Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Counter Strike 1.6 - czy 2mb starczy?
Autor Wiadomość
v0yteck 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2009, 16:36   Counter Strike 1.6 - czy 2mb starczy?

Witam

Będę zmieniał internet w najbliższym czasie i zastanawiałem się nad upc 2mb, tylko zastanawiam się czy starczy on do grania w cs'a i jakie będą pingi?

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź, bo chce już zmieniać (obecne pingi 70-[bez ograniczeń])
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-03-2009, 17:00   

Cytat:
Będę zmieniał internet w najbliższym czasie i zastanawiałem się nad upc 2mb, tylko zastanawiam się czy starczy on do grania w cs'a

Spokojnie, upload w tym pakiecie to ponad 360kbitów czyli nawet 1/10 tego by starczyła.

Cytat:
i jakie będą pingi?
Zależy gdzie znajduje sie serwer - jeśli w tym samym mieście na jakimś dobrym łączu to 5-6milisekund, w innym mieście (w Polsce) 15-20ms , za granicą (w Europie) 55-70ms, serwery w Ameryce to od 140ms w górę (zazwyczaj 180-200)

Ale może sie też tak zdażyć ze serwer wprawdzie znajduje się u sąsiada za ścianą ale stoi na jakiejś neosteradzie albo czymś podobnym to sobie wcale nie pograsz.
  marekd@jabberpl.org
 
v0yteck 
Klikacz

Dołączył: 28 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 28-03-2009, 19:30   

Marek napisał/a:
Zależy gdzie znajduje sie serwer - jeśli w tym samym mieście na jakimś dobrym łączu to 5-6milisekund, w innym mieście (w Polsce) 15-20ms , za granicą (w Europie) 55-70ms, serwery w Ameryce to od 140ms w górę (zazwyczaj 180-200)
o.O czyli już wiem co wybiorę :D
A jak wygląda awaryjność? Ostatnio w listopadzie przez cały miech nie było neta i wolałbym tego uniknąć.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-03-2009, 20:11   

Awarie różnego typu zdarzają się kilka razy do roku, takie aby całkiem nie było internetu na szczęście nie trwają za długo (nie więcej niż jeden dzień), ale bywają padnie połączenie międzynarodowe albo do jakiegoś operatora itp, zrobią na szybko jakąś prowizorkę (o przepustowości kilka razy mniejszej niż normalne łącze) a potem ciągnie się z miesiąc albo i dłużej zanim przywrócą do stanu z przed awarii.

Bywają też problemy indywidualne, że mają rozstrojony sprzęt na osiedlu i póki ludzie tam mieszkający nie zaczną domagać się zwrotu pieniędzy nie chce im się go wyregulować/wymienić.
  marekd@jabberpl.org
 
irko 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 29-03-2009, 20:41   

a moze mi ktos powiedziec czemu jesli stawiam serw w cs 1.6 na laczu z upc 4 mb to ludzie ktorzy wchodza maja pingi po 120-200? Mieszkam w Krakowie... gracze rowniez sa z Krakowa i maja upc 10 mb... moze ktos mi powiedziec w czym problem? czasami pingi sa dobre (20-70) a czasami takie smieszne... sytuacja jest identyczna gdy oni stawiaja serwer i ja sie podlaczam... od razu moge powiedziec, ze wszystkie programy "zżerajace" transfer obie strony maja powylaczane...
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 29-03-2009, 23:15   

lacze 4mb to ile ma uploadu? 512kbit? w csie to styknie na jakies 5-6osob. potem robia sie lagi.
nie wiem jak gracie, ale generalnie lepiej jest grac na serwerach dedykowanych z dobrym laczem, a nie sami sobie stawiacie ;p
 
 
irko 
Klikacz

Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 2
Wysłany: 29-03-2009, 23:31   

tak... 512 kb ;p z tym ze pingi te nie zaleza od ilosci graczy :) i tu jest ten ból ;p nawet gdy wejdzie jedna osoba to ma takie pingi... gdy wchodza kolejne to ping pozostaje na tym samym "wybornym" poziomie... moze przy wiekszej ilosci osob ping by rosl... ale litosci... jak juz wspomnialem pingi sa czasami sa na poziomie znosnym tj. 30-70(przy kilku graczach)... wiec mysle ze nie zalezy to tylko od uploadu... zreszta kumple maja lacze 10 mbit gdzie upload jest 2x wiekszy i sytuacja przy hostowaniu serwa jest ta sama... zaryzykowalbym nawet stwierdzenie ze zalezy to od godziny... np rano lub poznym wieczorem jest w porzadku... najgorzej jest wieczorem(20-22) bo wtedy jest loteria ze wskazaniem na te beznadziejne pingi :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,95 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: