Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello, Kraków, Prądnik Biały....Instalować czy nie?
Autor Wiadomość
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 11-12-2004, 20:48   chello, Kraków, Prądnik Biały....Instalować czy nie?

Witam serdecznie!
Puki co jestem użytkownikiem pewnej sieci osiedlowej (brak limitów, nie blokowane p2p), ale że jestem z niej raczej średnio zadowolony, nie wspominająć już o szybkości (128kbit/s) mam zamiar przejść do chello light. Dostałem gwarancję od Pana, który miałby mi zakładać łącze, że w okresie kilku następnych dni opcja ta przyspieszy do 512kbit/s i limit zostanie powiększony do 15 GB. Cena wydała mi sie atrakcyjna. Teraz moje pytanie : czy jest ktoś z Krakowa, a najlepiej z Prądnika Białego i posiada łącze chello? Jak tak, to jak wygląda u nas sprawa awaryjności, transferów, a co najważniejsze :twisted: programów p2p? Wszelkie odpowiedzi będą mi bardzo pomocne, albo się zdecyduję na chello, albo powiem im "dziękuję" ;)
 
 
Knedels
Klikacz

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2004, 21:46   

Cze ziomu :) wprawdzie nie jestem z bialego bo z czerwonego ale w koncu jestesmy sasiadami:)
Mam chello classic 1.5Mbps dlatego wypowiem sie tylko co do awaryjnosci. Jestem szcesliwym posiadaczem chello od jakiegos roku i niezdazylo sie zeby byla nawet jedna awaria :shock: .Jak faktycznie maja zwiekszyc transfer na 512 to bier.Sam zaczynalem od 512 potem zwiekszyli na 768 i teraz na 1.5Mbps 8) Transferki powinienes miec ok 40Kbps (p2p) -przynajmniej u mnie takie byly:) A zreszta teraz jest promocja i masz 3miechy po 1 zlotoweczce :) Pozdrowionka...
 
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 11-12-2004, 21:52   

Knedels napisał/a:
Cze ziomu :) wprawdzie nie jestem z bialego bo z czerwonego ale w koncu jestesmy sasiadami:)
Mam chello classic 1.5Mbps dlatego wypowiem sie tylko co do awarji. Jestem szcesliwym posiadaczem chello od jakiegos roku i niezdazylo sie zeby byla nawet jedna awaria :shock: .Jak faktycznie maja zwiekszyc transfer na 512 to bier.Sam zaczynalem od 512 potem zwiekszyli na 768 i teraz na 1.5Mbps 8) Transferki powinienes miec ok 40Kbps (p2p) -przynajmniej u mnie takie byly:) A zreszta teraz jest promocja i masz 3miechy po 1 zlotoweczce :) Pozdrowionka...

Witam sąsiada :]
Dzięki za odpowiedź! Najważniejszą kwestią dla mnie jest blokowanie p2p, mam rozumieć, że u Was na Czerwonym nie blokują? Spoko, może u nas jest podobnie. Pozdro!
 
 
Knedels
Klikacz

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-12-2004, 22:09   

Spróbowali by :lol: A tak poważnie to nie blokuja.Pozdrowionka...
 
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 11-12-2004, 22:32   

Siemanko podłanczaj i nie zastanawiaj sie :D
_________________
 
 
arcu
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2004
Posty: 11
Skąd: Kraków PB
Wysłany: 12-12-2004, 12:59   

Tak. Ja jestem z Pradnika Białego, a konkretnie z Siewnej.
Mam chello Clasic 1.5Mbps i transfery rzędu 170-180kB/s.
Internet mam od 4 dni dopiero, ale nie spotkałem się, by cokolwiek było zablokowane. Ogólnie jestem zadowolony, ubolewam jedynie nad brakiem stałego IP.

Pozdrawiam
_________________
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 12-12-2004, 15:52   

arcu napisał/a:
Tak. Ja jestem z Pradnika Białego, a konkretnie z Siewnej.
Mam chello Clasic 1.5Mbps i transfery rzędu 170-180kB/s.
Internet mam od 4 dni dopiero, ale nie spotkałem się, by cokolwiek było zablokowane. Ogólnie jestem zadowolony

Pozdrawiam

Witam!
Ja również mieszkam na Siewnej. Sprawdzałeś już może programy p2p? Najlepiej torrent pod względem transferów w dzień i ewentualnie w nocy?
Cytat:

ubolewam jedynie nad brakiem stałego IP.

Hmm o tym nie wiedziałem, dzięki za info

Pozdrawiam!
 
 
arcu
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2004
Posty: 11
Skąd: Kraków PB
Wysłany: 13-12-2004, 14:07   

Majkel_rs4 napisał/a:

Witam!
Ja również mieszkam na Siewnej. Sprawdzałeś już może programy p2p? Najlepiej torrent pod względem transferów w dzień i ewentualnie w nocy?


Witaj.
Tak, programy p2p sprawdzone. Ogolnie transfery nie sa zadowalajace, poki co, nie uzyskalem wiecej niz 30-40kB/s, ale... potrafi sciagac kilka plikow jednoczesnie z takimi transferami przez co wnioskuje, ze ludzie maja wolne transfery na uploadzie, bo przeciez obecnie prawie kazdy ma łącze asymetryczne (upload kilka razy wolniejszy od downloadu), więc to oni ograniczaja transfer sciaganego pliku przez p2p.

W dzien, w nocy - bez znaczenia - transfery te same i sa bliskie max, przez co jestem pod wrazeniem i zdumiewa mnie ich siec szkieletowa.

Majkel_rs4 napisał/a:

Hmm o tym nie wiedziałem, dzięki za info


Ja tez nie wiedzialem i sie pozniej bardzo rozczarowalem.
A najgorsze jest to, ze nadal probuje znalezc info o tym na ich komercyjnych stronach.
Znajomy ma chello light i zobaczylem publiczne IP, wiec do glowy mi nie przyszlo, ze moze byc dynamiczne.

Różne pogłoski rozchodzace w sieci nt. chello sa falszywe, a mianowicie się dowiedzialem z UPC, że:
Łącze można dzielić, ale tylko w obrębie mieszkania.
Postawienie serwera jest mozliwe, jedynie, aby nie był komercyjny.
Ogólnie łącze możesz wykorzystywac w dowolny sposob, abyś jedynie nie czerpał z niego korzysci finansowych, ani jakkolwiek naruszał prawo.

Pozdrawiam.
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-12-2004, 15:27   

arcu napisał/a:
Znajomy ma chello light i zobaczylem publiczne IP, wiec do glowy mi nie przyszlo, ze moze byc dynamiczne.
Przecież neo+ też ma publiczne IP, a jest ono dynamiczne :)
Podejrzewam, że nie skojarzyłeś tego faktu.
PS: na stronie chellopl.one.pl jest w porównaniu łączy zaznaczone, że jest IP dynamiczny.
arcu napisał/a:
Różne pogłoski rozchodzace w sieci nt. chello sa falszywe, a mianowicie się dowiedzialem z UPC, że:
Łącze można dzielić, ale tylko w obrębie mieszkania.
Postawienie serwera jest mozliwe, jedynie, aby nie był komercyjny.
Ogólnie łącze możesz wykorzystywac w dowolny sposob, abyś jedynie nie czerpał z niego korzysci finansowych, ani jakkolwiek naruszał prawo.

Łącze można podzielić w obrębie mieszkania o ile ma się chello plus. W pozostałych jest to niezgodne z regulaminem.
Z 2 następnych zdań wynika jedno - z serwera komercyjnego (gdzie świadczysz usługi innym) czerpiesz korzyści.

Jacek
 
 
arcu
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2004
Posty: 11
Skąd: Kraków PB
Wysłany: 13-12-2004, 18:28   

Jacek napisał/a:
Łącze można podzielić w obrębie mieszkania o ile ma się chello plus. W pozostałych jest to niezgodne z regulaminem.
Z 2 następnych zdań wynika jedno - z serwera komercyjnego (gdzie świadczysz usługi innym) czerpiesz korzyści.



A to ciekawe, w jaki sposob czerpie korzysci udostepniajac znajomemu plik przez www, czy tez ftp, czy tez postawienie sesji ircowej??
Czytaj ze zrozumieniem: korzyści _FINANSOWYCH_.
Nie sądze, aby automagicznym sposobem, przez to, ze zalozylem do wlasnych potrzeb serwerek, wpływały do mnie pieniadze na konto bankowe, ktorego nikomu nie podałem.
Co innego, jakbym założył na tym serwerze stronę www mojej firmy, lub udzielał wszelakich usług, typu hosting np. Wtedy owszem, jest to niezgodne z regulaminem.


Łącze można podzielić także dla chello classic.
Internet zakładałem kilka dni temu, więc mam raczej świeższe informacje od Twoich. Może kiedyś, za czasów 512kbps dla chello classic, to może i tak było, jak piszesz.

Owszem, neo ma dynamiczne IP, ale majac na uwadze konkurencje, jakim jest autocom, dlatego wlasnie nie spodziewałem się tego od UPC.
_________________
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-12-2004, 20:51   

arcu napisał/a:
A to ciekawe, w jaki sposob czerpie korzysci udostepniajac znajomemu plik przez www, czy tez ftp, czy tez postawienie sesji ircowej??
Czytaj ze zrozumieniem: korzyści _FINANSOWYCH_.

To nie jest serwer komercyjny, tylko prywatny. A o takim właśnie pisałeś. A co do korzyśli finansowych, to do nich się odnosiłem odpisując na konkretny fragment.
PS: sesja ircowa nie jest serwerem. Jest to stałe połączenie klienta irc z serwerem (ale już istniejącym serwerem). Co innego, jeśli stawiasz serwer irc w domu.
arcu napisał/a:

Co innego, jakbym założył na tym serwerze stronę www mojej firmy, lub udzielał wszelakich usług, typu hosting np. Wtedy owszem, jest to niezgodne z regulaminem.

I to właśnie jest serwer komercyjny o którym wcześniej pisałeś.
arcu napisał/a:

Łącze można podzielić także dla chello classic.
Internet zakładałem kilka dni temu, więc mam raczej świeższe informacje od Twoich.

A możesz podać oficjalne źródło, że chello classic można podzielić? Ja nie neguje, że coś się mogło zmienić, ale regulamin przewidują podział tylko chello plus (z tego co wiem, to regulamin się nie zmienił).
arcu napisał/a:
Może kiedyś, za czasów 512kbps dla chello classic, to może i tak było, jak piszesz.

Żeby nie było nieporozumień: http://pomoc.upc.com.pl/n..._techniczne.pdf <- na tym dokumencie opieram się.

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: