Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem Torrenty[Szczecin]
Autor Wiadomość
yahooo8 
easy master

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2008, 14:46   Problem Torrenty[Szczecin]

Witam, od kilku miesiecy pojawialy sie problemy z torrentami, nie łączyło z trackerami. trwalo to zawsze z jeden dzien potem znow smigalo.

Teraz od 3 dni caly czas nie moze sie laczyc z trackerami aczkolwiek co dziwne pomimo braku polaczenia z trackerem plik sie sciaga ale bardzo wolno.

Tez macie taki problem ? z tego co teraz czytalem inni raczej na ta chwile nie maja za bardzo tego problemu. Wczesniej jak u mnie wystepowal to i wszyscy mieli ten problem.
 
 
matowiec 
light master

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2008, 15:12   

Witam.
Rowniez mialem problemy z polaczeniem do trackerow. Przedstawilem sytuacje sysop'owi pewnego zamknietego trackera. Okazalo sie, ze on takze mial internet w upc, takze mial problemy z laczeniem sie. Poradzil mi zebym uzywal dns'ow z opendns.com. Zrobilem tak jak powiedzial, lacze sie teraz normalnie.

Pozdrawiam.
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2008, 18:45   

Zgadzam się jest lipa i tyle. Żadnych testów nie robię bo mi się nie chce ale od jakiegoś czasu na tych samych ustawieniach słabo lata.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 30-11-2008, 18:50   

matowiec napisał/a:
Witam.
Rowniez mialem problemy z polaczeniem do trackerow. Przedstawilem sytuacje sysop'owi pewnego zamknietego trackera. Okazalo sie, ze on takze mial internet w upc, takze mial problemy z laczeniem sie. Poradzil mi zebym uzywal dns'ow z opendns.com. Zrobilem tak jak powiedzial, lacze sie teraz normalnie.

Pozdrawiam.

Jak dns'y moga wplywac na torrenty ?
 
 
matowiec 
light master

Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2008, 19:36   

Nie wiem, nie znam sie na tym, zrobilem tak jak mi podpowiedzial i dziala.
Na probe wlaczylem teraz sciaganie z kilku zamknietych torrentow i z miejsca status trackera: working
Zawsze noca odpalalem torrenty, dlatego teraz chcialem sprawdzic.

Pozdrawiam.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2008, 20:18   

Astral699 napisał/a:
Jak dns'y moga wplywac na torrenty ?

Na trorrenty nijakie o ile uzywa sie DHT, na podlaczenie do trakera i owszem (i wlasnie to napisal kolega matowiec).

Przyklad:
Adres (np. torrenty.org) nie jest rozwiazywany do IP przez serwer DNS UPC i uzytkownik nie moze podlaczyc sie do danego trakera. Uzycie innego serwera DNS moze rozwiazac ten problem (zakladamy, ze sam traker jest czynny).

Jak dla mnie to wystarczajaco oczywiste... ;)
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30-11-2008, 21:32   

Tylko że UPC nie blokuje trackerów przez DNS, zresztą ustawiłem u siebei te z opendns i dalej jest tak samo.
 
 
michal25 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-11-2008, 21:44   

U mnie również zmiana DNS-ów nic nie zmieniła, bo to nie w tym rzecz - na DNS-ach chello pinguje wszystkie trackery bez problemów, są więc "widoczne", wyraźnie widać, że jedynie sama komunikacja klienta z trackerem jest gdzieś po drodze filtrowana, przez kogo - wszyscy się już chyba tego domyślają. No, prawie wszyscy...
 
 
 
yahooo8 
easy master

Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 32
Wysłany: 30-11-2008, 21:52   

nie wiem co jest, mi padły torrenty na stałe. poczekam jeszcze troche mam nadzieje ze cos z tym zrobią.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-11-2008, 23:22   

Cappo napisał/a:
Tylko że UPC nie blokuje trackerów przez DNS, zresztą ustawiłem u siebei te z opendns i dalej jest tak samo.

A czy ktos twierdzi, ze blokuje? ;) Wypadaloby czytac ze zrozumieniem...

http://forum.mediaswiat.p...p?p=52116#52116

Ktos nie mogl sie polaczyc do trakera "XYZ", po zmianie serwera DNS mogl to uczynic, koniec, kropka.
Nikt nie twierdzi, ze zmiana serwera DNS zaraz rozwiaze wasze problemy, ta operacja moze pomoc jedynie w specyficznych przypadkach. :mrgreen:

Aby nie bylo, ze pojawil sie kolejny obronca UPC, tez jestem niezadowolony z obecnego stanu swiadczonej uslugi przez UPC ale to odrebna bajka. :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: