Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kablówki drożeją
Autor Wiadomość
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 22-05-2005, 14:48   kablówki drożeją

słyszałem że podobno TV kablowa ma zdrożeć, czy kto o tym słyszał, bo jak narazie ja nic nie wiem o tym, być może mało siedzę przed TV, ale jeśli mają takie zamiary, kto im będzie płacił za to jak już chyba nie ma chętnych, TV jaką mamy taką mamy, nic nie da się zrobić, brak ofert programowych, płacimy chyba głównie za same reklamy, a filmów brak, ale czy tylko filmów? Jak dotąd zauważyłem, że głównie przodują dwa kanały na łamach TV, są to kanały TVN i TVP, czy ktoś to popiera? A reszta gdzie? Chyba w lesie
 
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 22-05-2005, 15:01   

Też mnie to martwi. Jeśli prywatni nadawcy i kablówki muszą płacić 1,5% przychodu, to oznaczałoby, że:
- każdy prywatny nadawca podniesie ceny licencji dla kablówek
- kablówki podniosą swoje ceny
- razem: będziemy płacić spoooro więcej.

A jesli chodzi o ofertę programową, to w UPC wcale nie jest zła. Faktem jest, że Aster ma więcej i lepiej przygotowaną ofertę kanałów muzycznych, ale u nas jest za to np. Polsat Sport, National Geographic i sporo innych.
No, pewnie, że bym coś zmieniła - wyrzuciła te, których nie oglądam (Trwam, Romantica, Tele5) i dodała parę innych (MTV 2, Ale Kino), ale ogólnie rzecz ujmując, oferta UPC nie jest zła.

LR
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 22-05-2005, 15:17   

na szczęście stale jestem w promocji, może nie będę płącił drożej, pozostali niech się tym martwią, ja chyba mam głowę spokojną, chętnie bym zrezygnował z TV kablowej, bo nic tam nie ma poza tym, że głównie oglądam TVN i TVP 1, to moje główne stacje, które oglądam regularnie, poza tym pozostałe inne mogą się schować, ale cóż, każdy ma swoje gusta, poza tym interesuje mnie tylko jakośc odbioru, jeśli mam oglądać TV bez żądnej jakości, pod zdechłym psem, to wolę oglądać z kablówki, ale następna jest sprawa, co z internetem, opłacalny jest nawet internet w kablówce, przynajmnie w chello, bo w innych to ja nie wiem jakie są cenniki, ale chyba w Aster, chyba takie same co w neostradzie, czyli nieopłacalne dla mnie, taki z tego wniosek że tylko w chello
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-05-2005, 16:06   

że zdrożeją to pewne, ponieważ ustawa została przegłosowana w sejmie przewagą głosów.
w gazecie podali, że 2% wpływów z dochodu operatorów kablowych tv, ma
wpływać na f-sz rozwoju polskiej sztuki, jako takiej.
zdaniem reżysera janusza kijowskiego ma to złamać monopol tvn i polsatu na sztukę,
a co za tym idzie na kolosalną kasę.
na ile kablarze podliczą abonentów, trudno na razie określić, ale tanio nie będzie....
--------
LR, gdyby (w co nie wierzę) do pełnego, zwykłego pakietu dodano hbo 1/2(bez zmiany opłaty), zamiast tych które wymieniasz, to byłbym zadowolony w 99%.
_________________
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 22-05-2005, 19:20   

ale mamm nadzieję, że chyba promocji to nie obejmuje, bo chyba tylko w to wypada się łądować
 
 
 
Lord_Yabol 
easy master


Dołączył: 29 Kwi 2005
Posty: 29
Skąd: małopolskie
Wysłany: 23-05-2005, 19:18   

Na szczęście podpisałem umowę promocyjną z "gwarancją stałej ceny". 8)
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-05-2005, 19:31   

Na ostateczną decyzję, w tej sprawie, muszą odpowiedzieć kablarze.
Jest ustawa, są lub będą ustalone określone płatności, na rzecz skarbu państwa,
z wspomnianego tytułu.
Odzwierciedleniem tego będą pewnie, nowe cenniki na każdej platformie kablowej.
Jak zostaną potraktowani ci, którzy podpisali gwarantowane umowy, nie wiem,
problem jest trudny, trzeba ściągnąć więcej kasy od abonentów, aby funkcjonowanie
było bezawaryjne i przynoszące określone profity. Może nowi sponsoprzy zasilą?
Znając jednak polską rzeczywistość, kasy szukać się będzie u najsłabszych, czyli u nas.
_________________
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 23-05-2005, 19:35   

pewnie będą brać kasę od tych którzy nie są w promocji, bo nas to chyba nie ruszy, mamy wszystko na stałe podpisane, więc umów nie można zrywać, od tego jest regulamin
 
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-05-2005, 16:14   

Z bieżących, wcale nie pocieszających informacji prasowych (rzeczypospolita)
wynika, że spece od radiofonii i tv pochylają się nad pomysłem, dodaniem do dotych-
czasowego abonentu rtv, abonamentu na internet. Szczegółów nie podano, poza
szacunkami, jakie to korzyści dla państwa bedą z tej potencjalnej zmiany. :|
_________________
 
 
andrzej 
light master

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 118
Skąd: warszawa
Wysłany: 24-05-2005, 17:51   

to samo na ten temat czytałem, ale to obejmuje również wszystkich użytkowników internetu, chyba nie. Ja nie używam internetu w ramach TV, ale o tym się przekonamy potem. Ciekawe czy to wszystkich będzie obejmowało
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: