Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konfiguracja UPC ultra 30 mb
Autor Wiadomość
Brumm 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-09-2009, 14:57   Konfiguracja UPC ultra 30 mb

Witam
Chciałbym od razu napisać, że jestem zielony w tych sprawach i jeśli ktoś umiałby mi pomóc to bardzo prosiłbym o dokładne opisanie, co i jak mam zrobić.
Wiec tak niedawno założyłem sobie Internet w UPC ultra 30 mb, i tu zaczyna się mój problem ze stron pliki ściągają się w moment, strony ładują się też bardzo szybko. Niestety rożne pliki z torrentów strasznie wolno się ściągają prędkości głownie mam do 50 kb/s czasem skoczy do 300 kb/s, ale za raz spada transfer. Dziwie się strasznie dlaczego tak się dzieje wcześniej miałem osiedlowy Internet 2 mb i na torrenatch leciało mi koło 230 kb/s ,czasem ku mojemu zdziwieniu leciało do 1,5 mb/s. Wiem, że to też zależy ilu jest seedów itp. ,ale niestety myślałem, że szybkość od 350 kb/s do 1 mb/s na tym łączu powinna być osiągalna. Używam programu utorrent i jeszcze raz bardzo prosiłbym kogoś o podanie mi prawidłowej konfiguracji.
Bo na razie jestem strasznie zawiedziony Internetem w UPC, głównie zakładałem ten Internet z myślą o tym, że będę miał lepsze transfery na torrentach, a z tego widać, że moje 2 mb lepiej dawało sobie rade niż 30 mb.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2009, 15:04   

Jak sciagasz na pyblicznych torrentach to sie nie nie dziw,spróboj dostać sie na jakieś prywatne trakery torrentowe i wtedy pogadamy o szybkosci sciagania.Na publicznych ludzie czesto ograniczaja wysyłanie albo wylaczaja torrenta od razu po sciagnieciu plików

Na łaczu 2 MB to najwiecej co mogło ci isc to 240 kb/s chyba że po LANIE......wiec nie pisz bzdur o 1,5 MB/s
 
 
Brumm 
Klikacz

Dołączył: 20 Wrz 2009
Posty: 16
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-09-2009, 15:08   

a mozesz chociaz screeny wrzucic jak masz skonfigurowanego torrenta ? Moze ja cos mam ta zle ustawione i dlatego.

Wczesniej caly czas z publicznych korzystalem i nie mialem takich problemow
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-09-2009, 15:38   

Nigdy nic nie konfigurowałem specjalnie w uTorrencie, ot sciagnałem i zainstalowałem i zawsze z prywatnych trakerów mam 3.6 MB/s a z publików zwykle srednio 70 Kb/s ale zdarzaja sie cuda w stylu 1,1 Mb/s ale to raz na miesiac może
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 20-09-2009, 16:05   

Ja również nigdy nie konfigurowałem uTorrenta i prawie zawsze z prywatnych trackerów osiągam 3mb
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 21-09-2009, 10:21   

Przecież nowe oferty UPC Fiber Power są już od rana na stronie UPC, np. http://www.upc.pl/internet/fiber-25/#
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2009, 10:25   

Peterek napisał/a:
Przecież nowe oferty UPC Fiber Power są już od rana na stronie UPC, np. http://www.upc.pl/internet/fiber-25/#

no i ? Bo nie rozumiem ?
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 21-09-2009, 12:46   

Mam glupie pytanie.Jestem nietechniczna i prosze specow o pomoc.
Kochani ,jesli mam Internet Turbo to czy dzieki,, nowosciom'' mi sie ta predkosc zmieni na wyzsza?Chodzi mi o ty, czy musze wykonac telefon do UPC by predkosc zwyzszyc czy ta czynnosc sie sama dokona bez zmiany ceny.
:roll:
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-09-2009, 12:48   

seven of nine napisał/a:
Mam glupie pytanie.Jestem nietechniczna i prosze specow o pomoc.
Kochani ,jesli mam Internet Turbo to czy dzieki,, nowosciom'' mi sie ta predkosc zmieni na wyzsza?Chodzi mi o ty, czy musze wykonac telefon do UPC by predkosc zwyzszyc czy ta czynnosc sie sama dokona bez zmiany ceny.
:roll:

Lepiej wykonaj telefon:)
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 21-09-2009, 13:20   

ANIOŁ napisał/a:
Peterek napisał/a:
Przecież nowe oferty UPC Fiber Power są już od rana na stronie UPC, np. http://www.upc.pl/internet/fiber-25/#

no i ? Bo nie rozumiem ?

Ja także :) . Błąd palcowy, odpaliłem IE z rana i był nierozgrzany jeszcze, błędnie umieściłem tu wpis, który miał trafić do "Nowe prędkości w UPC".

Przepraszam
 
 
mars75 
light master

Dołączył: 25 Sie 2008
Posty: 92
Skąd: Sopot
Wysłany: 21-09-2009, 20:51   

seven of nine napisał/a:
Mam glupie pytanie.Jestem nietechniczna i prosze specow o pomoc.
Kochani ,jesli mam Internet Turbo to czy dzieki,, nowosciom'' mi sie ta predkosc zmieni na wyzsza?Chodzi mi o ty, czy musze wykonac telefon do UPC by predkosc zwyzszyc czy ta czynnosc sie sama dokona bez zmiany ceny.
:roll:


Jezeli jestes zainetresowana predkoscia 50 lub 120 to narazie niestety lipa mila pani w informacji ;) powiedziala mi ze usluga dostepna jest narazie tylko w warszawie, katowicach i gdansku w sopocie narazie musimy poczekac.
  http://www.speedtest.net/my-result/3325383296
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 21-09-2009, 23:28   

ANIOŁ napisał/a:
.Na publicznych ludzie czesto ograniczaja wysyłanie albo wylaczaja torrenta od razu po sciagnieciu plików

Wypraszam sobie ;-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: