Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Boty
Autor Wiadomość
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 22-05-2009, 22:42   Boty

Proponuje dać jakiś bardziej "zaszumiony" obrazek przy rejestracji bo co jakiś czas (jak dziś) boty robią niezły burdel na forum.
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2009, 23:29   

Najlepiej takie kotki co kiedyś były na Rapidshare ;)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2009, 23:56   

obrazki ogolnie slabe myslalem njakims zadaniu do rozwiazania. Typu : ile to jest 15 na trzy albo ile to jest 6 z osmiu. Bot nie bedzie wiedzial o jakie dzialania chodzi a czlowiek latwo policzy. Tylko m internet naprawia bo nie bede sie bawil przez telefon.
  marekd@jabberpl.org
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2009, 00:27   

Niezła myśl , może wtedy bedzie spokojnie:)
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 23-05-2009, 01:15   

Wymiana samych obrazkow (grafik) moze nie wystarczyc, nie pamiatam jak to jest zrobione na przemo ale wystarczy wejsc na ich support (forum), od groma tam modyfikacji dla kodow graficznych...

Swoja droga skoro wiadomo, ze taki "Mazzurbaf" to bot, nie lepiej dla forum usunac takie konto wraz z jego postami? Obecnie niezly smietnik sie zrobil przez te reklamy :roll:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2009, 08:23   

ja nie mam uprawnien do kasowania calych kont
  marekd@jabberpl.org
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2009, 20:15   

Od mniej więcej 17 maja zostały podjęte próby mające na celu powstrzymanie robotów. Po kolejnych zmianach mogę stwierdzić, że jest już bardzo dobrze.

Szum na obrazkach niczego nie zmienia - roboty są do tego przyzwyczajone i doskonale sobie z tym radzą. Działania matematyczne już są "mocniejsze", ale:
- też da się je zaprogramować (słowa kluczowe "na", "i", "przez", "razy", "bez", "mniej", "plus")
- są bardzo dużym utrudnieniem dla człowieka (pomijam już kwestię znajomości matematyki).

W między czasie większość postów spamowych i kont została pokasowana. Jeśli jeszcze jakieś zauważycie - dajcie znać.

PS: a ja pisząc tą wiadomość jeszcze jeden hak na roboty znalazłem (zupełnie przypadkowo). I to zabezpieczenie też zaraz dodam (przeźroczyste dla człowieka), bardzo trudne dla robota.
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 27-05-2009, 21:15   

najlepiej to jest zrobic ze sa na przemian np cyfry czerwone z czarnymi i przepisujesz tylko czarne dajmy na to.
oczywiscie paleta barw dowolna, moga byc wszystkie inne i kolor ktory mamy przepisywac losowy.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-05-2009, 21:17   

Jako ciekawostka: przez 10 ostatnich dni próbowało zarejestrować się na forum 3568 robotów. Tylko 3 się to udało (ale to było w trakcie poprawiania ochrony).

A w ciągu ostatnich 120 dni było 32079 prób rejestrowania się robotów (ilu się udało, tego nie wiem, bo konta są systematycznie kasowane) :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-05-2009, 22:21   

Zabezpiecznie nie musi być trudne, byle by było nietypowe, nikomu nie będzie się chciało pisać bota specjalnie dla jednego forum bo szybciej pozakładał by sobie na nim konta ręcznie.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: