Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tescik :)
Autor Wiadomość
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 03-12-2004, 16:56   Tescik :)

W zwiazku z tym ze czesc usersow narzeka na slabe transfery w p2p zalorzylem ten topic w celu okreslenia co i jak. Moze do czegos dojdziemy.

Zacznijmy od DC++. Nieuzywac revConnecta i tym podobne - to tak na marginesie bo nie o to tutaj chodzi ;)
Uzylem DC++ 0.4303, ustawienie defaultowe, mozna zaznaczyc Use small send buffer ale skoro upload ograniczamy netlimiterem nie ma potrzeby. W rubyce proxy port itp nic nie wpisalem, jak juz wspomnialem ustawienie domyslne ;)

Wejdzcie na badashell.no-ip.com:23
Ustawcie nelimiterem upload na 5 KB/s lub mniej zeby miec wiarygodny download.
Zacznijcie cokolwiek sciagac od Lanowcow i ludzi z odpowiednim laczem (chocby wystarczy spojrzec w ksywe ;) ).
U mnie sytuacja jest nastepujaca. Na kogo nie trafie mam download wiekszy od 40 kB/s, natrafiam tez na gosci co daja 100 kB/s i wiecej ;)
Wiec smigam na tym hubie i innych (wlasciwie wszystkich) zadowolony :)

Acha... jak cos zacznice zaciagac (ale nie chcecie sciagnac calosci) to odczekajcie z jakas minute conajmniej. Kiedys gdy mialem problem z DC++ transfer zaczol wlasnie spadac jakos po minucie lub wiecej i to do drastycznych wartosci.

Jesli ktos na tym hubie nie znajdzie zadnej osoby od ktorej moglby sciagnac cos z wieksym speedem niz 15 no moze 20 kB/s to znaczy ze ma problem :( Mozecie wtedy klnac ile sie da ;)


Pozniej mozemy przeprowadzic test z torrentem. Bedzie potrzebny tracker oraz klient Torrenta (chocby BitComet) w ktorym bedziecie mogli zaobserwowac download od jedenej osoby (peer/seed)
U mnie tutaj tez sie sytuacja poprawila, nieraz natrafiam na 1 seeda/peera ktory daje mi niezle transferki ( 80 kilosow i wiecej ;) ). Wiec ogolnie transferki popularnych lub/i z dobrymi seedami/peerami sa na poziomie........ nie mniejszym niz 100 kB/s

Jeszcze 2 tygodnie temu a moze 3 tygodnie p2p u mnie lezalo. Teraz modle sie by znowu ta sytaucja nie nastapila.
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2004, 17:27   

DC jest raczej przystosowany do pracy w lanie, nie uzyska się za jego pomocą za dobrych wyników w internecie.
Zabrałem się za testowanie torenta, jak zapowiadałem postawiłem własny tracker i udostępniłem dane testowe: phoenix.univ.gda.pl/marek/test.torrent . Szczegóły na chello.pl.discussion.
Z dotychczasowych obserwacji wynika, że działa dobrze (w classic idzie szybciej niż przed zmianą prędkości) ale nie idzie już z maksymalną szybkością łącza jak kiedyś, może to tylko chwilowe i gdy wieczorem tłok na łączach będzie mniejszy to się poprawi.
Generalnie nie ma powodów do narzekania sto - sto kilkadziesiąt kilobajtów na sekundę to nie jest mało, pomyślę jak w przyszłości przetestować jeszcze inne sieci np. overnet ale to nie będzie takie proste.
  marekd@jabberpl.org
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 09-12-2004, 17:55   

Dobra zapodalem przed 17:01 minutami tego torrenta i srednia wyszla 50kb/s
_________________
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-12-2004, 18:33   

mnie testowy torrencik sie rozpedzil do 120kb/s szło z 4 źródeł (chello classic wawa centrum)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2004, 18:52   

m_arti21 napisał/a:
Dobra zapodalem przed 17:01 minutami tego torrenta i srednia wyszla 50kb/s

To bardzo słabo, tyle to idzie od osób które już ściągnęły przed tobą i jeszcze nie skasowały, coś masz tam nie tak ustawione postaramy się na to coś poradzić. Patrzyłeś ile maksymalnie idzie z jednego źródła, niestety tu na forum nie mogę cię zidentyfikować jednoznacznie po ip, bo z tego co widziałem był ktoś kto nie był dostępny z miejsca z którego miało iść najszybciej (więc może to jakieś problemy z ruterem, firewalem ?)
  marekd@jabberpl.org
 
m_arti21
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 63
Wysłany: 09-12-2004, 19:33   

Dobra zapuscilem jeszcze raz ... 8)
zapodam screena z maxem co dalem rade i z jakiego ip po ile szlo.
Jade BitComet 0.56 :D

To jest screen jak szlo najszybciej. 8)


Dobra mam 8) srednia 60kb/s
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2004, 20:31   

Ze screena widzę, że jest ok. Jak da radę wyciągnąć 70kB/s od jednego seeda to znaczy, że masz wszystko ustawione jak trzeba, są wszyscy widoczni, więc nienajlepszy transfer wynika najprawdopodobniej z tego, że łącza są mocno obciążone. Podejrzewam, że po 22 i przed 15 będzie chodzić znacznie szybciej.
  marekd@jabberpl.org
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 09-12-2004, 20:52   

Marek napisał/a:
DC jest raczej przystosowany do pracy w lanie, nie uzyska się za jego pomocą za dobrych wyników w internecie.



Nieprawda. Uzyskuje na DC++ transfery ponad 100 kB/s. Trzeba znalezc odpowiednia oczywiscie osobe ale na szwedzkich hubach jest pelno tego typu usersow.
Polecam jeszcze raz wejsc na hub ktory podalem w pierwszym poscie i sprawdzic jakie ma sie predkosci. Inaczej chodzi o znalezienie osob od ktorych ma sie rozsadny transfer. A na tym hubie jest ich bez liku ;)
Imo wlasnie dla mnie DC jest bardziej wiarygodnym testem ;) ktory rowniez latwo jest tez przeprowadzic samemu jesli ma sie kumpli ktorzy maja lacze inne niz chello z szybkim uploadem.

Powtorze adres.
badashell.no-ip.com:23 lub jaki kolwiek inny zagraniczny.
_________________
 
 
 
brovar 
classic master

Dołączył: 03 Gru 2004
Posty: 223
Skąd: KRAKÓW_NH_---
Wysłany: 09-12-2004, 22:22   

moj wynik testowego pliku najpierw bylo slabo bo inny torrent go blokowal ale jak zapalzowalem odrazu ruszylo do 275kB/s
www.brovar.vipserv.org/test1.gif
 
 
zwierzak_krak 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 155
Skąd: Krakow
Wysłany: 09-12-2004, 23:42   

A umnie sie szybko rozkrecił i predkos miedzy 170kB/s a 180kB/s
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: