Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z chello po zmianie pedkosci na 1,5
Autor Wiadomość
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 05-12-2004, 22:26   Problem z chello po zmianie pedkosci na 1,5

Witam Wszystkich,
Tak jak w temacie pojawil mi sie problem z chello po zmianie predkosci na 1,5. Chodzi mianowicie o ping na serwery z grami. Najczesciej gram w CS i do tej pory na polskich serwerach ping mialem maks do 100 zadko przekraczal. Ale teraz to jakas paranoja ping potrafi skakac do 700!!! Myslalem ze moze cos z siecia steam ale inni maja wszystko w normie. Dodatkowo sprawdzilem jak sprawa wyglada dla Battlefield'a i tu tez znaczny wzrost pinga ale nie az tak koszmarny bo do okolo 200-300. Zdarza sie ze czasem jest dobrze co jest zupelnie na odwrot niz dotychczas. Czy kots to jeszcze zauwazyl????Jestem wkurzony bo to dla mnie 50% przeznaczenia netu. Dzwonilem i prosili o oczekiwanie doponiedzialku na zmiane ,bo wciaz cos konfiguruja. Jednak nic poztywnego sie nie wydarzylo a kwas pozostal.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-12-2004, 22:57   Re: Problem z chello po zmianie pedkosci na 1,5

Martin Valdez napisał/a:
Najczesciej gram w CS i do tej pory na polskich serwerach ping mialem maks do 100 zadko przekraczal. Ale teraz to jakas paranoja ping potrafi skakac do 700!!!

A żadne inne programy w tym samym czasie nie są włączone?
Być może rzeczywiście problem jest w sygnale w kablu i to UPC musi to naprawić. A jeśli do poniedziałku (tylko nie wiem czy tego co jest jutro, czy którego?) nie będzie poprawy, to ponownie do nich zadzwoń, że dalej jest problem ten sam.

Jacek
 
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 05-12-2004, 23:20   

Nie sa wlaczone zadne azureusy czy emule.....tylko outlook. Zawsze bylo ok nawet przy wlaczonych programach. Co do poniedzialku to chodzi o ten najblizszy czyli 6/12 :D . Jak dzownilem to gosc wspomnial ze ktos juz z podobnym problemem dzwonil.
 
 
SQRVI 
easy master


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 23
Wysłany: 05-12-2004, 23:39   

Po zmianie predkosci łacza dobrze jest ustawic MTU......i to pomoze
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2004, 08:01   

SQRVI napisał/a:
Po zmianie predkosci łacza dobrze jest ustawic MTU......i to pomoze

Bajki opowiadasz. MTU powinno byc standardowe i wówczas dobrze działa (ciekawe dlaczego ja tak rzadko mam problemy z netem, a jeśli mam to rzeczywiście jest jakaś awaria w upc)?

Jacek
 
 
SQRVI 
easy master


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 23
Wysłany: 06-12-2004, 11:27   

drogi adminie sciagnij sobie program tuneup utilities 2004 jest w nim narzedzie ktore optymalizuje MTU do predkosci łacza zrob tak a poczujesz roznice jak 90 % moich znajomych ktorzy to zrobili...wiec nie pisz ze to sa bajki
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-12-2004, 12:25   

SQRVI napisał/a:
drogi adminie sciagnij sobie program tuneup utilities 2004 jest w nim narzedzie ktore optymalizuje MTU do predkosci łacza zrob tak a poczujesz roznice jak 90 % moich znajomych ktorzy to zrobili...wiec nie pisz ze to sa bajki

Potworna różnica - zamiast domyślnych 1500 MTU, proponuje 1492. Zmiana tego parametru na pewno nie zwiększy szybkości łącza kilkakrotnie, bo jak pobieram pliki średnio z prędkością 180KB/s, to szybciej raczej nie będę. Dlatego dalej uważam to samo co napisałem wcześniej, że zmiana tego parametru nic nie da, a może jeszcze pogorszyć.

Chyba, że piszesz o przyciętym łączu, to wówczas się zgodzę. Tyle, że wówczas nie ściągam 180KB/s.

Jacek
 
 
SQRVI 
easy master


Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 23
Wysłany: 06-12-2004, 13:05   

:D Po prostu chciałem doradzic miałem ping 75(srednio) przy classic 768 grajac na serwerach call of duty... po zmianie predkosci łacza.. pingi mi skoczyły na ponad 300 ustwiłem mtu za rada znajomego informatyka i pingi mam 20-45 moze to przypadek(chello sie postarało) a moze własnie mtu...to tylko rada wyciagnieta z doswiadczenia wiec moze mu tez pomoze :wink:
 
 
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 06-12-2004, 21:28   

Zadzwoniłem znowu i przyjęto zgłoszenie. Prosili zebym przesłał print sceeny z komendy tracert z przykładami serwerów. Nie wierzę jakoś w pomoc specjalistów z chello...wymyślą że to moja wina albo coś w tym stylu, gdy tymczasem korzystam z netu tak jak zawsze :/ . Mamy godzinę 21:25 a ja mam pingi od ponad 100 w górę ?! do 500 na serwerze gdzie zawsze miałem do 100 ?! Tracę nadzieję. Jak nic nie poradzą to zastosuje to narzędzie co kolega podawał....już je ściągnąlem. Jak dla mnie zbyt duży zbieg okoliczności, że wszystko się pogorszyło przy zmianie prędkości łącza.....jakaś ponura afera :/
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 06-12-2004, 22:27   

MTU to maksymalny rozmiar pakietu. Jeśli jest on za mały, to trzeba rozbić (fragmentować) pakiety. ICMP (ping) jest na tyle mały, ze swobodnie mieści się w tym MTU, więc jego zmiana nie ma wpływu na pingi. Podobnie jest z prędkościami rzędu kilkudziesięciu KB/s.

Aż się uśmiecham czytając te wasze teorie. :) To prawie tak fajne, jak teoria z nazwiskiem (osoby które mają 'ł' w nazwisku mają lepszy internet i UPC ich lubi). Placebo. :)

Jeszcze porównam to do tweakerów pod Win. Jeden był na tyle sprytny, ze powyłączał efekty animacji, żeby wyglądało, że działa szybciej. :-)
 
  maciej@lebkowski.info
 
Martin Valdez
easy master

Dołączył: 05 Gru 2004
Posty: 27
Wysłany: 07-12-2004, 21:08   

Powiem tak....użyłem tego programiku i syf jaki był taki juz pozostal....Zwiekszajac przepustowosc chyba nikt nie przygotowal tak naprawde sieci i przy duzym ruchu staje sie przesycona......Sciaganie moze i dziala ale ping do serwerow CS jest karygodny. Do 17 bylo OK ping max 75 a pozniej bylo juz gorzej....w tej chwili a mamy ok 21 ping na tym samym serwerze ponad 400 nawet momentami ponad 500.....inni gracze maja ping w normie.....Jak Panowie z chello czegos nie zrobia to czeka ich akcja chyba jak z filmu UPADEK......a na serio to jestem wkurzony bo po calym dniu czlowiek nie moze sie przy ulubionej gierce zrelaksowac
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 08-12-2004, 19:58   

Nie licz absolutnie na nic, oto odpowiedz jaka otrzymalem po kilkakrotnej wymianie maili z upc dotyczaca pogorszenia sie pingi do mojego servera uo:
Szanowny Panie,


Otrzymałem odpowiedź z działu zajmującego się Pańską sprawą. Koledzy
kontaktowali się z administratorami sieci ICM celem wyjaśnienia problemu.
Dostaliśmy informację, że zdają sobie oni sprawę z obciążenia swoich sieci,
jednak nam pozostaje jedynie informować w takim fakcie naszych klientów.
Niestety nie możemy wymagać od innych sieci szkieletowych, aby usprawniła swoje
urządzenia. Z dodatkowych informacji jakie posiadamy, wiemy, że ostatnio były
nieprawidłowości w pracy jednego ze switchy w sieci ATM.

Z poważaniem
______________________________________________
Roman Dróżdż, CCNAR
Dział Wsparcia Usług Internetowych
UPC Polska

Inaczej, gowno ich obchodzi ze posrednik jebie polaczenie i nie maja zamiaru nic z tym zrobic.
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 08-12-2004, 20:53   PINGI :(

witam serdecznie kolegow.mam ten sam problem z pingami jsli moge cos doradzic to swobodnie mozna o....ac pisanie maili do serwisu bo komu chce sie uczyc sztampowych odpowiedzi na pamiec :)walcze z tym tak samo jak wy od momentu zwiekszenia lacza kicha straszna w godz szczytowych pingi wzrastaja o 300%dla ludzi grajacych tak jak ja jest to porazka zmiana MTU NIC NIE DAJE probowalem, podejrzewam ze cos padlo nie wytrzymalo zageszczenia ludzikow a tak serio w moim 2.5 rocznym uzytkowaniu chello zdarzaly sie takie dni a nawet tygodnie i zawsze jakos to poszlo mam nadzieje ze i tym razem tak bedzie bo inacze hmmm rozwod z chello dle gracza w tym momencie jest to bezuzyteczne polaczenie.jak dobrze pamietam to jescze 2 tyg temu o tej porze do serwa upc mialem 12/14ms teraz mam 280/300ms zglosilem problem wiecie co mi napisali?niech pan spinguje swoja brame uffff k......a zart:(dla zobrazowania mojego cisnienia na dobre pingi moge powiedziec tyle ze rok temu wypisalem sie z chello bez ponoszenia zadnych kar(promocja)wlasnie z powiodu problemow z polaczeniem wszystko pieknie napisane wraz traceroutami z opinia serwisanta itp.....po m/c od zlozenia pisma pani do mnie zadwonila z info ze z dniem bla bla zostanie zerwana umowa. i jesli sie rozmysle to zwroca mi pieniadze za 3miesiace w ktorych mialem problemy z pingami no i teraz wszystko jest ok mowi pani,wlanczam kompa a tam wiecie co ?zyleta przez pol roku moze wiecej nie wiedzialem co to Visual Route hmmm no i zaczyna sie znowu....ps.jesli ktos chce raporyVR z poprzednich m/cy to piszcie przesle
 
 
Domin
Klikacz

Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 10
Wysłany: 08-12-2004, 20:58   

Ciekawe jak zrobisz pingi do bramek skoro blokuja imcp na nich....chyba ze masz jakis tracert TCP...ja takiego szukam pod windowsa i znalesc nie moge :/
 
 
blackmat 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 107
Skąd: GDYNIA
Wysłany: 08-12-2004, 23:11   

to proste wystarczy miec Visual route :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: