Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie telefonu z ex. Tele 2 do UPC
Autor Wiadomość
mmaciek79 
Klikacz

Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: 21-03-2009, 12:19   Przeniesienie telefonu z ex. Tele 2 do UPC

Mam telefon w dawnym Tele 2, czyli obecnie w Neti. Internet i TV mam w UPC. Chciałem przejść na trójpaka w UPC (telewizja cyfrowa, internet i tel), bo suma sumarum wychodziło by mi o prawie 30-40 złotych mniej do płacenia. Ale okazał się, że nie ma technicznej możliwość 'automatycznego' tj. na podstawie zwykłego upoważnienia dla UPC, przeniesienia numeru. Jak mi powiedziano musiałbym wrócić z powrotem do TP S.A (którą porzuciłem dla Tele2) i dopiero tam składać wniosek o zmianę operatora.
Dodatkowo sprawę gmatwa to, że zaraz kończy się mi umowa na czas określony na telefon i mógłbym po prostu poinformować Netię, że nie chcę jej przedłużać, a z drugiej strony powodu zmiany regulaminu mogę również wypowiedzieć umowę.
Jak mam postąpić aby skutecznie przenieść się do UPC ?
 
 
Sebolo 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2009
Posty: 1
Skąd: W-wa
Wysłany: 30-04-2009, 11:57   

No to masz problem, taki jaki ja również miałem, ale został szybko rozwiązany po wizycie w punkcie TP, więc tak...

Od początku...pojechałem z do siedziby Netii, żeby pisemnie zakończyć z nimi umowę, oczywiście z miesięcznym wypowiedzeniem. Następnie pani z Netii powiedziała mi żebym od razu udał się do punktu TP i zarezerwował ten numer, jeśli mam ochotę go przenieść do UPC.
Zrobiłem jak ona powiedziała, po czym pan z TP oświecił mnie bardzo ciekawą informacją.

Na przeniesienie numeru do UPC są dwie możliwości :

Możliwość pierwsza : Podpisuje się z Telekomunikacją umowę na czas określony (12 miesięcy) po czym się rezygnuje przed czasem co kosztuje coś około 160 zł. + 60 zł. za przeniesienie i plus coś tam jeszcze, jakaś drobna opłata. Razem około 200 paru złoty.

Lub możliwość druga : Podpisuję się z telekomunikacją umowę na czas nieokreślony, po czym się rezygnuje z tej umowy i od razu się przenosi numer do UPC bez żadnych opłat, ale całość kosztuje 366 zł.

Tak, więc mamy dwie możliwości przeniesienia numeru, z czego ta pierwsza jest trochę tańsza, ale cały czas nie sądzę że warta starego numeru, chyba że ktoś nie ma co z taką sumą pieniędzy zrobić i odda to "Telekomunie".

Ja po usłyszeniu zapytałem tylko, czy była już jakaś osoba, która zapłaciła jakaś z tych sum i przeniosła numer, w odpowiedzi usłyszałem że jedna na 1000 osób, może, ale nie pamiętał gość dokładnie.

I w ten oto szybki sposób przeniesienie numeru z Tele2 do UPC, zakończyło się nowym numerem z UPC, a Telekomuna niech szuka dalej jeleni.

W ten oto sposób w naszym kraju tak bardzo łatwo przenieść głupi numer z jednego operatora do drugiego, prędzej by się pozabijali, ażeby to miało kosztować powiedzmy jakąś symboliczną opłatę.

Pozdrawiam wszystkich chętnych, którzy chcą przenieść numer z Tele2 do UPC, nie ma sensu marnować benzyny i jeździć z jednej siedziby do drugiej, tylko wysłać pismo o zakończeniu współpracy z Tele2 i cieszyć się nowym numerem w UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: