Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Samoczynne resetowanie modemu
Autor Wiadomość
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 20-12-2004, 11:29   Samoczynne resetowanie modemu

No wlasnie. W sumie mam problem z netem od soboty bodajze lub piatku. Juz nie pamietam. Wiec po kolei. W piatek i sobote modem sie resetowal co jakas mniej wiecej godzinke. Odzyskiwanie polaczenia trwalo az 5 minut - przez tyle czasu swiecily (mrugaly) dwie lampki (power i pc link).
Chyba natomiast od wczorajszego wieczoru modem sie resetuje co jakies 10 - 15 minut. Dzisiaj jest tak samo. Nawet tego posta pisze na raty. Tym razem odzyskiwanie polaczenia jest niemal natychmiastowe.
Na pomoc.upc.com.pl nic nie pisza ale kumpel z sasiedztwa mial podobny problem (w piatek). Ktos jeszcze (z Wawki, Praga pld) ma podobny problem ? Dzwonic do BOKu?

PS.
Acha , modem to nieslawny CM 200. Resety nie sa wina zasilania ( z tym sobie juz dawno temu poradzilem). Moze modem jest winny ale akurat nie wtyczka zasilajaca (moge za nia nawet modem trzymac i mi sie nie rozlaczy ;)
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-12-2004, 11:38   Re: Samoczynne resetowanie modemu

rcube napisał/a:
Na pomoc.upc.com.pl nic nie pisza ale kumpel z sasiedztwa mial podobny problem (w piatek).

Ja nie miałem i nie mam żadnych problemów z modemem w ciągu ostatniego tygodnia (ta sama okolica, co Ty mieszkasz) :)
Co prawda nie wiem z jakiej ulicy jesteś, ale to i tak gdzieś bardzo blisko.

Jacek
 
 
czesiu 
light master


Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 93
Skąd: Warszawa - Gocław
Wysłany: 20-12-2004, 14:27   

piatek... rano... jesli dobrze pamietam... nie dzialalo potem troche lampki rozne migaly.. dlugie odzyskiwanie tez bylo ;)
a teraz wszystko dobrze :)
/gocław
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 21-12-2004, 19:45   

Dzisiaj modem juz nie szaleje. Jest niby ok ale co jakis czas (20 minut) pojawiaja sie problemy z dnsem :| I ogolnie niezle lagi i kiepski pingi. Heh chodzi jak z d***.
_________________
 
 
 
Olito 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 57
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-12-2004, 21:54   

U mnie czasem jest tak, że modem sam się resetuje, po czym nie może się zalogować. Trzeba zrobić hard reset kablem od zasilania :]

Olo.
Ostatnio zmieniony przez Olito 22-12-2004, 02:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 21-12-2004, 23:42   

To jak widac u mnie jest inny problem.


Co do resetu mam przycisk "reset" (taki "luxusowy" modem :mrgreen: ) a kabla u mnie lepiej nie tykac ;) Nie chce mi sie spowrotem wkladac tak by bylo ok :|
_________________
 
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 30-12-2004, 20:06   

Cytat:
akurat nie wtyczka zasilajaca
Sam zasilacz może być walnięty i podaje nie stabilne napięcie na modem co powoduje jego resety i problemy ze stabilnością.
Jeśli chodzi o wyłączanie modemu to lepiej to robić wtyczką przy listwie zasilającej a nie wtyczką przy modemie(bo przy podłączaniu może zaiskrzyć i spalić/uszkodzić elektronikę modemu).

2. Zobacz czy okablowanie w mieszkaniu/na klatce nie jest uszkodzone. Najlepiej prześledz drogę od modemu aż do skrzynki.

3. Zwróć uwagę na instalację elektryczną w domu. Może włączenie się np. lodówki, pralki tworzy wachnięcie napięcia które przechodzi przez zasilacz i powoduje zawieszenie/reset/anomalie działania modemu. Kupno dobrej listwy z filtrem napięcia może załatwić sprawę.

Jeśli to nie pomoże to bez wizyty człowieka z serwisu raczej się nie obejdzie.

Pozdr
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 31-12-2004, 10:10   

Zapomnialem napisac ze problem juz zostal dawno temu rozwiazany :mrgreen:
Umnie wszystko bylo ok, ogolnie cos upc gdzies namotalo i nie tylko ja mialem ten problem ale se poradzili (lacznie 5 dni awarii)
_________________
 
 
 
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 14-05-2005, 12:28   

temat starenki, ale wyciagam go na wierzch bo interesuje mnie jedna rzecz.
rcube napisał/a:
Resety nie sa wina zasilania ( z tym sobie juz dawno temu poradzilem)

a moge zapytac w jaki sposob? ja rowniez mam problemy z zasilaniem cm200 (poruszenie modemu, albo przypadkowe tracenie kabla zasilajacego powoduje odlaczenie netu).

na forum czesto pojawia sie problem zasilania cm200, ale nigdzie nie znalazlem informacji jak sobie z tym poradzic. ze slow rcube, wynika ze istnieje jakis sposob - czy ktos go znajacy moglby mi go opisac?
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 14-05-2005, 12:42   

Cytat:

Modem mi się często resetuje, co robić?

Primo, sprawdź kabel zasilacza - konkretnie samą wtyczkę wchodzącą do modemu. Prawdopodobnie w nowszych egzemplarzach problem już rozwiązano, ale starsze modemy miały lekko skopaną wtyczkę zasilającą. Polegało to na tym, że nie zawsze wszystkie styki kontaktowały ze sobą jak należy (a że modem jest bardzo wrażliwy na zmiany napięcia stąd też i te zwisy i resety). Niektórzy po prostu odginali te styki śrubokrętem... dobre ale na krótką metę. Najlepszym rozwiązaniem jest wsadzić do każdego otworu we wtyczce mały kawałek drutu - powiedzmy długości 1,5cm, tak żeby połowa sobie wystawała. Tą wystającą część można zagiąć żeby nie przeszkadzała. Wtykamy wtyczke do modemu i po sprawie. W gniazdku zrobi się zdecydowanie ciaśniej, pomiędzy stykami znajdzie się drut (będący dobrym przewodnikiem), który zapewni dobry kontakt i problem z głowy.

http://www.faq-chello.prv.pl/


Ja wsadzilem dwa druciki ;) :mrgreen:
_________________
 
 
 
smedley 
Klikacz

Dołączył: 08 Mar 2005
Posty: 7
Wysłany: 14-05-2005, 19:12   

kurde, jeszcze przed napisaniem powyzszego posta zajrzalem tam, czy aby nic na ten temat nie znajde i... nic nie znalazlem :? dzieki za odpowiedz!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: