Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello i gry online (jest źle, a nawet bardzo źle)

Czy na swoim chello masz podobny problem z grami online?
Cały czas
40%
 40%  [ 46 ]
Nigdy
33%
 33%  [ 38 ]
Zdaża się ale tylko w godzinach szczytu
25%
 25%  [ 29 ]
Głosowań: 113
Wszystkich Głosów: 113

Autor Wiadomość
Marcin27 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2009, 20:03   

Masz dokladnie te same objawy co ja. Po prostu co kilkanascie sekund sa gubione pakiety dlatego robi sie 0. Po chwili znowu idzie full speedem. Problem u mnie wystepuje od okolo 3 tygodni. Dzwonilem juz kilkukrotnie na infolinie, za kazdym razem udzielano mi wymijajacych odpowiedzi i czulem sie zbywany. Prosilem tez o kontakt z kierownikiem, niestety mimo zapewnien, ze do mnie oddzwoni (rzekomo nie bylo go wtedy na sali) nadal nikt sie ze mna nie skontaktowal. Jestem ciekawy czy jest ustawowo ustalony jakis maksymalny czas, w ktorym musza rozwiazac problem, bo chcialbym zainteresowac ta sprawa jakis urzad typu UOKiK.
 
 
Naits 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2009, 20:49   

dokładnie coś koło tego, ja obwiniam wakacje ale nigdy wcześniejsze nie objawiały sie tak
nagle tyle ludzi rzuciło się na internet, to by zapchali całkowicie w danym czasie
a tu czy w dzień czy w nocy nie ma znaczenia szarpie cały czas
do UPC nie warto dzwonić, więcej straci sie na telefon i nic konkretnego nie załatwi
chyba że przedłużenie cyrografu to z miłą chęcią zrobią bez owijania w bawełne
powiedzą że będą monitorować i tak pewnie zakończy sie ta rozmowa
Ostatnio zmieniony przez Naits 11-07-2009, 21:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marcin27 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2009, 20:58   

Mnie sie wydaje, ze jakis punkt dostepowy im szwankuje. Najzabawniejsze jest to, ze u moich rodzicow 400 metrow obok jest wszystko w porzadku. Widocznie jestem podpiety do innej "galezi". Najbardziej wkurza mnie fakt, ze nikt nie chce ruszyc du** aby to naprawic, a wszelkie proby kontaktu z UPC sa bezowocne. Olewka totalna z ich strony i to jest irytujace.
 
 
Naits 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2009, 21:04   

można spróbować sie dodzwonić i zgłosić awarie
wiadomo nie uwzględnią tego że od 3 tygodni nie działa tylko data zgłoszenia sie liczy
daje to potem możliwość dochodzenia swojego za nie działającą usługe
bo nie wiadomo w sumie kiedy to sie poprawi więc zniżka na abonamencie może być
_________________
 
 
Marcin27 
Klikacz

Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-07-2009, 21:15   

Tak jak mowisz, nie dziala juz prawie 3 tygodnie, usterke zglosilem 2 tygodnie temu. Wszystko jest udokumentowane na screenach. Powiedzieli, ze rzeczywiscie jest problem, ale mija 2 tygodnie i nikt tego nie naprawil. Probowalem sie dowiedziec kiedy problem zostanie rozwiazany, ale niestety nikt nie jest tam w stanie skontaktowac sie z dzialem monitoringu. Prosilem o telefon do dzialu monitoringu sieci - nikt nie chcial mi takowego podac. Ogolnie rece opadaja. Wydaje mi sie, ze przyzwoitosc nakazuje podac klientowi przyblizona date rozwiazania problemu.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-07-2009, 03:11   

Co to jest 2 czy 3 tygodnie, ja o przyzwoity internet "wlaczylem" z UPC bez mala pol roku :mrgreen:

Imo, pozostaje wam reklamowac usluge i domagac sie zwrotu czesci poniesionych kosztow.
To powinno dac im bardziej do myslenia niz samo zglaszanie im problemu, ktory to moga przeciez przez jakis okres najzwyczajniej ignorowac (bez wiekszych konsekwencji) z braku powiedzmy czasu. ;)
 
 
Naits 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12-07-2009, 13:49   



coś takiego wychodzi
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 13-07-2009, 15:59   

-skasowany-
 
 
Naits 
light master

Dołączył: 07 Kwi 2005
Posty: 118
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-07-2009, 22:08   

CePeU czy coś wiadomo ?
Bo sprawa jest coraz gorsza, problemy z pełnym ładowaniem stron
_________________
 
 
san0 
Klikacz

Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa, Wola
Wysłany: 03-08-2009, 15:11   

Zuwazylem pewna prawidlowosc. Jezeli routing jest przez "nl" serwery (nl-ams02a-rd1-ge-11-1.aorta.net), disconnecty, packet lossy oraz lagi wystepuja srednio co 20 minut. Jezeli natomiast routing jest przez serwery de-fra lagi i disconnecty znikaja.

Po dostaniu kolejnego mejla od automatu UPC oraz czwartkowych disconnectach, moj routing zmienil sie na de-fra i problem "prawie" zniknal. Nie jest juz tak bardzo uciazliwy. Jednakze, nl routing wraca tuz po polnocy :)
 
 
 
slawo 
easy master

Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 23
Wysłany: 03-08-2009, 23:48   

Witam.
Tez mam problemy z pingiem w grze Left 4 Dead. Od dluzszego czasu co kilka chwil w grze mialem kilku sekundowe zwiechy (Disconnecta odliczanie ale zaraz łaczylo ponownie i jakos dalo sie grac) ,ale od wczoraj zamiast tego nieustannie ping skacze z normalnego poziomu 30-50 ms do 500-1000 ms. Widze ze nie tylko ja mam problemy z tym. Czy Upc zamierza cos z tym zrobic? Moja lokalizacja to Warszawa - Wola. Dzwonic do nich widze nie ma sensu?
Pozdrawiam.

[ Dodano: 04-08-2009, 15:02 ]
Zadzwonilem dzisiaj do pomocy technicznej (czy jak im tam) i powiedzieli zebym zrobil testy przeslanym przez nich programem-WinMTR. I tak tez zrobilem przetestowalem ip serwerow. Mimo ze sie na tym nie znam wyglada wszystko ok :( , a podczas gry i tak mam okropne lagi. No nic wyslalem im i sie zobaczy.

[ Dodano: 04-08-2009, 15:15 ]
Sorry nie moge juz edytowac post na gorze . Jeszcze jedno pytanko w tym programie jakie powinienem ustawic ping size(bytes) w opcjach?

[ Dodano: 04-08-2009, 22:18 ]
aktualizacja ;) Zagralem dzis chwilke na jednym serwerze i o dziwo bylo calkiem ok pingi troche wyzsze niz wczesniej ale ciagle przyzwoite . Nie wiem moze to zalezy od lokalizacji tego serwera .
 
 
n0xx 
Klikacz

Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 17
Wysłany: 01-09-2009, 16:27   

A lossy jak byly tak sa.
Juz 3 miesiac z tym gownem jakos sobie radzic trzeba o_O
I caaaaaaałe 20% znizki- smiech na sali.

Ktos moze wie jaki tam maja problem tajemniczy w tym chello, ze kolejny miesiac mnie krew zalewa jak tylko do kompa musze usiasc ?
 
 
maxd 
Klikacz

Dołączył: 22 Sie 2006
Posty: 13
Wysłany: 06-09-2009, 21:23   

Znalazłem darmowe rozwiązanie dla problemu z rozłączaniem użytkowników chello w czasie potyczek w różnorakie gry sieciowe. Testowany na kilkugodzinnych sesjach w Race Driver Grid oraz EVE Online, działa perfekcyjnie. Jedynie gracze FPS nie będą w pełni zadowoleni, gdyż ping może być większy o ok 30ms niż podczas normalnego połączenia.

Metoda opisana poniżej nie wymaga instalacji żadnych programów i jest w 100% bezpłatna i bezpieczna. Całość zajmie nam od 2 do 5 minut i pozwala niemal od razu zacząć rozgrywkę sieciową.

Krótkie i ogólnikowe objaśnienie techniczne (nie czytać jak nie interesuje):
Całość polega na przekierowaniu całego ruchu z naszego komputera przez tunel (VPN). Zakończeniem tunelu jest serwer dedykowany zlokalizowany w Leaseweb (Holandia), którym zarządza ItsHidden.com. Połączenie miedzy naszym komputerem, a końcem tunelu jest szyfrowane 128 bitowym kluczem co zapewnia bezpieczeństwo przesyłanych danych oraz zapobiega ingerencji w jakość połączenia przez chello i ich dziwne regułki routingu/traffic shapingu itd. Po ustanowieniu połączenia przez VPN zakończenie tunelu staje się naszym wyjściem na świat.

Zaczynamy nasze małe HowTo:

1) Wchodzimy na stronę http://itshidden.com/ klikamy w przycisk z napisem "FREE" i podajemy jakieś wymyślone dane. Mail nie musi być prawdziwy, nie ma weryfikacji.

2) W zależności od systemu postępujemy zgodnie z instrukcjami pamiętając o podaniu w miejsce nazwa "użytkownika" i "hasło" swoich danych zgodnych z formularzem z punktu 1.
Windows XP: http://itshidden.com/Support/VPNXP.html
Vista: http://itshidden.com/Support/VPNVISTA.html

3) Ze względów bezpieczeństwa we właściwościach właśnie utworzonego połączenia w zakładce sieć, odznaczamy "udostępnianie plików i drukarek" i "klient sieci microsoft networks". Nie jest to nam potrzebne, a rozwiązuje niby już załatany problem opisany tu: http://www.gbetsis.com/po...hidden-com.html.

4) Na pulpicie mamy piękna ikonkę z napisem ItsHidden, klikamy na nią, podajemy nasze dane z punktu nr.1 i gramy.

5) Pamiętajmy o odłączeniu się od VPN'a po zakończonej sesji w dowolna grę sieciową. Obok systemowego zegarka mamy ikonkę aktywnego połączenia, klikamy na nią prawym przyciskiem myszki i wciskamy "Odłącz". To zaoszczędzi nam sporo nerwów i pytań "czemu internet działa tak wolno!?" (wystarczająco szybko do wygodnej gry ;) ).

---

To tyle, miłej gry. Ja wracam do miażdżenia swoim masakrycznym skillem zawodników w Race Driver Grid. ;)
 
 
n0xx 
Klikacz

Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 17
Wysłany: 06-09-2009, 23:37   

niestety u mnie ten patent nie dziala, jedynie co widac to ping ktory podskoczyl do 65.
A lossy nadal co chwile sie pojawiaja.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-09-2009, 07:59   

Grałem w kilkanascie gier online głównie MMORPG i nigdy nie miałem problemów z rozłaczaniem,ostatnio np w WOW-a i AION :) Wiec i tym razem nie kumam problemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: