Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Torrenty - Nurtujące pytania
Autor Wiadomość
realkibic 
Klikacz

Dołączył: 17 Lut 2007
Posty: 4
Wysłany: 23-05-2009, 14:50   Torrenty - Nurtujące pytania

Witam. Na wstępie prosze o nie zamykanie i kasowanie tego tematu. Przeczesałem całe forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, znalazłem wiele rad jednak dalej mam wątpliwości. No więc od początku. Kilka miesięcyt temu założyłem sobie 10 Mb w UPC. Pierwszy tydzien na torrentach był świetny, dobre transfery, dobra szybkość podłączania się.Jednak od dłuższego czasu jest tak iż torrenty bardzo długo łączą się z seedami/peerami , bardzo powoli rozpędza sie transfer w pobieraniu itp... Stało się tak co ciekawe z dnia na dzien, i tak juz jest do teraz. No i tu moje pytanie , co sie stało ?? Czego nie moge pobierać pełną prędkością albo chociaż 2/3 predkosci łącza jakie posiadam ? Przykładowo, ściągajac dystrybucje linuxa mając bardzo dużo źródeł transfer szedł kilkanaście minut 20-30 kb/s , następnie dochodzi do 150 kb/s i zazwyczaj tak sie utrzymuje, bardzo rzadko bywa tak, że dochodzi do 300-400 kb/s, jak jest 700-800 kb/s to święto.Co to ma znaczyć ? Kiedyś pobierało mi ciągle 600-700 kb/s i byłem zadowolony, teraz średnia prędkość to 100-200 kb/s .... na łączu 10 Mb , parodia. Od razu dodam, że nie posiadam żadnego firewalla ani routera. Mam Windowsa XP Sp2 i odblokowany limit połączeń. Używam uTorrenta i skonfigurowałem go tak jak podawano w przykładach najlepszych konfiguracji dla 10Mb na forum. Próbowałem także róże trackery , publiczne , polishtrackery i prędkości są takie jak opisałem wcześniej.U znajomego na łączu 4Mb torrenty łączą sie błyskawicznie, a maksymalna prędkość osiągnieta jest po 1-2 minutach .... Czuje się zawiedziony i za razem oszukany. Bo mając 10Mb maksymalne transfery osiągam ściągająć programy ze stron WWW, natomiast torrenty i różnego rodzaju programy p2p chodzą jak na łączu 2-3 Mb.Proszę o pomoc, może jakieś rady, może jest coś co przeoczyłem - tego nie wykluczam.Pozdrawiam.
 
 
Icemen 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 199
Wysłany: 23-05-2009, 16:51   

sprawdź czy nie masz jakiegoś syfu Ad-Aware i zresetuj mówisz ze masz ilość połączeń w XP odblokowana ustaw na 500
sciagniej plik z Test >>>> oczywiście zero obciążenia kompa ściąganiem innym jak to nie pomoże zadzwoń na info linie i połącz się do działu tech powiedz ze ci prawie net nie chodzi ze osiągasz max jak piszesz 100-200 kb/s
zapewne każą ci sprawdzić ten sam link i zapytają czy masz ruter pisałeś ze nie masz i odadza do monitoringu powiano się poprawić jak nie znowu zadzwoń do niech :) Test >>>>
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 26-05-2009, 07:26   Re: Torrenty - Nurtujące pytania

realkibic napisał/a:
Od razu dodam, że nie posiadam żadnego firewalla ani routera.


To źle. Firewall jest akurat potrzebny, nieważne jakiego systemu się używa. Akurat jak się ma router z wbudowanym firewallem to w systemie już nie trzeba instalować dodatkowego, ale przy bezpośrednim połączeniu z modemem warto się w jakiegoś zaopatrzyć (jest dużo darmowych i Open Source programów pod Windows), tylko odpowiednio go skonfigurować, żeby przepuszczał ruch BitTorrent na odpowiednim porcie jaki ustawiłeś w kliencie, a odrzucał wszystko inne co się dobija z Internetu.
Warto także zainstalować SP3 do XP i na bieżąco aktualizować system i oprogramowanie.
Potem zastosuj się do rad kolegi, czyli zobacz czy coś Ci nie zapycha łącza (są do tego odpowiednie programy ale najskuteczniejszy będzie jakiś sniffer, bo pokaże cały ruch) i czy ogólna prędkość łącza nie zwolniła.
 
 
Icemen 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 199
Wysłany: 26-05-2009, 18:06   

możesz zainstalować http://www.netlimiter.com/download.php NetLimiter 2 Monitor wersje darmowa co prawda niema opcji zadurzo w porównaniu do wersji płatnej ale wystarczy pokaze ci cały ruch w sieci na komputerze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: