Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Słup TPSA na mojej posesji
Autor Wiadomość
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 22-12-2006, 19:47   Słup TPSA na mojej posesji

A wiec podczas zakładania mi telefonu jakieś 10 lat temu TPSA postawiłą mi słup (zresztą ten słup stał tam już dobre kilka lat przed podpięciem telefonu) w ogóródku, na tym to słupie są kable telefoniczne. Z tym ze słup stoji na mojej własnej prywatnej przestrzeni, a nie mam z niego żadnych korzysći. Czy moge żądąć od TPSA czegoś za dzierżawe tego kawałka ziemi na której stoji słup. W razie odmowy mógłbym zagozić wykopaniem słupa i odcięciem telefonu połowie ulicy. Z tym ze na tym słupie też jest kabel UPC wiec sam bym neta stracił :) Jak uważacie jak zażądam za darmoche najszybszego neo, to jest szansa że sie zgodzą czy nie bardzo ?
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 22-12-2006, 20:46   

Próbować zawsze można, ale nie liczyłbym na wiele, co do słupa to nie możesz nic zrobić, jest własnością TPSA i kupując grunt razem z nim ( a musiałeś mieć to w akcie notarialnym) zgodziłeś sie na to.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2006, 01:39   

Cytat:
Z tym ze słup stoji na mojej własnej prywatnej przestrzeni, a nie mam z niego żadnych korzysći. Czy moge żądąć od TPSA czegoś za dzierżawe tego kawałka ziemi na której stoji słup. W razie odmowy mógłbym zagozić wykopaniem słupa i odcięciem telefonu połowie ulicy. Z tym ze na tym słupie też jest kabel UPC wiec sam bym neta stracił :) Jak uważacie jak zażądam za darmoche najszybszego neo, to jest szansa że sie zgodzą czy nie bardzo ?
nie tak dawno temu po jakiejś awarii kabli monterzy z tepsy postanowili puścić tymczasowo kable przez mój kanał burzowy (rury średnicy 15cm położone przez całą długość ogrodu - 20metrów) zgodziliśmy się tymczasowe podłączenie w ten sposób jednego telefonu - naszego własnego, jak się okazało położyli cały gruby kabel, zażądaliśmy wówczas normalne stawki takiej jak oni sami żądają dzierżawę studzienek (to dużo wyższa kwota niż abonament telefoniczny), podaliśmy termin do którego jeśli nie podpiszą normalnej umowy na dzierżawę miejsca pod te na dziko położone kable odetniemy je, termin minął nie zapłacili, mamy kilka kilo miedzi więcej o oni musieli wykopać normalne legalne studzienki i kanały do okoła domu.
Myślę że powinieneś zrobić tak samo, dać termin do którego mają podpisać normalną umowę na dzierżawę terenu pod ten na dziko postawiony słup (np według stawek jakie płacą firmy reklamowe za postawienie słupa w twojej okolicy - będzie ze 100zł/mieś albo i więcej) w końcu biorą bardzo dużo pieniędzy od ludzi za utrzymanie linii (podobno 36zł od łebka), jak nie podpiszą normalnej umowy i nie zapłacą bierzesz drabinę i obcinasz kable (jak na słupie wiszą też inne rzeczy nie musisz go zaraz wykopywać).

Ale ostrzegam to jest taka firma że będą woleli ciągnąć linie do okoła po znacznie wyższych kosztach niż zapłacić to co słusznie się tobie należy (ale to już ich wybór).
  marekd@jabberpl.org
 
Hextor 
easy master

Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 40
Wysłany: 23-12-2006, 11:45   

Na początku kupiłem działke (a raczej moji dziadkowie, bo mnie wtedy jeszcze na świecie nie było), później jak już dom był gotowy (jakieś 18-20) lat temu postawili taki drewniany słup bo mieli telefony zakładać, jednakże jakieś 10 lat temu przy zakładaniu telefonu wykopali ten słup, wkopali nowy betonowy i podpieli telefon.

Obiciąć zawsze mogę kable, tylko że do mnie tym samym słupem idze kabel UPC, a nie chce bez neta zostać. A pozatym dużego wyboru by nie mieli wrazie odcięcia kabli musieli by postawić słup u kogoś innego na posjeji a przecież ta osoba też by mogła zarządać opłaty.
 
 
kubakj 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 46
Wysłany: 23-12-2006, 21:43   

Samemu mozna odciac, ale jak ktos w tym czasie dostanie ataku serca, nie wezwie pogotowia, a potem umrze, to juz posiedzisz dlugo.

Kiedys ktos juz tak odlaczyl szpital. Generalnie to w Polsce prawo jest do dupy. Nie mozna wcale usunac slupow telefonicznych i elektrycznych z wlasnej dzialki.


Jak polecaja prawnicy, to lepiej jakby ten słup "sam sie przewrocil od wiatru zrywajac linie i juz by nie nadawal sie do trzymania w powietrzu tych linii". Wtedy przyjada monterzy stawiac nowy, a wtedy zarzadac umowy na postawienia slupa - nie beda mieli i tym samym nie postawia slupa na twojej posesji, a jak beda sie upierac, to wezwac policje.
 
 
Grzechu 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 127
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-12-2006, 22:42   

Z tego co ja słyszałem i czytałem o bojach ludzi np. z zakładami energetycznymi o wynagrodzenie za korzystanie przez nie z nieruchomości osób prywatnych to pewnie bez pozwu i dobrego adwokata się nie obejdzie. Raczej nikt ci złamanego grosza bez wyroku nie zapłaci, po prostu taka jest Polska.
 
 
Marta 
Klikacz

Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: 03-08-2009, 14:47   

Witajcie!!!!!!!!!!!!
Na mojej działce obecnie znajdujesię 5 słupów TP SA. Są linie na 3 słupach (nie użytkowane). na jednym ze słópów wisi stara zardzewiała skrzynka i porozrywane, zwisające kable na moich drzewach słópach znajduje się nowsza pklastikowa skrzynka, która ciągle się otwiera. Co prawda był już pracownik działu technicznego i ja docisną młotkiem co nie dało większych efektów. Stwierdził że tzeba usunąć linie, ale nie będzie to takie proste, ponieważ 7 osób jest połączonych do mojej skrzynki. Miałam czekać na telefon z centrali. Czkam już 2 mieiące. Napisałam pismo do centrali. Nadal nic. Poradzicie co mam zrobić aby słupy zostały usunięte lub wydziererżawione przez TP SA. Czekam na odpowiedź
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-08-2009, 19:49   

Jeśli się da któreś/któryś ze słupów podkopać w taki sposób aby przewrócił(y) się nie niszcząc niczego na działce to w taki sposób go/je zlikwidować. (należy go przy tym przywiązać w którymś kierunku minimum 2 mocnymi linami aby nie spadł komuś na głowę).
Jeśli nie idzie samodzielnie zlikwidować słupów to zlikwidować chociaż skrzynki zazwyczaj do oderwania ich powinien starczyć solidny łom, można sobie pomóc też piłką do metalu.
Powinien ktoś się pojawić aby złom zabrać - zwłaszcza jeśli przez ludzi którzy w ten sposób zostali pozbawienie tlefonu zostanie złożona reklamacja.
A jak nie to po jakimś czasie sprzedać porzucony złom samodzielnie. Po daniu lokalnego ogłoszenia typu oddam za darmo na słupy też się jacyś chętni powinni znaleźć.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 04-08-2009, 17:35   

Tylko zanim się te słupy zacznie samemu likwidować, należy mieć 100% pewności, że zostały postawione nielegalnie.
_________________
 
 
Marta 
Klikacz

Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 2
Wysłany: 04-08-2009, 21:42   

Jak mogę sprawdzić czy słupy są legalne. Dostałam posesje w spadku. Dziadkowie nie żyją. A ci co żyja nic nie wiedzą. W akcie notarialnym niema wzmianki o słupach i na mapce też ich niema. :? :Dziękuje i czekam na radę
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-08-2009, 23:15   

Cytat:
W akcie notarialnym niema wzmianki o słupach i na mapce też ich niema.
Czyli nielegalne.

Dla pewności można wystawić im rachunek i wezwanie do zapłaty z konkretnym terminem (np 14 dni) - jeśli była jakaś umowa między Twoimi dziadkami a telkomunikacją dotycząca nieodpłatnego użyczenia terenu to się na nią powołają jeśli nie można się słupów pozbyć.
  marekd@jabberpl.org
 
Eurogwarant 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 1
Wysłany: 26-01-2012, 21:22   

Nasza firma "Eurogwarant" pomaga uzyskać wynagrodzenie/odszkodowanie za służebność przesyłu, bezumowne korzystanie z nieruchomości, obniżenie wartości nieruchomości (jeśli na Państwa terenie zostały umieszone instalacje elektryczne, słupy, gazociągi, wodociągi lub kable). Możemy sfinansowac całą sprawe (biegłych, opłate sądową od pozwu, koszty adwokackie, egzekucyjne itp.) i rozliczyć się z Państwem po otrzymaniu odszkodowania. Kontakt tel. 501 097 276
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 26-01-2012, 23:23   

Eurogwarant napisał/a:
Nasza firma "Eurogwarant" pomaga uzyskać wynagrodzenie/odszkodowanie za służebność przesyłu, bezumowne korzystanie z nieruchomości, obniżenie wartości nieruchomości (jeśli na Państwa terenie zostały umieszone instalacje elektryczne, słupy, gazociągi, wodociągi lub kable). Możemy sfinansowac całą sprawe (biegłych, opłate sądową od pozwu, koszty adwokackie, egzekucyjne itp.) i rozliczyć się z Państwem po otrzymaniu odszkodowania. Kontakt tel. 501 097 276
Ile kosztuje ta przyjemność? Macie wzór umowy do wglądu?
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 22-02-2012, 14:39   

Eurogwarant napisał/a:
Możemy sfinansowac całą sprawe (biegłych, opłate sądową od pozwu, koszty adwokackie, egzekucyjne itp.) i rozliczyć się z Państwem po otrzymaniu odszkodowania.

Myślę że w takiej sytuacji jeszcze trzeba będzie dopłacić:)
 
 
budry 
plus master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 433
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-02-2012, 00:00   

Eurogwarant, TO SPAMER :cry:
_________________
 
  budry
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: