Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
<Motorola SB5100E> Dziwne zachowanie modemu
Autor Wiadomość
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2005, 12:54   <Motorola SB5100E> Dziwne zachowanie modemu

Zwykle jak wyłączam kompa to i wyłaczam modem, tzn odcinam komunikację z kompem tym guzikiem na górnej płaszczyźnie. Zwykle wtedy nie ma mnie w domu. Kiedy wracam zamiast jednej kontrolki (standby) palą się zwykle dwie górne zielone i czasami też standby. Po nocy rzadko się tak zdarza, ale też zwłaszcza jeśli właczam kompa koło połudnai dopiero. Od razu zaznaczam, że to nie problem w dostawach prądu, bo mój budzik by się od razu zerował. Czy to oznacza, że od strony upc coś wysyłają do modemu co powoduje, że wariuje czy skopany modem???
W sumie nie przeszkadza mi to wcale, ot trzeba wyłączyć i włączyć jeszcze raz (choć trwa to dłużej niż z normalnej pozycji standby, bo modem jakby nie reagował na początku). Ale może ktoś się z tym spotkał.

Pozdrawiam!

Oakhallow
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2005, 15:06   

Oakhallow, ostatnio sporo modemów po wyłączeniu mruga diodami (nie znam Twojego modelu, więc o nim się nie będę wypowiadał).
Natomiast byłoby nam łatwiej, gdybyś powiedział nam czy od razu po wyłączeniu (przyciskiem) na modemie świecą się dokładnie te same diody, co po powrocie.
A mrugająca dioda (zapewne) activity, to nic innego jak biegające ARPy do modemu.

Jacek
 
 
Oakhallow 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 59
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-06-2005, 18:06   

Kiedy wyłączam modem do pozycji standby zapala jedna, właściwa dioda pomarańczowa, tak jak powinno być. Po jakimś czasie, jakim - nie wiem, zastaję modem z zapalonymi wszystkimi diodami, poza PC/Activity. Aby modem zaczął działać muszę kilka razy nacisnąć przycisk standby aby wywołać ten stan, a następnię znowu kilka razy (tak jakby nie ragował od razu) przycisk aby wyjść ze stanu standby.

Oakhallow
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 09-06-2005, 18:40   

IMHO coś jest nie tak z modemem, bo ten model nie ma prawa sam się włączyć. Jeśli coś natomiast robią w sieci, to faktycznie może mrugać, ale zaraz po rozwiązaniu problemu modem wraca do pozycji Standby.
Sprawdź zasilanie, podłącz do listwy, albo UPS-a.
A potem zadzwoń do BOK-u i zgłoś problem.

pozdrawiam,

LadyRoot
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 09-06-2005, 20:26   

Miałem dokładnie to samo, tylko jeszcze komp sie włączał, pisałem o tym na forum, teraz jest ok, komp sie nie włącza ale diody na modemie zapalają sie. Tez mam motorolke
 
 
Adam 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 188
Skąd: Wawa
Wysłany: 09-06-2005, 21:15   

Witam,

Miałem, ten sam problem co Oakhallow. Modem sam mi się włączał - zadzwoniłem więc do BOK-u przedstawiając zaistniałą sytuacje.Zjawił się monter z UPC [wszedł na jakąs swoją stronę diagnostyczną] i stwierdział, że mam za słaby sygnał wchodzący, poszedł do puszki na korytarzu - cos tam po kombinował i stwierdzil, że teraz juz powinno byc ok. I faktycznie miałem spokój przez ok. 2-3 miesiące poczym znów ta sama sytuacja i znów zadzwoniłem do BOK-u, przez telefon technik powiedzial mi, że tak moze jeszcze przez jakis czas byc bo zmieniane sa predkosci. Generalnie w obecnej sytuacji jest wszystko OK.

PS. Nie wiem Oakhallow czy u Ciebie jest ten sam problem [tzn. słaby sygnał ale moze warto wezwac technika niech spojrzy co jest grane] [/b]

Zapomnialem dodac - posiadam tez motorole sb5100
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: