Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara za przedwczesne rozwiązanie umowy - jak zapłacić?
Autor Wiadomość
skura 
Klikacz

Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 1
Wysłany: 06-09-2009, 20:22   Kara za przedwczesne rozwiązanie umowy - jak zapłacić?

Wiem, że trochę zabrzmi to nadgorliwie, ale nie wiem czy mam się martwić czy to zmartwienie UPC. Z dniem 31.08 skończyłem moją współpracę z UPC. 3.09 jak Pan Bóg przykazał, zaniosłem w zębach do siedziby w Gdańsku dekoder i modem. Wcześniej poinformowano mnie, że kara za rozwiązanie umowy to 630 zeta. Pomijając fakt złodziejskiej kwoty, chcę im to zabulić. Pytanie tylko - jak i gdzie? Do tej pory płaciłem wszystko przelewem korzystając z ebok.pl. Nie ma tam jednak żadnej "karnej" faktury. Czy mi ją dopiero przyślą? Czy może siedzieć cicho i się cieszyć, że ponad 6 paczek w suchym? Bardzo proszę i dziękuję z góry za pomoc :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-09-2009, 21:19   

Nie ma czegoś takiego jak kara i nigdy nie było.
Mogą Cię najwyżej poprosić o zwrot przyznanej zniżki (ale nie muszą!). Czekaj wiec cierpliwie na fakturę z dokładnym wyliczeniem ile za który miesiąc musisz dopłacić.
Płaci się normalnie przelewem na konto albo gotówką w siedzibie firmy.
  marekd@jabberpl.org
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 07-09-2009, 07:56   

Małe pytanko odnośnie tej "kary". Podpisałem umowę 30 sierpnia na dwie usługi z rabatem 20%. Na fakturze widnieje, że przyznano mi rabat 33zł z groszami względem cen standardowych. Czyli mam rozumieć, że jeżeli rozwiązałbym umowę pod koniec września będę musiał zapłacić im tylko te 33zł, tak?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-09-2009, 09:32   

Zasadniczo tak - tyle że obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia, jeśli pod koniec września napiszesz, że rezygnujesz umowa zostanie rozwiązana dopiero na koniec października (czyli wyjdzie że masz dopłacać za 2 miesiące).

Gdybyś zrezygnował dzisiaj możesz to zrobić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów (bo jeszcze nie minęło tych 10 dni przez które można się wycofać z umowy)
  marekd@jabberpl.org
 
michal49 
easy master

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 14-09-2009, 16:20   

A jak z rabatem na instalację? Też oddaje się różnicę?

Michał
 
 
Broadband 
Klikacz

Dołączył: 13 Wrz 2009
Posty: 13
Wysłany: 16-09-2009, 08:32   

Marek napisał/a:
Płaci się normalnie przelewem na konto albo gotówką w siedzibie firmy.

Kas w lokalnych biurach nie ma od sierpnia 2006 :(
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2009, 08:35   

Kas może nie być, nie są potrzebne, ale zgodnie z obowiązującym prawem każda firma świadcząca usługi w Polsce musi przyjmować należności w swojej siedzibie.
  marekd@jabberpl.org
 
damga 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 109
Wysłany: 16-09-2009, 12:26   

Podstawą do zapłacenia czegokolwiek jest faktura, więc póki jej nie wystawią, to nie musisz nic płacić, a oni nie mają prawa Cię o to ścigać.
 
 
michal49 
easy master

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 16-09-2009, 19:30   

W regulaminie jest jasno napisane, że kara powinna być zapłacona bez wezwania. Ja kiedyś tego nie zrobiłem i przyszło od razu wezwanie do zapłaty.

Michał
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2009, 20:16   

michal49, nie ma czegoś takiego jak kara to raz a dwa w Polsce obowiązuje takie prawo, że zawsze trzeba najpierw wystawić fakturę i nawet jeśli by taki regulamin istniał jako niezgodny z prawem nie mógł by obowiązywać.
  marekd@jabberpl.org
 
michal49 
easy master

Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 17-09-2009, 12:50   

Zgadzam się - powinni wystawić fakturę? Wtedy ja zapłaciłem, bo dowiedziałem się o tym dopiero, gdy przyszło wezwanie.

Nie wiem, czemu tak robią, że trzeba to płacić bez wezwania? Z ciekawości zobaczę wieczorem, czy wtedy dostałem fakturę czy po prostu informację, że muszę zapłacić. Jeśli to drugie, to ciekawe - jak to księgują? VATu nie płacą?

Michał
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: