009, 19:49   

Cytat:
czy można żądać od nich zwrotu kosztów za takie połączenie?

Przedewszystkim skoro telefon odebrali i się sami rozłączyli znaczy, że zgłoszenie przyjęli. Okres do zwrotu abonamentu i wypłaty odszkodowania liczy się już od teraz.

A skoro założyli sobie linie płatną extra ponad normalne koszty (0801 to właśnie taka linia płatna extra) i jeszcze dodatkowo kazali długo czekać to jaknajbardziej należy się zwrot tych kosztów. (ale to tylko niewielki dodatek do normalnej kwoty wynikającej z reklamacji).
  marekd@jabberpl.org
 
STAN 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2006
Posty: 139
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2009, 23:44   

STAN napisał/a:
Przedewszystkim skoro telefon odebrali i się sami rozłączyli znaczy, że zgłoszenie przyjęli.

Marku, gdzieś, kiedyś, w innym temacie, widziałem u Ciebie podobne stwierdzenie. Wytłumacz mi proszę co rozumiesz przez odebranie przez nich telefonu i zarazem przyjęcie zgłoszenia?
Dzwoniąc do UPC przez numer 801 zawsze odbiera automat. Dopiero przechodząc przez kolejne "menu" i wciskając odpowiednie klawisze mogę połączyć się z operatorem.
Skoro więc nie połączyłem się z operatorem to jak można uznać że przyjęli zgłoszenie skoro nie była przeprowadzona rozmowa właściwie z nikim?

Marek napisał/a:
A skoro założyli sobie linie płatną extra ponad normalne koszty (0801 to właśnie taka linia płatna extra)

O ile się nie mylę to koszt połączenia z 801 za 1 minutę jest taki sam jak koszt minuty połączenia z numerem stacjonarnym.

Zakładając że czekałem 15 minut i płacę 11gr/min = 1,65zł
Jeśli zadzwoniło np 100 osób, wówczas UPC jest 165zł do przodu. Myślę że takich dzwoniących jest dużo więcej. Można powiedzieć że UPC jest na rękę powodować problemy u użytkowników którzy posiadają w UPC nie tylko telefon. To tylko brzydkie z mojej strony założenie ale coś w tym jest.

Czy UPC lub inny właściciel numeru 801 zarabia coś na takim połączeniu z jego numerem?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-10-2009, 08:53   

Cytat:
O ile się nie mylę to koszt połączenia z 801 za 1 minutę jest taki sam jak koszt minuty połączenia z numerem stacjonarnym.
Właśnie, że nie jest - ze stacjonarnymi mam 10gr/minutę (w pakiecie 100minut za 10zł) oni kasują 60gr/minutę
Cytat:
Zakładając że czekałem 15 minut i płacę 11gr/min = 1,65zł
mam prepaid i widzę dokładnie ile z karty zeszło, 15minut to 9zł

Cytat:
Czy UPC lub inny właściciel numeru 801 zarabia coś na takim połączeniu z jego numerem?
Oczywiście że zarabia - tak jak w każdym audiotele, może nie jest to tak wysoka stawka jak w telewizyjnych konkursach ale mimo wszytko zarabia.
  marekd@jabberpl.org
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 02-10-2009, 18:25   

-skasowany-
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-10-2009, 22:24   

CePeU, mógł byś publicznie podać normalny stacjonarny numer ?

Bo cena którą podajesz dotyczy najprawdopodobniej jakiegoś tam konkretnego pakietu w telekomiikacji (zgaduje po tych 3 i 6 minutach), ale nie każdy posiada akurat taki pakiet (niektórzy w ogóle nie maja telfonu w tepsie)
A może to kwota którą otrzymuje od swojego operatora UPC za odbieranie połączeń (a resztę pieniędzy zatrzymuje operator jako prowizję) ?

Na stacjonarny numer można dzwonić taniej niż 35groszy za 3 minuty (już od 5 groszy za minutę - zależy u jakiego operatora), wiele osób ma nielimitowane rozmowy na stacjonarne numery wliczone w abonament.
  marekd@jabberpl.org
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 03-10-2009, 10:45   

-skasowany-
 
 
lukasz48 
light master


Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Wrocław-Psie Pole
Wysłany: 03-10-2009, 11:10   

Cytat:
Jeśli dzwonisz z telefonu komórkowego:

Ogólnopolskie Biuro Sprzedaży: 324 94 95 00
Ogólnopolskie Biuro Obsługi Klienta: 324 94 94 80


ja dzwonie na te własnie numery ze stacjonarnego UPC (taryfa UPC non stop) i sa one bezplatne.
_________________
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 23-10-2009, 11:59   

Pytania do znajacych sie na rzeczy.
Od 2 dni mam Taryfe UPC Non Stop.Powiedziano mi,ze wszystkie rozmowy na telefony stacjonarne mam za friko przez 24 godziny.Czy jest to rzeczywiscie prawda? Czy rachunek macie staly?
Jesli dzwonie na numery zaczynajace sie na 801 np do Upc -801949596, to czy jest on liczony jako stacjonarka?
Dzieki,pytam gdyz jest to dla mnie nowosc. :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-10-2009, 12:22   

numery o podwyższonej płatności takie jak np te zaczynające się na 801 700 albo 300 (dawniej 0801, 0700, 0300) nie są numerami stacjonarnymi, co więcej za odbieranie takich połączeń osoba odbierająca otrzymuje pieniądze.

Cytat:
Powiedziano mi,ze wszystkie rozmowy na telefony stacjonarne mam za friko przez 24 godziny.Czy jest to rzeczywiscie prawda?

Nie za free tylko wliczone w abonament.
  marekd@jabberpl.org
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 23-10-2009, 12:29   

Marek napisał/a:
Nie za free tylko wliczone w abonament.

Oczywiscie, ja zle to ujelam!
Marek napisał/a:
numery o podwyższonej płatności takie jak np te zaczynające się na 801 700 albo 300 (dawniej 0801, 0700, 0300) nie są numerami stacjonarnymi, co więcej za odbieranie takich połączeń osoba odbierająca otrzymuje pieniądze.

W takim razie nie wchodzi to w sklad abonamentu, tylko zwyczajnie mi sie do niego dolicza.Moj rachunek( jesli bede dzwonic na takowe) nie bedzie wtedy staly( 235) :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: