Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualizacje gier i programów
Autor Wiadomość
primko 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 24-04-2009, 13:27   Aktualizacje gier i programów

Witam. Mój problem to aktualizacje wszelkich gier i programów. Otóż dla przykładu gry MMO mają częste aktualizacje, które są niezbędne do gry. Ostatnio chciałem sobie zagrać w Cabal Online, ale nie było to możliwe, bo potrzebna była aktualizacja. Dzisiaj nawet, gdy chciałem odpalić Red Orchestra, to też nie mogłem pograć, bo Steam wymagał aktualizacji... . Jest jeszcze parę rzeczy, z którymi mam problem, mianowicie: Xfire, CrossFire a nawet program chello Info. Mój router to Netgear WPN 824v2. Jeśli miał ktoś podobny problem, albo wie jak go rozwiązać to byłbym wdzięczny.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-04-2009, 16:03   

No, ale co konkretnie masz za problem? Nie możesz zrobić tych aktualizacji? Jakieś błędy masz? Może akurat serwery były przeciążone? Napisz jakieś konkrety z czym masz dokładnie problem.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-04-2009, 17:32   

Ruter nie ma tutaj nic do rzeczy.
Przedewszystkim podaj adresów z których to ściągasz i jakiego typu błędy występują (nie można się połączyć, zrywa połączenia, niska prędkość, jakieś przekłamania przy ściąganiu ?)

Z czasów gdy ja grałem w tego typu gry i chciałem sobie co kilka dni potestować co nowego się pojawiło pamiętam tylko błędy, że ktoś coś w takiej deweloperskiej wersji skopał i się przez to całość sypała albo wręcz nie chciało się kompilować czy nawet brakowało jakiś plików na SVNie - czyli typowe rzeczy które występują gdy nie chce sie czekać kilku miesięcy na oficjalną wersję.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-04-2009, 17:41   

Co do samego Steama to na samym początku jak wszedł rzeczywiście były problemy, że aktualizacje się przerywały, czy w ogóle nie mogły się rozpocząć, bo serwer był zajęty. Ale po jakimś czasie to poprawili i potem działało dobrze, chociaż nie wiem jak jest ostatnio, bo dawno temu nie grałem w ich gry.

Co do SVN-a to ostatnio się z tym męczyłem z kompilacją OpenWRT z trunka, bo ciągle coś było nie tak, jednak na szczęście wszystko, po kilku dniach i aktualizacjach, zaczęło działać jak należy i skompilowałem sobie to co chciałem.
 
 
robusio 
easy master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 22
Skąd: wa-wa
Wysłany: 25-04-2009, 11:04   

Wiec, jesli chodzi o Cabala Online to musisz sie zaopatrzyc w ostatnia wersje, (Europe, wersja oczywiscie), a update sciagasz w ten sposob: instalujesz gre uruchamiasz pierwszy raz, wychodzisz, sprawdzasz podfolder: "X:\...\Games-Masters.com\CABAL Online (Europe)\launcher\update" , czy jest link do torrenta ostatnia aktualizacja to : "update_430.dat", jak nie ma to uruchom cabala jeszcze raz powinien sie pojawic, innych starych aktualizacji nie sciagaj nie ma sensu :) , potem jak juz masz akualizacje ostatnia kopiujesz do wyzej wymienionego podwolderu,( ....\update\), klikasz prawym klawiszem myszy na wlasciwosci i zaznacz atrybut tylko do odczytu, po ponownym uruchomieniu cabala aktualizacja powinna sie zainstalowac!
Jezeli chodzi o Xfire to w opcjach zmien sobie ustawienia predkosci pobierania plikow,
Powodzenia :mrgreen:
 
 
primko 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 25-04-2009, 11:56   

Więc tak, jeśli chcecie konkrety:

Cabal Online - W dolnym rogu pisze: "downloading essential components", ale nic nie idzie. Potem pisze w tym samym miejscu: "fail to download server information. restart launcher pl" i tak w nieskończoność.

robusio -> Sęk w tym, że nie mam czegoś takiego jak "update" w folderze launcher. Są tylko dwa pliczki o rozmiarze 1kb pod nazwami update.1st i update.2nd . Uruchomiłem ponownie to i dalej nic.

Revo Uninstaller - Na dole odkąd tylko pamiętam mam: "Błąd: Nie sprawdzono czy pojawiła się nowsze wersja - brak połączenia z siecią".

Xfire - Nie wiem jak, ale dziś się zaktualizowało. Nigdy wcześniej tego nie było :shock:

Steam - "Updating Steam..." i tak cały czas... nawet nie drgnie.

chello Info - "Nie można pobrać szczegółowych informacji. Problemy te są związane z błędami na stronie licznika lub konfiguracja firewalla uniemożliwia pobieranie informacji" - Tylko, że ja nie mam firewalla...

Jak coś to proszę mnie pytać o konkrety. Chciałbym, aby w końcu to działało.
Ostatnio zmieniony przez primko 25-04-2009, 12:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robusio 
easy master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 22
Skąd: wa-wa
Wysłany: 25-04-2009, 12:10   

primko napisał/a:

Cabal Online - W dolnym rogu pisze: "downloading essential components", ale nic nie idzie. Potem pisze w tym samym miejscu: "fail to download server information. restart launcher pl" i tak w nieskończoność.

robusio -> Sęk w tym, że nie mam czegoś takiego jak "update" w folderze launcher. Są tylko dwa pliczki o rozmiarze 1kb pod nazwami update.1st i update.2nd . Uruchomiłem ponownie to i dalej nic.


Wiec jesli chodzi o "esential components" to powinno Tobie sie na poczatku zaraz sciagnac automatycznie, moze firewall blokuje, po tej aktualizacji dopiero nastepuje wlasciwa!!!

a podfolder powinien byc "....\update\" w folderze "launcher" czyli "X:\....\launcher\update\"!!!

lecz jesli nie dziala ci aktualizacja to nie zobaczysz raczej tego folderu,
(moze stara wersja cabala, nie wiem :?: ) :roll:
 
 
primko 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 25-04-2009, 12:26   

robusio napisał/a:
Wiec jesli chodzi o "esential components" to powinno Tobie sie na poczatku zaraz sciagnac automatycznie, moze firewall blokuje, po tej aktualizacji dopiero nastepuje wlasciwa!!!

a podfolder powinien byc "....\update\" w folderze "launcher" czyli "X:\....\launcher\update\"!!!

lecz jesli nie dziala ci aktualizacja to nie zobaczysz raczej tego folderu,
(moze stara wersja cabala, nie wiem :?: ) :roll:


Jak już mówiłem - nie posiadam firewalla ;) I również nie mam tam takiego folderu. Czy stara wersja? Mój kolega ma identyczną i jemu chodzi bez żadnego zarzutu(tylko, że on ma internet z Netii)
 
 
robusio 
easy master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 22
Skąd: wa-wa
Wysłany: 25-04-2009, 12:31   

Na "routerach" niestety sie nie znam, moze kto inny pomoze :?:
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 25-04-2009, 17:08   

primko, w routerze masz firewalla. ;-) Może otwórz i przekieruj na swój komputer odpowiednie porty? W ogóle skonfiguruj go jeszcze raz, bo z tego co piszesz to pewnie nigdy tego nie robiłeś.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to w instrukcji obsługi routera jest wszystko napisane.
 
 
primko 
Klikacz

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 26-04-2009, 09:45   

KeFaS napisał/a:
primko, w routerze masz firewalla. ;-) Może otwórz i przekieruj na swój komputer odpowiednie porty? W ogóle skonfiguruj go jeszcze raz, bo z tego co piszesz to pewnie nigdy tego nie robiłeś.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to w instrukcji obsługi routera jest wszystko napisane.


Porty starałem się przekierowywać wg instrukcji z portforward.com , ale zbyt dużo to nie dało ;) Ogólnie mnie wszystko ustawiali "spece", którzy zakładali mi internet. Nie chciałem nic ustawiać bo sam nie jestem jakimś wielkim znawcą, a mógłbym coś spieprzyć ;) Co do firewalla w routerze... nie da rady tego jakoś wyłączyć dla próby? :P Albo może po prostu ten router co wziąłem od UPC jest jakiś wadliwy?

[ Dodano: 27-04-2009, 15:25 ]
Podbijam temat. Może ktoś będzie w stanie mi pomóc.
 
 
EowinaPL 
Klikacz

Dołączyła: 11 Maj 2009
Posty: 1
Wysłany: 11-05-2009, 18:49   Ha

Miałam kiedyś problem. Jak wchodziłam na postać to odrazu wyskakiwal blad i gra sie wylaczala. Na kompie mojego brata ta postac dzialala. Okazalo sie ze albo przez to ze niemam antywira alo przez to ze mialam uszkodzonego cabala. Wgralam ponownie cabala z updateami i wszystko poszlo jak po masle :mrgreen: :mrgreen: AHa jesli chodz o ten blad :: restart launcher pl :: to pewnie wystarczy tylko ponownie wgrac gre :lol: ( tak szczerze ta gra ma mnóstwo problemów choć jest zaje--fajna ;) ;)
_________________
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-05-2009, 16:35   

Najwieksze problemy z grami to głównie wina niedoedukowanych ludzi...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: