Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam problem i prosze o pomoc!
Autor Wiadomość
Wiktor22 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 4
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 24-05-2005, 01:47   Mam problem i prosze o pomoc!

Witam
Mam konkurencyjne lacze z firmy telefonicznej i jestem troche nieusatysfakcjonowany :(
Chodzi mi o to ze mam lacze 1 MBit i na wszystkich testach predkosci wychodzi ze predkosc
z jaka moge sciagac ksztaltuje sie w okolicach 980kb i troszke wyzej. No i wszystko spoko tylko ze nie mialem predkosci wiekszej niz 124 - 130 kb. To tak jakby kupic litrowy worek mleka a byloby tylko na szklanke.

Nie wiem czy wykonalem juz wszystkie czynnosci potrzebne zeby chociaz cos drgnelo i mam wielka prosbe o jakiekolwiek wskazowki.

Sprawa dotyczy konkurencyjnego lacza wiec nie chce tu zasmiecac wam forum ale jednak place 100 miesiecznie a obluga firmy jakos sie nie kwapi do pomocy...

Prosze chociaz o jakiegos linka i mozna zamknac ten temat.

Pozdrawiam wszystkich Wiktor
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 24-05-2005, 07:15   

Pomyliłeś jednostki. 1Mbit o którym piszesz, a dalej 980Kbit to prędkość w kilo/megabitach na sekundę. Przyjęło się, że tak właśnie się podaje prędkości łącz. W praktyce oznacza to, że jeśli chcesz przeliczyć to na KB (kilobajty) to musisz tą liczbę podzielić przez 8: 1024 (1Mbit) / 8 = 128.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Wiktor22 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 4
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 24-05-2005, 09:01   

Heh, no to dalem sie w sumie nabic w butelke bowiem, z tego co mowisz, wychodzi na to ze grubo przeplacam za lacze ktore mozna miec za o wiele mniejsza kase...

Coz, dzieki!
Pozdrawiam :)
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-05-2005, 09:35   

Wiktor22 napisał/a:
Heh, no to dalem sie w sumie nabic w butelke bowiem, z tego co mowisz, wychodzi na to ze grubo przeplacam za lacze ktore mozna miec za o wiele mniejsza kase...

A gdzie możesz mieć takie łącze za "o wiele mniejszą kasę"?
 
 
Wiktor22 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 4
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 24-05-2005, 09:58   

We Wrocku jest pelno firm oferujacych dostep do neta przez kanaly radiowe, jak np Generacja ( nie wiem czy jest obecna w grodzie Kraka).
Zapewnia ona rozne predkosci. Od 64 kb do 2 MEGABAJTOW z glownym serwerem 10 Gigabajtow z podzialem na dzien i noc. I jesli np wybierzesz opcje 1 megabajt to masz za dnia 256 kb przy gwarantowanych 128 a w nocy czysciutki megabajt. bylem niedawno u kumpla kiedy zaczely sie moje watpliwosci i widzialem czarno na bialym predkosc 870 kb ( w transferach Opery). Taka opcja kosztuje 55 zeta miesiac + instalka za 49 zeta. Niestety sa ograniczenia co do sciagania. do wspomnianej opcji 1 mb do 10 gb predkosc sie nie zmienia; bodajze od 10 do 30 gb kurczy sie o polowe, a powyzej 30 spada do 64 kb (wszystko za dnia) a w nocy predkosci sa o wiele wyzsze wiec nie odczuwasz tych spadkow tak bardzo. slyszalem takie plotki ze net radiowy w czasie burzy moze sie zawieszac i tym podobne. kumpel zapewnil ze nic takiego nie ma miejsca. coz, mi jeszcze zostalo jeszcze troche czasu do rozwiazania umowy z obecnym dostarczycielem neta wiec poczekam i jeszcze kiedys do niego zagladne (do kumpla) :) i sie jeszcze wypytam bo to co sie dzieje na tym calym kablowym rynku internetowym to juz wola o pomste do nieba. jak przeczytalem na tym forum sugestie ze zeby net dzialal poprawnie to trzeba wylaczyc firewalla i odinstalowac antyvira to sie za glowe zlapalem ! to przepraszam bardzo, ale czy mam sie jeszcze wirusom i jakims innym gownom szperaczom klaniac w pas jak mi sie pakuja na dysk?
pozdrawiam
Pozdrawiam
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-05-2005, 10:42   

Nieźle to wygląda z tego co piszesz, ale jak wlazłem na stronę tej Generacji
to widzę, że coś ciągle nie kumasz czym się różni "b" (bit) od "B" (bajt).
Ja tam żadnych łącz megaBAJTOWYCH nie widzę... 8)

Sugestie nt. wyłączania firewalli i antywirów są skierowane przede wszystkim
do ludzi - że tak powiem - średniokumatych informatycznie... posiadane łącze
(prędkość; firma) nie ma tutaj żadnego znaczenia. Odpowiednio zaktualizowany
i skonfigurowany Windows + zero klikania w co popadnie = brak wirusów.

btw, przeczytaj uważnie http://rtfm.killfile.pl/#tematy
 
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 24-05-2005, 13:35   

Hmm.. masz wszystko w najlepszym porzadku..

1 megabit != 1 megabajt..

dla 1 megabita 128 kilobajtów na sekunde to dobry download..

ja np. mam 4 megabity i download na poziomie 0,5 megabajta na sekunde..
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 25-05-2005, 22:28   

Przede wszystkim:
bity - określają szybkość łącza
bajty - określają przepustowość łącza

Pojecie szybkości łącza jest bardzo zdradliwe - np. łącze 128/64 kb/s (kbps) może być "czasami" tak samo szybkie jak łącze 2Mbit(2048 kbps). - tzn. np. rurką o średnicy 2 cm może płynąć strumień wody o średnicy 1 cm oraz rurociągiem o średnicy 70 cm też może płynąć strumień wody o średnicy 1 cm (przyczyna -> zatkany, słabe ciśnienie) kumacie? :)
Natomiast przepustowości nie da się oszukać - poprzez łącze o przepustowości 16/8 kB/s w zaden sposób nie da się przecisnąć powiedzmy 256/48 kB/s. Czyli rurociągiem (średnica 70 cm) przeleci np. 1300 litrów wody pitnej na sekundę ale już rurką (śred 2 cm) 1300 l wody przeleci w ciągu powiedzmy 50 godzin lub więcej.
W razie czego nie bijcie - opis dałem łopatologiczny żeby nie było pomyłek :mrgreen:
ale mi porównanie do przepływającej wody kiedyś pomogło rozgryźć temat.

Cytat:
1 megabit != 1 megabajt..
gdyby tak było to miał byś zaje%#&@e łącze
Według tego co napisałeś 1mbit powinien się równać 1024 kilobajty (kB/s) na sekunde??

1Mbit=128 kilobajtów na sekundę (kB/s) - mylisz megabajty(1MB=1024kB) uzywane do określania pojemności pamięci masowych z megabajtami stosowanymi do okreslenia przepustowości łącza. W końcu na 1Mbit-owym łączu nie ściągniesz nigdy 1MB pliku w 1sekundę tylko w 8 sekund. Szybciej nie poleci - no może ew. tylko wolniej :)
Ehh.. jaszcze trochę i sam się zamotam :lol:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-05-2005, 23:29   

Cytat:
Czyli rurociągiem (średnica 70 cm) przeleci np. 1300 litrów wody pitnej na sekundę ale już rurką (śred 2 cm) 1300 l wody przeleci w ciągu powiedzmy 50 godzin lub więcej.

Rurka o średnicy 2 cm ma powierzchnię przekroju tylko 1225 razy mniejszą od rury o średnicy 70 cm
więc to co przepływa przez sekundę rurą o średnicy 70cm będzie potrzebować około 20minut i 25 sekund aby przepłynąć przez rurkę 2 centymetrową (napisałem około bo należało by brać jeszcze pod uwagę całą masę rzeczy związaną zachowaniem się płynów). Nie to żebym się czepiał o takie głupoty ale tak mi się rzuciło w oczy, że mocno nie zgadzają się rzędy wielkości aż postanowiłem to policzyć.
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 26-05-2005, 02:35   

TankeR napisał/a:
Przede wszystkim:
bity - określają szybkość łącza
bajty - określają przepustowość łącza


przepustowość łącza (bandwidth) podaje się w bitach
pojęcie szybkość łącza nie istnieje (wyj.: mowa potoczna-oznacza przepustowość)
transfer podaje się w bajtach
 
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 26-05-2005, 14:48   

LoHinVar napisał/a:
TankeR napisał/a:
Przede wszystkim:
bity - określają szybkość łącza
bajty - określają przepustowość łącza


przepustowość łącza (bandwidth) podaje się w bitach
pojęcie szybkość łącza nie istnieje (wyj.: mowa potoczna-oznacza przepustowość)
transfer podaje się w bajtach


Faktycznie pomyliłem się :oops: A zwłaszcza pomajtałem przepustowość z transferem :oops: :oops: Przepraszam was ludziska za pomyłkę.
@LoHinVar - ogromne dzięki za sprostowanie :D

Aha jeśli chodzi o wodę i rurociąg to chodziło mi o analogię. Nie jestem specem od cieczy ale następnym razem dokładnie obliczę poszczeg. wartości.

Pozdr :mrgreen:
 
 
Wiktor22 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2005
Posty: 4
Skąd: WROCLAW
Wysłany: 26-05-2005, 23:31   

Dzieki wszystkim ktorzy udzielili sie w tym temacie. Przynajmniej doszlo do mnie pare faktow i oszczedzilem nerwow zwyklym pracownikom, a w blad wprowadzilo mnie okreslenie na stronie dostawcy netu (okreslil predkosc jako 1Mb/s do sciagania i 256 kb dla sciagajacych ode mnie) zatem po podzieleniu przez 8 wychodzi 128kb dla mnie i 32kb dla innych.

Teraz nasuwa mi sie pytanie czy ktos slyszal o predkosci czystej 1 MEGABAJT? Oprocz wspomnianej juz Generacji do ktorej dzwonilem ale jak na razie nie instaluja neta w mojej okolicy. Wiem ze takowe lacza istnieja, kto ma program soulseek wie ze sa tam podane srednie predkosci uzytkownikow (predkosci z jakimi mozna sciagac od danego uzytkownika)
Pozdrawiam
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-05-2005, 23:40   

Cytat:
przez 8 wychodzi 128kb dla mnie i 32kb dla innych.

niezupełnie bo wychodzi 128KB dla Ciebie i 32KB dla innych, zwracaj większą uwagę na wielkość liter a unikniesz nieporozumień bity oznaczamy zawsze małym "b", bajty dużym "B"

Cytat:
Teraz nasuwa mi sie pytanie czy ktos slyszal o predkosci czystej 1 MEGABAJT?

Ja słyszałem nazywa się to zazwyczaj 8 Megabitów choć częściej spotykane jest 10 Megabitów czyli 1,25 MegaBajta
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: